Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Гроші та кредит

Гроші та кредит

Назва:
Гроші та кредит
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
4,78 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
“Гроші та кредит”


ПЛАН


1. Які засоби платежу обслуговують грошовий обіг.
Грошовий обіг – це сукупність грошових розрахунків незалежно від способу і форми їх здійснення.
Основну частину грошовому обігу складає платіжний оборот, в якому гроші фукціонують як засіб платежу, використовуються для погашення боргових зобов’язань. Він здійснюється як в готівковій так і безготівковій формі. Весь безготівковий оборот є платіжним, тому що є певний проміжок часу між одержанням товарів та їх оплатою. Безготівковий грошовий оборот – рух грошових коштів без використання готівкових грошей шляхом списання сум за рахунками в банках чи зарахуванням взаємних вимог. У сфері готівкового грошового обороту рух грошей здійснюється у вигляді готівкових грошових знаків (купюри, монети).
Безготівкові розрахунки – розрахунки, що проводяться без участі готівки, тобто у сфері безготівкового грошового обороту. Безготівкові розрахунки поділяються на міжгосподарські та міжбанківські, які обслуговують, відповідно відносини між клієнтами банків та між банками.
Безготівкові розрахунки поділяються за об’єктами розрахунків, тобто залежно від призначення платежу, на дві групи:
розрахунки за товарними операціями – платежі за товарно-матеріальні цінності, надані послуги та виконані роботи;
розрахунки за нетоварними операціями – сплата податків та перерахування до інших платежів до бюджету, одержання і повернення банківських позик, страхових сум тощо.
Готівкові розрахунки – розрахунки з використання готівкових грошей (купюр, монет).
Основною статтею (джерелом) надходження готівкових коштів до установ банків є торгівельна виручка підприємств та депозитні вклади фізичних осіб, які вносяться на підставі укладених з банком договорів під певний відсоток та внесення та зняття цих грошей обліковуються за ощадною книжкою вкладника.
2. Чи всі засоби платежу можна назвати законними.
Законними вважаються всі засоби платежів, які здійснюються у відповідності з діючим законодавством України.
Кримінальним кодексом України введена в дію стаття 190, яка передбачає відповідальність за відмивання “брудних” грошей.
“Брудні” гроші – це гроші, які набуті незаконним шляхом, без сплати податків, в результаті зкоєння злочинів як у цивільній так і господарській сфері.
Враховуючи великий податковий тиск, які існує на даний момент в Україні, підприємства та фізичні особи приховують свої доходи, щоб уникнути сплати податків.
На даний момент побудова бюрократичної системи країни створює також сприятливі умови для отримання хабарів державними службовцями, що само по собі є кримінальним злочином, а потім як слідство відмивання цих “брудних” грошей через купівлю різного виду будівель, автомобілів та вкладання цих грошей у бізнес.
Відмивання “брудних” грошей здійснюється також і через офшорні зони.
За період існування незалежної України близько 90% грошових коштів знаходиться в тіні. Підприємства, щоб уникнути сплату податків на фонд заробітної плати виплачують заробітну плату працівникам у “конвертах”, що також зумовлює поняття як “брудні” гроші, хоч і в незначній кількості від загального обороту “брудних” грошей у прикладах наведених вище.
В свою чергу, держава намагається обмежити обіг “брудних” грошей шляхом впровадження в дію законодавчих актів, які регулюють відносини у сфері грошового обігу, введенням в дію штрафних санкцій , кримінальної відповідальності та інших заходів, спрямованих на виведення грошей з “тіні”.
У 2002 році проти України, яка займає 3 місце у світі по відмиванню “брудних” грошей були запроваджені фінансові санкції Міжнародним валютним фондом але це не призвело до значних змін у сфері грошового обігу.
3. Чим характерні банкноти та розмінні монети.
Банкнота – домінуюча кредитна зброя обігу, яка на даний час випускається центральними банками шляхом перерахунку векселів. Вона відрізняється від векселя та паперових грошей:
по строковості;
по гарантії.
Класична банкнота (т.т. розмінна на метал) відрізняється від паперових грошей:
- по виникненню – грошові кошти виникли з функції грошей як засобу обігу, банкнота – функція грошей як засіб платежу:
по методу емісії – паперові гроші випускаються в обіг міністерством фінансів або казначейством, банкноти – центральним банком;
по поверненню – класичні банкноти по закінченню строку векселя, під який вони були випущені, повертаються до центрального банку, а паперові гроші не повертаються, а залишаються в обігу;
по розмінності – класична банкнота по поверненню до банку розмінюється на золото або срібло, паперові гроші завжди були нерозмінні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Курсова робота на тему: Гроші та кредит

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок