Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Стратегія світового банку в питаннях допомоги Україні

Стратегія світового банку в питаннях допомоги Україні

Назва:
Стратегія світового банку в питаннях допомоги Україні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
79,56 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
І. Вступ. Реферат

Підготовка нової стратегії Світового банку в питаннях допомоги Україні наблизилась до рішучого моменту. Призначення налаштованої на здійснення реформ адміністрації, за підтримки нещодавно створеної парламентської більшості відкрили можливості повернути у зворотному напрямку слабку діяльність минулих років. Але за короткий строк належить виконати складні завдання, починаючи з невизначеності зовнішнього фінансування після виявлення буцімто неправильного використання валютних резервів Національним банком України. Поза тим, стає дедалі більш очевидним, що проблеми, що стоять перед Україною, мають довгостроковий характер і пов’язані з відсутністю законних інституцій, які би уможливили процес економічного зростання та забезпечення соціально справедливого розподілу національного доходу. Забезпечення хорошого керівництва, прозорості та підзвітності в державному секторі, а також розбудова різнобічних, орієнтованих на ринок інституцій – ось ключові завдання розвитку, які належить виконати, аби отримати стабільне зростання і зменшення бідності в Україні. Стратегія, що пропонується, ґрунтується на цих засадах і матиме дворівневий підхід: вона сприятиме створенню попиту на краще управління і виявить можливості, там де вони є, для збільшення пропозиції кращих і більш законних інституцій.

Найбільш суттєві факти, що враховувалися під час підготовки Стратегії, такі:

• Бідність зросла і сьогодні охоплює 30 відсотків населення.

• Інституційна база переживає перехідний період, причому старі (радянські) та нові правила діють паралельно, результатом чого є погане управління державним сектором та сектором приватних підприємств.

• Витрати на здійснення операцій надзвичайно високі внаслідок здійснюваної антиконкурентної практики та корупції.

• Державний апарат продовжує здійснювати управління економікою на рівні підприємств; йому бракує стратегічного мислення.

• Громадянське суспільство досі слабко розвинене і погано протистоїть владі держави.

• Стратегія Світового банку, викладена у попередньому документі, не втілена як це передбачалося, але вона дала цінні уроки у сфері управління державною власністю та стосовно розробки програми.

Основні характеристики нової Стратегії, що пропонується, такі:

• В її основі лежить програма, щодо якої уряд і громадянське суспільство в цілому мають сильне почуття власності та особистої причетності.

• Стратегія спрямована на скорочення бідності та підвищення життєвого рівня і водночас на зростання законності щойно створюваних демократичних інституцій.

• Створення попиту на хороше управління і законні інституції шляхом сприяння формуванню громадянського суспільства та розвитку приватного сектора.

• Допомога уряду у створенні кращих інституцій та вдосконаленні управління.

• Збільшення фактору людського розвитку як основного рушія довгострокового економічного та соціального розвитку.

Обсяги кредитування, яке надаватиме Банк, передусім залежатимуть від спроможності уряду забезпечити такі результати:

• Програма наполягає на необхідності впровадження системних та послідовних реформ, а не окремих “кишенькових” реформ, що здійснюються за рахунок кредитування окремим секторам.

• Якщо готовність уряду впроваджувати реформи слабка, і Верховна Рада його не підтримує, програма допомоги буде спрямована виключно на здійсненні діяльності, що має на меті сприяти формуванню серед громадянського суспільства попиту на кращі інституції.

• Програма передбачає оцінку конкретних результатів, стимули, які відвертатимуть від застосування практики останніх років, сприятиме уряду у здійсненні внутрішньої координації розробки та реалізації стратегії і будуватиметься на засадах партнерства з іншими донорами для забезпечення адекватної допомоги для впровадження реформ.

• Програма забезпечуватиме збалансоване поєднання кредитування для структурної перебудови, кредитування технічної допомоги та передачу знань.

Стратегія Світового банку в питаннях допомоги Україні

Огляд можливих перспектив

У цьому документі викладено запропоновану Стратегію Світового банку в питаннях допомоги Україні на період, що охоплює 2001-2003 фінансові роки. Хоча офіційно цей документ не є спільним доробком Банку та МФК, його було підготовлено у співпраці з МФК, зокрема стосовно ключової сфери розвитку приватного сектора. У документі також знайшли своє відображення результати обговорень з Багатостороннім агентством по гарантіях інвестицій (БАГІ) ролі гарантій. Принципи, покладені в основу Стратегії, а також напрямки діяльності Банку в Україні були обговорені з урядом України, за участю широкого кола представників громадянського суспільства, а також партнерів у сфері розвитку.

І. Загальна інформація: основні результати політичного та економічного розвитку

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Стратегія світового банку в питаннях допомоги Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок