Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Моделі фінансових відносин

Моделі фінансових відносин

Назва:
Моделі фінансових відносин
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
29,61 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Моделі фінансових відносин
курсова робота з фінансів


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми дослідження. Одним з важливих питань, фінансів є вивчення закономірностей еволюції фінансової системи. Прийнявши конкретне фінансове рішення, бізнесмен утілює його в життя за допомогою фінансової системи. Економічна структура будь-якого суспільства не може функціонувати без нормально організованого потоку коштів між державою і виробничими структурами, державою і населенням, між регіонами й окремими державами. Такі грошові потоки відбивають процеси реального життя суспільства. Вони утворюють судинну систему руху грошових ресурсів з метою підтримки життєдіяльності всіх елементів державних і недержавних структур. У своїй динаміці грошові ресурси утворюють фінансову систему суспільства.
Фінансова система і фінанси використовуються як індикатор національної економіки, зростання добробуту, обмеження негативних моментів в економічному зростанні. Чим розвиненіші ринкові відносини, тим складніші і різноманітніші зв'язки в державі, тим складніша і фінансова система.
Фінансова система виникла з появою держави і нерозривно пов'язана з її функціонуванням. За допомогою фінансової системи держава накопичує і використовує засоби для змісту свого апарату, а також направляє їх на виконання своїх функцій. Фінансова система охоплює грошові відносини між державою і підприємствами, організаціями, державою і населенням, між підприємствами й всередині них.
З іншого боку, фінансова система – це сукупність ринків та інших інститутів, які використовуються для укладання фінансових угод, обміну активами і ризиками. Ця система містить у собі ринки фінансових інструментів, фінансових посередників, фірми, які пропонують фінансові послуги, і органи, що регулюють діяльність усіх цих установ.
У державах з ринковою економікою фінансові системи досягають своєї завершеності, однак у деяких державах можуть істотно відрізнятися. У країнах з перехідною економікою фінансові системи характеризуються тим, що їхні окремі ланки перебувають у стадії формування. Це стосується, в основному, фінансового ринку, державного боргу, страхових і резервних фондів тощо.
Таким чином, фінансова система, що забезпечує фінансування економіки (об'єкт фінансової економіки), – це сукупність установ, інструментів і механізмів, за допомогою яких саме ні фінансові можливості державного сектору і фінансових установ здатні задовольнити фінансові потреби підприємств і населення. Фінансова система – – це система форм і методів утворення, розподілу і використання фондів коштів держави і підприємств.
Отже, викладене вище зумовлює актуальність дослідження теми курсової роботи.
Об’єктом дослідження курсової роботи є теоретичні засади фінансів.
Предмет дослідження – моделі фінансових відносин у суспільстві.
Метою курсової роботи є дослідження моделей фінансових відносин у суспільстві.
Мета роботи передбачає виконання таких завдань:
висвітлити теоретичні засади дослідження моделей фінансових відносин у суспільстві;
охарактеризувати моделі фінансових відносин у суспільстві.
 


Розділ 1. Теоретичні засади дослідження моделей фінансових відносин у суспільстві
1.1. Поняття фінансової системи
Фінансова система держави є відображенням форм і методів конкретного використання фінансів в економіці і відповідною до задіяної моделі економіки та значною мірою визначається нею. Так, у державі тоталітарного типу фінансова система є спрощеною і дещо примітивною. Не всі її ланки достатньо розвинені.
У державах із ринковою економікою фінансові системи досягають своєї завершеності, однак у розрізі деяких держав можуть суттєво відрізнятися У державах із перехідною економікою фінансові системи характеризуються тим, що окремі їхні ланки перебувають на стадії формування. Це торкається насамперед фінансового ринку, державного боргу, страхових і резервних фондів тощо.
Фінансові системи деяких держав можуть відрізнятися за своєю структурою, але у всіх у них є загальна ознака – це різноманітні фонди фінансових ресурсів, які різняться за методами мобілізації та напрямками використання, однак тісно пов'язані між собою, мають прямий і зворотний вплив на економічні й соціальні процеси в державі, а також на формування та використання фондів фінансових ресурсів у розрізі окремих ланок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Моделі фінансових відносин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок