Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Інформаційні потреби та їх забезпечення в банківських установах.

Інформаційні потреби та їх забезпечення в банківських установах.

Назва:
Інформаційні потреби та їх забезпечення в банківських установах.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
33,67 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Вступ
нформація - це найважливіший ресурс будь-якої економіки. Інформаційна потреба визначається як потреба в інформації, що необхідна для вирішення наукової або практичної задачі.
Будь-який банк - це автономно мисляча одиниця, діюча в неосяжному фінансово - економічному просторі, тому одна з основних задач, що стоїть перед банками - уміння орієнтуватися у величезному об'ємі інформації, комплексно оцінювати ситуацію і своєчасно реагувати на ЇЇ зміни. У сучасному ринковому середовищі швидкість і якість обробки інформації стали виконувати важливу роль в процесі ухвалення управлінських рішень в умовах конкурентної боротьби. Адже для повного задоволення інформаційної потреби, інформація повинна відповідати як якісному так і кількісному напряму, а також її повинно бути достатньо для забезпечення всіх необхідних етапів прийняття рішення та процедур. Якщо хоч одна зі властивостей не реалізована, інформаційна потреба не може вважатися задоволеною, і після отримання недостатньої інформації суб'єкт усе ще продовжує пошук інформації в потрібній кількості або іншої якості.
Фінансові і грошові процеси, що протікають в банку, можуть і повинні бути представлені як процеси обробки, зберігання, обміну і використання інформації. Особливо яскраво така ситуація проявляє себе під час переходу банків і всього суспільства на нові методи грошового обігу, коли кредитні і дебетні карти, банкомати, електронне обслуговування клієнтів та інші подібні процеси ведуть до того, що всі платіжні, розрахункові і інші фінансові процедури не потребуватимуть паперових грошей і документів, а полягатимуть в комп'ютерній обробці і передачі інформації. Маючи на увазі таку перспективу, не можна недооцінювати роль комп'ютерних інформаційних систем і комп'ютерних телекомунікацій в банківській справі.
Нові можливості автоматизації банківських операцій, робочих місць спеціалістів, інформаційні технології банківських послуг дозволяють
комплексно вирішувати проблеми аналізу банківської діяльності, розробляти та створювати регіональні, міжрегіональні і міжнародні банківські системи. Цьому сприяє інтенсивний розвиток систем електронного опрацювання і передавання даних.
Інформаційні потреби банківського сектора, що розвиваються, стимулюють вдосконалення автоматизованих банківських електронних систем, створення великої кількості мереж у всьому світі, що створює сприятливі передумови для взаємодії банку із зовнішнім середовищем. Такі взаємодії стали необхідною умовою роботи на належному рівні комерційних банків, тому саме в цьому напрямі можна чекати найбільшого прогресу розвитку банківських інформаційних систем та технологій.
Таким чином, все більш актуальнішою стає проблема забезпечення інформаційних потреб банків із залученням сучасних автоматизованих інформаційних систем та технологій. Для цього було обрано тему „Забезпечення інформаційних потреб банківської установи". Дослідження даної теми здійснюється на базі філії АКІБ "УкрСиббанк", що розташована в м. Івано - Франківськ. Вивчення даної проблеми дає можливість визначити, наскільки ефективно функціонують банківські інформаційні системи і технології, відбувається безперервний рух інформаційних потоків банку та документів, від чого залежить ефективність забезпечення інформаційних потреб банківської установи та її клієнтів.
Отже, об'єктом дослідження є інформаційні потреби як основа документно - інформаційного забезпечення банківської установи. Предметом дипломної роботи є організація та шляхи вдосконалення забезпечення інформаційних потреб "УкрСиббанку" із залученням інформаційних систем та сучасних технологій.
Мета дипломної роботи - вивчити інформаційні потреби та їх забезпечення в банківських установах, а також визначити можливі шляхи покращення інформаційного забезпечення через автоматизовані Інформаційні системи та сучасні технології.
На основі об'єкта, предмета та мети дипломного дослідження поставлено такі завдання:
- вивчити документно - інформаційне забезпечення банку;
- вивчити суть інформаційних потреб банківської установи та шляхи їх забезпечення;
- дослідити структуру та засоби організації автоматизованих інформаційних систем та технологій;
- проаналізувати функціонування інформаційних систем та технологій у банківській установі;
- здійснити аналіз існуючої бази даних та шляхи її вдосконалення;
- розробити основні напрямки впровадження системи зарплатної пластикової картки;
- накреслити шляхи покращення існуючої системи передавання електронних документів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Курсова робота на тему: Інформаційні потреби та їх забезпечення в банківських установах.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок