Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Міжнародна торгівля, їх суть, умови та значення

Міжнародна торгівля, їх суть, умови та значення

Назва:
Міжнародна торгівля, їх суть, умови та значення
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,23 KB
Завантажень:
508
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Міжнародна торгівля, їх суть, умови та значення
Вступ
В теорії міжнародної торгівлі центральними є проблеми: 1) Чому існує торгівля, якими є її економічні основи? 2) Наскільки вигідна торгівля для кожної з країн-учасниць? 3) Що обрати для економічного зрос-тання: свободу торгівлі чи протекціонізм?
Пояснення першопричин, що породжують міжнародну торгів-лю, ґрунтується на законі порівняльних (вартісних) переваг. Суть його полягає у тому, що кожна країна має порівняльні переваги у виробництві якого-небудь товару (тобто виготовляє його з мен-шими витратами) і отримує виграш, спеціалізуючись на його ви-робництві і обмінюючи на товари, котрі вона сама неспроможна ефективно виготовляти. 4)Якщо яка-небудь чужа країна може по-стачати нас яким-небудь товаром за більш дешевою ціною, ніж ми самі у змозі виготовляти його, набагато краще закуповувати його у неї на деяку частину продукту нашої власної промислової праці, що докладається в тій галузі, в котрій ми володіємо дея-кою перевагою»11 Смит. А. Исследование о природе й причинах богатства народов. М., 1962, с. 333.
В теорії міжнародної торгівлі докладно розглянено різні аспек-ти порівняльних переваг та їх роль в міжнародному поділі праці та спеціалізації виробництва.


Економічна основа міжнародної торгівлі.
Теорії міжнародної торгівлі
А. Сміт перший, доводячи вигідність для країни вільної торгівлі, розробив теорію аб-солютних переваг. Згідно з цією теорією країни, що володіють природними перевагами (пов'язаними з кліматичними умовами і природними ресурсами) та придбаними перевагами (пов'язаними з розвитком технології та високою квал-іфікацією працівників) у виробництві тих чи інших товарів, мо-жуть виготовляти їх більш ефективно, ніж інші. Якщо торгівля не буде обмежена, - стверджував А. Сміт, - то кожна країна спеціалізуватиметься на виробництві тих товарів і послуг, в якому вона має абсолютну перевагу. Обмін між країнами надлишками спеціалізованої продукції є вигідним для кожної країни, оскільки доз-воляє: 1) реалізувати надлишки конкурентоспроможного вироб-ництва і 2) придбати на отриманий доход більшу кількість імпор-тного товару, ніж вона сама могла б виготовити.
Д. Рікардо розвинув доводи А. Сміта на користь вільної торгівлі і розширив зону порівняльних переваг для вигідної міжнародної торгівлі, ввівши принцип відносної переваги Див.: Рикардо Д. Начал» политической зкоиомин й надогообложения. М., 1941, с. 72-87.. Теорія відносної переваги у вит-ратах стверджує, що міжнародна торгівля вигідна для будь-якої краї-ни і для тієї, котра ні в чому не має переваг, і для тієї, котра має переваги абсолютно для всіх товарів. В кожній країні (без урахування абсолютних переваг) завжди знайдеться товар, виробництво якого більш ефективне (щодо співвідношення витрат), ніж виробництво решти то-варів. Країна отримає більший виграш, якщо сконцентрує свої ресур-си на більш ефективних виробництвах. Країні невигідно розвивати навіть ті галузі, де витрати виробництва нижчі, ніж в інших країнах, але різниця у витратах менша, ніж на виробництво продукції найбільш продуктивної галузі в даній країні. Товар, для якого відносна вигода є найбільшою, і повинен експортуватись. Проілюструємо ці вигоди на числовому прикладі. Візьмемо такі країни як Англія і Португалія І припустимо, що вони торгують одна з одною. Оскільки дві економіки не взаємоді-ють, то можна очікувати, що ціни на одні і ті ж товари в Англії і Португалії будуть різними. Цю різницю в цінах Д. Рікардо пояс-нював різною продуктивністю праці в цих країнах. Крім того, наслідком різної продуктивності праці була також і різниця в до-ходах, бо трудові витрати повинні компенсовуватись, виходячи з їх продуктивності.
Припустимо, що кожна країна може вибирати, куди направля-ти свої трудові ресурси: на виробництво пива, зерна або якихось сполучень цих товарів. Час, необхідний для їх виробництва, і час, який є в наявності, такі11 Приклади взяті з підручника: Michael R. Czioncota, Pietra Rivoli, Likka Ronkainen International Business, N.Y.: The Dryden Press, 1995, р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Міжнародна торгівля, їх суть, умови та значення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок