Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Державне регулювання економіки України та межі втручання держави в економіку.

Державне регулювання економіки України та межі втручання держави в економіку.

Назва:
Державне регулювання економіки України та межі втручання держави в економіку.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
11,23 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Курсова робота з ДРЕ
Державне регулювання економіки України та межі втручання держави в економіку.


Зміст
Вступ 3
Розділ 1: Державне регулювання економіки
Об’єкти і цілі державного регулювання економіки 6
Методи і засоби державного регулювання економіки 10
Розділ 2 :Державне регулювання економіки України та межі втручання держави в економіку.
Межі втручання держави в економіку. 16
Проблеми державного регулювання економіки в Україні 22
Висновки 28
Використана література 29
Додатки
Розділ 1
1.1 Об'єкти і цілі даржавного регулювання економіки.
Об'єкти ДРЕ - це сфери, галузі, регіони, а також ситуації, явища й умови соціально-економічного життя країни, де виникнули або можуть виникнути труднощі, проблеми, не що дозволяються автоматично або що дозволяються у віддаленому майбутньому, у той час як зняття цих проблем настійно необхідно для нормального функціонування економіки і підтримки соціальної стабільності.
Основні об'єкти ДРЕ :
економічний цикл;
секторальна, галузева і регіональна структура господарства;
умови накопичення капіталу;
зайнятість;
грошовий обіг;
платіжний баланс;
ціни;
умови конкуренції;
соціальні відношення, соціальне забезпечення;
підготовка і перепідготовка кадрів;
навколишнє середовище;
зовнішньоекономічні зв'язки.
Суть державної антициклічної політики, або регулювання господарської кон'юнктури, складається в тому, щоб під час криз і депресій стимулювати попит на товари і послуги, капіталовкладення і зайнятість. Для цього приватному капіталу даються додаткові фінансові пільги, збільшуються державні витрати й інвестиції. У умовах тривалого підйому в економіці країни можуть виникнути зростання імпорту і погіршення платіжного балансу, перевищення попиту на робочу силу пропозицією і звідси необгрунтований ріст заробітної плати і цін. У такій ситуації задача ДРЕ-притормозити зростання попиту, капіталовкладень і виробництва, щоб по можливості пригальмувати надвиробництво товарів і перенакопичення капіталів.
У області галузевої і територіальної структури ДРЕ також відіграє значну роль. Тут за допомогою фінансових стимулів і державних капіталовкладень, забезпечуються привілейовані умови окремим галузям і регіонам. У однім випадку підтримка надається тим галузям і одиницям господарства, що знаходяться в стані затяжної кризи; в іншому випадку заохочується розвиток нових галузей господарства і видів виробництва, покликані призвести до прогресивних структурних зсувів усередині галузей, між галузями і в усім народному господарстві, до підвищення його ефективності і конкурентноздатності. Але також можуть прийматися міри і по притармаживанию надмірної концентрації виробництва.
Найважливішим об'єктом державного регулювання економіки є накопичення капіталу. Виробництво, присвоєння і капіталізації прибули завжди служать головною ціллю господарської діяльності в ринковій економіці. Створюючи додаткові стимули і можливості в різний час всім інвесторам або окремим їхнім групам по галузях і територіям, що регулюють органи впливають на економічний цикл і структуру.
Регулювання занятости-это підтримка нормального з погляду ринкової економіки співвідношення між попитом і пропозицією робочої сили. Співвідношення це повинно задовольняти потребу економіки в кваліфікованих і дисциплінованих робітниках, заробітна плата яких служить для них достатньою мотивацією до праці. Проте співвідношення між попитом і пропозицією не повинно звістки до надмірного росту заробітної плати, що може негативно відбитися на національній конкурентноздатності. Небажане і різке зниження зайнятості веде до збільшення армії безработных, зниженню споживчого попиту, податкових надходжень, росту податків на посібники і небезпечно соціальним наслідкам.
Особлива увага ДРЕ приділяє грошовому обігу. Основний напрямок регулювання грошового обращения-это боротьба з інфляцією, що подає серйозну небезпеку для економіки.
Стан платіжного балансу є об'єктивним показником економічного здоров'я країни. В усіх країнах із ринковим господарством держава постійно здійснює оперативне і стратегічне регулювання платіжного балансу шляхом впливи на експорт і імпорт, прямування капіталів, підвищення і зниження курсів національних валют, участь у міжнародній економічній інтеграції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Курсова робота на тему: Державне регулювання економіки України та межі втручання держави в економіку.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок