Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Фінанси підприємств

Фінанси підприємств

Назва:
Фінанси підприємств
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
12,69 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
„Фінанси підприємств”


Зміст


Вступ
Тема оподаткування прибутку підприємств є однією з найважливіших тем курсу фінансів підприємств. Кожне сучасне підприємство, яке спрямовує свої зусилля на досягнення визначеного рівня прибутковості, зіткається з оподаткуванням своїх прибутків. І якщо в бухгалтерському обліку все більш-менш просто, то в податковому звичайно у підприємства виникає багато питань. Ці питання стосуються як визначення валових доходів, так і валових витрат підприємства, прибутку, який підлягає оподаткуванню. Правильне визначення оподаткованого прибутку дозволяє підприємству працювати без штрафів та фінансових санкцій, які можуть бути застосовані податковими органами при перевірках, сприяє більш ефективній роботі підприємства.
Фінансове планування теж має велике значення у фінансах підприємства. Оперативне та доцільне фінансове планування дозволяє підвищити ефективність роботи підприємства, сприяє досягненню цілей підприємства найбільш раціональними методами за рахунок своєчасного планування доходів, витрат, прибутку та інших фінансових показників. Правильне планування фінансів сприяє, перш за все, ритмічній роботі підприємства. Завдяки плануванню доходів, підприємство може розрахувати та спланувати майбутні витрати так, щоб не порушувалися терміни розрахунків з кредиторами та не порушувався виробничий процес.
Таким чином, фінансове планування на сучасному підприємстві потрібне та затребуване.


1. Оподаткування прибутку підприємств. Визначення валового доходу, валових витрат та прибуток, який підлягає оподаткуванню
З прийняттям Закону "Про внесення змін в Закон України "Про оподаткування прибутку підприємств"" з другого півріччя 1997 р. відбулися істотні зміни в оподаткуванні підприємницької діяльності, спрямовані на підтримку виробника, активізацію інвестиційної діяльності підприємства.
Платниками податку на прибуток є резиденти та нерезиденти. З числа резидентів платниками податку є суб'єкти господарської діяльності, бюджетні, громадські та інші підприємства, установи й організації, які здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку на території України і за її межами. З числа нерезидентів платниками податку є фізичні особи, а також юридичні особи, створені у будь-якій організаційно-правовій формі, які отримують доходи, джерелом походження котрих є Україна (крім установ і організацій, що мають дипломатичний статус).
Платник податку, який має відокремлені підрозділи (філії), може прийняти рішення щодо сплати консолідованого податку на прибуток.
Принципово новим в ухваленому Законі є також: визначення об'єкта оподаткування. Схему визначення об'єкта оподаткування (оподаткованого прибутку) зображено на рис. 1.
Обчислення оподаткованого прибутку здійснюється виключенням із суми скоригованого валового доходу валових витрат платника податку, а також нарахованих амортизаційних відрахувань.
Валовий дохід - це загальна сума доходу платника податку від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах як на території України, так і за її межами.
Рис. 1 – Схема визначення об’єкта оподаткування (оподатковуваного прибутку)
Визначаючи валовий дохід, ураховують:
- загальні доходи від продажу товарів (робіт, послуг), а також від продажу цінних паперів, крім операцій з їх первинного випуску (розміщення) та кінцевого погашення;
- доходи від здійснення банківських, страхових та Інших операцій, пов'язаних із наданням фінансових послуг, від торгівлі валютними цінностями, цінними паперами, борговими зобов'язаннями та вимогами;
- доходи від спільної діяльності у вигляді дивідендів, отриманих від нерезидентів, відсотків, роялті, володіння борговими вимогами, від здійснення операцій лізингу (оренди);
- доходи, не враховані під час обчислення валового доходу у попередніх періодах і виявлені у звітному періоді;
- доходи з інших джерел і від позареалізаційних операцій (сум безповоротної фінансової допомоги, а також вартості товарів (робіт, послуг), безоплатно отриманих платником податку у звітному періоді; сум невикористаної частини коштів, повернених із страхових резервів; сум страхового резерву, використаних не за призначенням; вартості матеріальних цінностей, переданих платнику податку згідно з договорами зберігання і використаних ним у власному виробничому й господарському обороті; сум отриманих штрафів, неустойки, пені; сум державного мита, раніше сплаченого і поверненого за рішенням суду);
- суму перевищення виручки від продажу над балансовою вартістю окремих об'єктів основних фондів групи 1 та нематеріальних активів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Фінанси підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок