Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Оподаткування прибутку юридичних осіб

Оподаткування прибутку юридичних осіб

Назва:
Оподаткування прибутку юридичних осіб
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,78 KB
Завантажень:
504
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Оподаткування прибутку юридичних осіб
курсова робота з фінансів


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність дослідження. Стимулювання розвитку підприємництва – основне завдання прибутку в економіці з ринковими відносинами. Тільки завдяки одержанню прибутку розвиватиметься підприємство. У сукупності це свідчить про те, що відбувається економічне зростання і в державі. Економіка не може бути стаціонарною (А. Сміт ще в XVII столітті називав таку "станом застою"), тому що замість прогресу може бути тільки один інший, протилежний напрям – занепад. Щоб цього не сталося, варто дати можливість підприємствам забезпечувати себе фінансовими ресурсами і одержувати достатні прибутки з метою досягнення високих фінансово-економічних результатів на всіх рівнях економіки в країні.
Найважливішими прямими податками в податковій системі України є податок на прибуток підприємств і податок на дохо-ди фізичних осіб.
Удосконалення оподаткування прибутку підприємств має здійснюватися насамперед за допомогою зниження базової ставки цього податку, а також диференціації його ставок залеж-но від виду діяльності і обсягу прибутку.
Прибуток – це кінцевий фінансовий результат від здійсненої підприємством підприємницької діяльності, який є приростом усього фінансового потенціалу суб'єкта господарювання. Прибуток, зокрема, є видом фінансових ресурсів підприємства. Тому наукове обґрунтування розподілу прибутку підприємств на державному рівні важливе й об'єктивно необхідне. Оподаткування прибутку юридичних осіб є вагомою частиною наповнення бюджетів України, а тому дослідження цієї проблеми є особливо актуальним в наш час, коли існуюча податкова система не спроможна повністю задовольнити потреби економіки.
Об’єкт дослідження. Об’єктом дослідження даної курсової роботи виступає проблема вивчення ефективного функціонування фінансової системи України.
Предмет дослідження. Предметом дослідження даної курсової роботи є оподаткування прибутку юридичних осіб.
Мета дослідження. Мета дослідження полягає в теоретичному та емпіричному розгляді ефективного функціонування системи оподаткування прибутку юридичних осіб.
Мета роботи передбачає виконання таких завдань:
Розкрити теоретичні аспекти оподаткування прибутку юридичних осіб.
Дати аналіз оподаткування прибутку юридичних осіб в Україні.
Запропонувати можливості удосконалення оподаткування прибутку юридичних осіб
Робота складається із вступу, трьох розділів та висновку.
При написанні курсової роботи використовувались дослідження таких авторів як Василик О.Д., Опарін В.М., Мозковий О.М., Савлук М.І. та ін.


Розділ 1. Теоретичні основи оподаткування фінансових результатів діяльності юридичних осіб
У фінансовому праві найбільш традиційною є класифікація платників податків на юридичних і фізичних осіб. Але такий поділ не враховує різноманітності реальних проявів у галузі регулювання податків і зборів. Багато податків і зборів передбачають змішаного платника. Ним можуть виступати як юридичні, так і фізичні особи. Крім того, виділяється також група платників, які не мають статусу юридичної особи [16, 14].
Згідно ст. 80 Цивільного кодексу України в редакції від 16 січня 2003 року юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку [2]. Юридична особа наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю, може бути позивачем та відповідачем у суді.
1.1. Прибуток як об’єкт оподаткування результатів оперативної і фінансової діяльності підприємств
З прийняттям Закону «Про внесення змін в Закон України "Про оподаткування прибутку підприємств"» з другого півріччя 1997 p. відбулися істотні зміни в оподаткуванні підприємницької діяльності, спрямовані на підтримку виробника, активізацію інвестиційної діяльності підприємства.
Принципово новим в ухваленому Законі є також визначення об'єкта оподаткування. Схему визначення об'єкта оподаткування (оподаткованого прибутку) зображено на рис. 1.1.
Рис. 1. . Схема визначення об'єкта оподаткування
(оподаткованого прибутку) [37, 98]
Обчислення оподаткованого прибутку здійснюється виключенням із суми скоригованого валового доходу валових витрат платника податку, а також нарахованих амортизаційних відрахувань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Оподаткування прибутку юридичних осіб

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок