Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Розміщення продуктивних сил Миколаївської області

Розміщення продуктивних сил Миколаївської області

Назва:
Розміщення продуктивних сил Миколаївської області
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
48,45 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
1.1. Економічний район до якого входить область.

Миколаївська область входить до Південного соціально-економічного району. Крім Миколаївської туди входять: Одеська, Херсонська області та Кримська автономія(4 адміністративні одиниці). Площа – 113, 4 тис. кв. км(18, 8% площі України), населення 7672, 1 тис. осіб(15, 2% населення України). Щільність населення – 68 осіб на 1 кв. км. Населення Південного району поліетнічне. За даними Перепису 1989 р., українці становили 52,5%, росіяни — 37,5%, болгари — 2,2% (переважно проживали в Одеській обл.), молдавани — 2,1% (Одеська та Миколаївська), євреї — 1,4%, білоруси — 1,3%, кримські татари — 0,6% (Республіка Крим і Херсонська обл.), гагаузи — 0,3% (Одеська), татари — 0,1% (Республіка Крим), караїми — 0,01% (Республіка Крим), кримчаки — 0,01% (Республіка Крим).

Найбільші міста: Одеса – 1027 тис. осіб , Миколаїв – 518 тис. осіб, Херсон – 359 тис. осіб, Сімферополь – 314 тис. осіб.

Основу комплексного розвитку району становлятіі агропромисловий, рибопереробний, рекреаційний, легкої промисловості, машинобудівний, будівсльно-індустріальний, науковий, зовнішньоекономічний і транспортний міжгалузеві комплекси. Провідним міжгалузевим елементом Причорноморського територіально-виробничого комплексу є АПК. Район є однією з житниць України. Степи перетворені в зерновий пояс озимої пшениці та кукурудзи. На полях штучного зрошення в районах Північно-Кримського каналу та гирл річок вирощують рис. Серед технічних культур провідне місце займають соняшник (зосереджений у степах з найвищою концентрацією в Одеській і Миколаївській областях), ефіроолійні (коріандр, троянда, лаванда, шавлія та ін., здебільшого в передгірних і гірських районах Криму), тютюн (лісостеп Одеської обл. та Південний берег і передгір’я Криму), цукрові буряки (лісостеп Одеської та північний степ Миколаївської областей). Міжрайонне значення мають овоче-баштанні культури (помідори, перець солодкий, баклажани і кабачки, кавуни та дині). Овочівництво розміщене навколо міста-мільйонера Одеси, великих центрів консервної промисловості Херсона й Ізмаїла, в південно-західній окраїні Криму, де розташовані переробні підприємства (Сімферополь, Севастополь, Ялта, Алушта, Алупка). Баштанні продовольчі культури (кавуни і дині) в межах району теж культивують повсюдно, але найбільше на Херсонщині і в степовому Криму. Славиться район садами та виноградниками. Садівництво поширене по всій території регіону, але особливо в Криму. У насадженнях домінують абрикоси, персики, черешня, вишня, слива, яблуня, груша, грецький горіх і мигдаль. Республіка Крим, Одеська, Херсонська і Миколаївська області посідають перші чотири місця в Україні за насиченістю виноградниками, та основна їх концентрація припадає на Крим і Одещину. Отже, Південь — провідна виноградарська база нашої країни.

Основні галузі тваринництва — скотарство молочно-м’ясного і м’ясо-молочного напряму, свинарство, вівчарство, птахівництво, бджільництво й шовківництво. Району найважливішим виробником тонкорунної вовни (з асканійської породи овець) у державі.

В АПК Південного району наявна потужна харчова промисловість. Найбільші плодоовочсконсервні комбінати розміщені у Херсоні, Ізмаїлі, Одесі та Сімферополі, навколо яких склалися спеціалізовані сировинні зони. Центри виноробної промисловості — Масандра, Сімферополь, Алушта, Судак, Феодосія (Крим), Одеса, Херсон; тютюново-ферментаційної — Ялта, Сімферополь, Феодосія; ефіро - олійної — Сімферополь, Бахчисарай, Алушта, Судак; олійножирової - Одеса, Херсон, Миколаїв, Вознесенськ; цукрової — Котовськ, Заплази (на півночі Одеської обл.), Одеса, Первомайськ, Засілля.

У Південному районі — найбільший у країні рибопереробний комплекс. Вилов риби здійснюється в океанах, Азовсько - Чорноморському басейнах, Дніпровському, Бузькому, Дністровському та інших лиманах, дельті Дунаю, штучних водоймах. Найбільші центри рибної промисловості — Одеса, Керч, Севастополь, Очаків, Білгород-Дністровський, Генічеськ, Ялта, Кілія, Вилкове. Вони є основними ядрами Азовсько-Чорноморського галузевого району рибної промисловості.

Лісопромисловий комплекс Південного району, що грунтується в основному на девізній сировині, має місцеве значення. Тут розташовані два підприємства целюлозно - паперової промисловості: Цюрупинський целюлозно-паперовий та Ізмаїльський целюлозно-картонний заводи, що використовують очерет плавнів Дніпра та Дунаю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Курсова робота на тему: Розміщення продуктивних сил Миколаївської області

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок