Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Суть і функції фінансів

Суть і функції фінансів

Назва:
Суть і функції фінансів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,57 KB
Завантажень:
290
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Суть і функції фінансів
курсова робота з фінансів


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми. Виникнення та розвиток фінансів зумовлювалися зростанням продуктивних сил у суспільстві, насамперед товарно-грошових відносин як необхідної форми економічного життя для досягнення певного рівня суспільного добробуту. Своїй досконалості й завершеності фінанси зобов'язані також появою та прогресом різних видів державних утворень. Тому є підстави стверджувати, що фінанси – це продукт розвитку товарно-грошових відносин і держави. Фінанси можуть успішно функціонувати, активно сприяти економічному та соціальному прогресу лише за активного втручання у ці процеси держави. Найвищого розквіту фінанси досягли у XX столітті, коли функції держави набагато розширилися і вдосконалилися, а товарно-грошові відносини посіли головне місце в економічних системах. Фінанси перетворилися на універсальний і надзвичайно активний елемент економічного життя, розвинулися методи і форми мобілізації коштів та їх розподіл у державі з метою задоволення потреб населення, удосконалення виробничих та соціальних процесів.
Фінансам належить провідна роль в економічній системі. Це зумовлено тим, що їх функціонування визначає кількісні й якісні параметри будь-якого економічного явища чи процесу. а також кінцеві результати діяльності.
Фінанси є однією з найбільш важливих і складних економічних категорій. Вони мають як видиму, так і приховану форму прояву. Видима сторона фінансів проявляється у грошових потоках, які рухаються між суб'єктами фінансових відносин. Ці потоки – їх характер і форми, спрямованість і обсяги – виступають предметом практичної фінансової діяльності. Прихована сторона фінансів пов'язана з тим, що відображають ті чи інші грошові потоки, а саме – рух вартості створеного у суспільстві валового внутрішнього продукту, тобто обмінні й розподільні відносини. Від налагодженості цих відносин залежить ефективність економічної системи і розвиток суспільства. Ці відносини характеризують внутрішню сутність фінансів і є предметом фінансової науки.
Зміст цієї категорії детальніше виявляється у функціях, які виконують фінанси. Як відомо, функції – це прояв суті кожної економічної категорії. Все сказане вище і зумовлює актуальність теми дослідження даної курсової роботи.
Об’єкт дослідження. Об’єктом дослідження даної курсової роботи є фінанси як економічна категорія та галузь теоретичного пізнання.
Предмет дослідження. Предметом дослідження даної курсової роботи є проблема сутності і функцій фінансів.
Мета дослідження. Мета дослідження полягає в теоретичному дослідженні суті і функцій фінансів.
Мета роботи передбачає виконання таких завдань:
розглянути суть категорії фінансів;
дослідити функції фінансів;
охарактеризувати роль фінансів в умовах переходу до ринкової економіки.


Розділ 1. Суть фінансів, їх специфічні ознаки
1.1. Фінанси як економічна категорія
Слово фінанси походить від середньовікового латинського терміну finatio, financia, який застосовувався у XIII-XIV ст. для позначення обов'язкової сплати грошей та строку сплати. У Германії в XVI-XVII ст. слово фінанси мало недобрий, лихий зміст: здирства, вимагання, хабарництва, лихварства. У той же час у Франції (XVI ст.) слово фінанси використовувалося у тому значенні, яке закріпилося за ним до початку XX ст. у всіх європейських країнах, а саме – як сукупності матеріальних засобів, необхідних для задоволення потреб держави та різноманітних суспільних груп [8, 5].
Еволюційний процес формування людського суспільства свідчить, що ні одна людина не може існувати відокремлено від інших людей, вона беззахисна перед природою, не може успішно розвиватись у матеріальному і моральному відношенні, не завжди в змозі себе захистити. Для вирішення даних і багатьох інших проблем створювалися перші об'єднання людей, громади, общини, які з часом трансформувалися у організоване людське суспільство – державу.
Держава виникла на певному історичному етапі розвитку людства для спільного задоволення потреб індивідів, з часом поступово визначилися найважливіші державні функції і завдання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Суть і функції фінансів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок