Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Товар і ціна

Товар і ціна

Назва:
Товар і ціна
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,44 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Товар і ціна


Зміст:
І. Теоретична частина……………………………………………...3
ІІ. Практична частина…………………………………………….16
Список використаної літератури………………………………...33
І. Теоретична частина.
Основні ринкові характеристики товару.
При виборі стратегій маркетингу для окремих товарів на ринку приходиться розробляти ряд товарних класифікацій на основі властивим цим товарам характеристик. По ступені властивої їм довговічності чи матеріальній відчутності товари можна розділити на наступні три групи:
товари тривалого користування (матеріальні вироби, які витримують багаторазове використання, наприклад, холодильники, верстати, одяг.);
товари короткочасного користування (матеріальні вироби, цілком споживані за один чи кілька циклів використання, наприклад, мило, пиво, сіль.);
послуги - об'єкти продажу у виді дій, чи вигод. Прикладами подібних товарів можуть служити стрижка в перукарні чи ремонтні роботи.
По купівельних звичках споживачів можна виділити товари повсякденного попиту, товари попереднього вибору, товари особливого попиту і товари пасивного попиту:
Товари повсякденного попиту - товари, що споживач звичайно купує часто, без роздумів і з мінімальними зусиллями на їхнє порівняння між собою (тютюнові вироби, мило, газети);
Товари попереднього вибору - товари, що споживач у процесі вибору і покупки, як правило, порівнює між собою по показниках придатності, якості, ціни, і зовнішнього оформлення (меблі, одяг, старі автомобілі й основні електропобутові прилади);
Товари особливого попиту - товари з унікальними характеристиками і/чи окремі марочні товари, заради придбання яких значна частина покупців готова затратити додаткові зусилля (конкретні марки і типи модних товарів, автомобілі, стереоаппаратура, фотоустаткування, чоловічі костюми);
Товари пасивного попиту - товари, яких споживач не знає чи знає, але звичайно не задумується про їхню покупку. Новинки типу індикаторів диму і кухонних машин для переробки харчових продуктів перебувають у розряді товарів пасивного попиту доти поки реклама не забезпечує поінформованість споживача про їхнє існування. Класичним прикладами усім відомих і проте не зухвалого попиту товарів служать страхування життя, могильні ділянки, надгробки й енциклопедії.
Поняття цінової еластичності, його використання в товарній політиці та визначення показника еластичності попиту за ціною.
Ціна, призначена продавцем, так чи інакше відіб'ється на рівні попиту на товар. Цей взаємозв'язок порозумівається двома економічними принципами (законом попиту і ціновою еластичністю попиту) і сегментацією ринку.
Закон попиту говорить, що чим вище ціна, тим менше число тих, хто погодиться купити даний товар, тобто менше рівень попиту (при даному рівні доходів); і навпаки, чим нижче ціна, тим більше буде число покупців і кількість товару, що продається. Таким чином, попит і ціна знаходяться в обратно пропорційній залежності. Однак при підвищенні цін на престижні товари часто спостерігається збільшення попиту, тому що споживачі можуть порахувати більш високу ціну показником більш високої якості. При занадто високій ціні попит на престижні товари зменшується.
Більшість фірм прагне проводити виміри змін попиту. У залежності від типу ринку застосовуються різні підходи до вимірів. В умовах чистої монополії попит на товар обґрунтований тією ціною, що фірма за нього запитує. Однак в умовах конкуренції крива попиту на товар фірми буде мінятися в залежності від реакції конкурентів на встановлені ціни.
Цінова еластичність попиту визначає чутливість покупців до змін у цінах з погляду обсягу товарів, що вони покупають.
Цінова еластичність визначається відношенням зміни величини попиту (у відсотках) до зміни цін (у відсотках).
Це показує процентну зміну у величині попиту на кожен відсоток зміни в ціні. Еластичний попит має місце в тих випадках, коли цінова еластичність більше 1: невеликі зміни в цінах приводять до великих змін у розмірах попиту. При цьому загальний доход зростає, коли ціни знижуються, і зменшується, коли ціни ростуть.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Товар і ціна

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок