Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Пенсійний фонд України

Пенсійний фонд України

Назва:
Пенсійний фонд України
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
29,50 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Курсова робота
«Пенсійний фонд України»


ЗМІСТ
Вступ.
Розділ 1. Теоретичні засади і необхідність створення та функціонування пенсійного фонду.
1.1. Необхідність створення пенсійного фонду.
Розділ 2. Формування та використання коштів пенсійного фонду в Україні
2.1. Аналіз джерел поступлень до Пенсійного фонду.
2.2. Аналіз використання коштів Пенсійного фонду.
Розділ 3. Управління Пенсійним фондом та шляхи його удосконалення.
3.1. Управління Пенсійним фондом.
3.2. Діяльність недержавних пенсійних фондів.
Висновки.
Література.


Вступ
Актуальність теми дослідження. Фонди фінансових ресурсів цільового призначення є самостійною ланкою фінансової системи. Необхідність їх створення та функціонування зумовлена потребою в наданні певних соціальних гарантій населенню у разі досягнення непрацездатного віку, втрати працездатності, годувальника, роботи, настання стихійного лиха та інших непередбачуваних подій. В економічному аспекті – це створення та використання фондів фінансових ресурсів для задоволення економічних і соціальних потреб держави, підприємницьких структур та окремих громадян.
Світова наука й практика мають значний досвід щодо мобілізації коштів на вказані цілі, які включають такі джерела: внески громадян; асигнування з бюджету; ресурси підприємницьких структур; кошти спонсорів; благодійні внески; страхування; кредит. Фонди фінансових ресурсів цільового призначення існують майже в усіх країнах, проте в кожній є свій їхній перелік.
В Україні до числа вказаних фондів належать: Пенсійний фонд, Фонд соціального страхування, Фонд зайнятості, Фонд конверсії, Інноваційний фонд, а також велика кількість галузевих фондів. Проте вказані фонди, крім Пенсійного, включаються до складу державного бюджету і тим самим дещо зменшується їхня роль як самостійної ланки фінансової системи. Треба зазначити, що діяльність централізованих фондів не здійснюється на принципах комерційного розрахунку, що теж звужує їхнє функціональне призначення.
Загалом, принципи організації централізованих фондів фінансових ресурсів можна сформулювати так:–
відрахування до фондів централізовано визначаються державою відповідними законами і є власністю держави;–
відрахування до фондів є обов'язковими платежами й можуть стягуватися примусово;–
витрати з фондів здійснюються лише на визначені потреби, які передбачені законами України.
Створення фондів фінансових ресурсів цільового призначення, по суті, є об'єктивним процесом фінансового забезпечення соціальних потреб населення у зв'язку з настанням або виникненням відповідних обставин. Проте цю функцію можуть виконувати як державні фонди фінансових ресурсів, так і фонди недержавної форми власності. Усе це, врешті-решт, залежить від рівня розвитку системи соціального забезпечення в державі.
Для забезпечення виконання Закону України "Про пенсій­не забезпечення" було створено Пенсійний фонд України як самостійну фінансову структуру. Кошти фонду не включаються до державного бюджету і не можуть бути використані на інші цілі, крім виплати пенсій і допомоги.
Отже, актуальність теми дослідження полягає в необхідності вивчення проблем пенсійного забезпечення населення, зокрема, діяльності Пенсійного фонду України, оскільки світова практика ринкових відносин переконує в тому, що значення цієї галузі фінансової системи країни є дуже великим для нормального функціонування економіки та відповідного рівня життя того прошарку населення, яке проминуло межу працездатного віку.
Об'єктом дослідження є теоретичні основи фінансової науки.
Предмет дослідження – організація діяльності Пенсійного фонду України.
Метою курсової роботи є дослідження і наукова обробка кола проблем, які вирізняють діяльність Пенсійного фонду України та узагальнення висновків і відомостей, що стосуються цієї проблеми.
Реалізація поставленої мети здійснюється вирішення кількох основних завдань:
1. Дослідити необхідності створення пенсійного фонду.
2. Охарактеризувати джерела поступлень до Пенсійного фонду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Пенсійний фонд України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок