Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Бюджетний процес, економічний аналіз стану доходів та видатків місцевого бюджету та контролю за видатками.

Бюджетний процес, економічний аналіз стану доходів та видатків місцевого бюджету та контролю за видатками.

Назва:
Бюджетний процес, економічний аналіз стану доходів та видатків місцевого бюджету та контролю за видатками.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,72 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Вступ
Об’єктом дослідження в даній курсовій роботі є бюджетний процес, економічний аналіз стану доходів та видатків місцевого бюджету та контролю за видатками.
Мета роботи – досконало вивчити бюджетний процес, аналіз, стану і руху бюджетних коштів, відпрацювати рекомендації щодо наповнення бюджету та використання коштів.
Результатом дослідження стали пропозиції щодо удосконалення надходження доходів до місцевих бюджетів.
Законодавчо компетенція місцевих органів влади в галузі бюджетного процесу визначається Конституцією України, Законом України “Про бюджетну систему України” та іншими законодавчими і нормативними актами.
Відповідно до Закону України “Про бюджетну систему” бюджетний процес - це встановлений законодавством порядок складання, розгляду, затвердження бюджетів та їх виконання. Це також організація контролю за виконанням бюджетів та затвердження звітів про їх виконання.
Від початку складання бюджету до затвердження звітів про його виконання весь бюджетний процес проходить під контролем Верховної Ради України та місцевих органів самоврядування. Це дає можливість дисциплінувати роботу всіх органів управління, які пов’язані з бюджетним процесом.
Велика роль у бюджетному процесі відводиться бюджетному плануванню, яке охоплює складання проекту бюджету, його розгляд і затвердження, оскільки від правильного визначення планових показників бюджету залежить і якість його виконання.
Із визначенням України самостійною ринковою орієнтованою державою з усією важливістю постають проблеми створення і функціонування власної бюджетної системи, що передбачають:
виділення ланок бюджетної системи;
наповнення бюджетів, розподіл податків і зборів між окремими бюджетами;
напрямки використання коштів окремих бюджетів;
питання збалансованості бюджетів;
внутрібюджетні відносини.
Останніми роками спостерігається тенденція до зниження загального обсягу фінансових ресурсів, що перерозподіляються через державний бюджет. В умовах перехідної економіки провідна роль бюджету в перерозподілі фінансових ресурсів є об’єктивною реальністю. Це зумовлено тим, що бюджет є тим інструментом за допомогою якого здійснюється регулювання економічних процесів.
Світовий досвід переконує, що з розвитком ринкових відносин роль держави в розподільних процесах має зростати, і бюджет у цьому плані є найдосконалішим засобом для здійснення державою вказаної функції.
В умовах переходу до ринкових відносин кошти державного бюджету України повинні перш за все скеровуватися на фінансування структурної перебудови економіки, комплексних цільових програм, нарощування науково-технічних програм, прискорення соціального розвитку і соціального захисту населення.
Розглядаючи бюджет як економічну категорію, слід відзначити, що він є складовою грошових відносин, пов’язаних із розподілом і перерозподілом внутрішнього продукту і національного доходу України. Без належної організації цих відносин відповідний обсяг бюджету сформувати неможливо. В Україні, економіка якої базувалася на командно-адміністративних методах управління, система бюджетних відносин мала недосконалий характер, тому що держава регламентувала зміст цих відносин без урахування інтересів виробника та населення.
В умовах реформування економіки України, пов’язаної з функціонуванням різних форм власності, виникає потреба перегляду характеру і змісту бюджетних відносин. На сьогоднішній день виникають труднощі як із формуванням централізованого фонду коштів держави, так і з його використанням. Ці труднощі зумовлені недосконалістю законодавства України, традиційними, застарілими підходами організації бюджетних відносин. У такій ситуації командно-адміністративні методи управління повністю не вдалося усунути, а нові перебувають на стадії становлення. Зумовлено це повільним процесом реформування системи власності, що докорінно впливає на зміст розподільного і перерозподільного процесів в Україні.
І. Організація роботи з складання, розгляду і затвердження бюджетів
Бюджетний процес це регламентований законодавством порядок; складання, розгляду та затвердження бюджетів, їх виконання і контролю за їх виконанням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Бюджетний процес, економічний аналіз стану доходів та видатків місцевого бюджету та контролю за видатками.

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок