Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Планування розвитку діяльності підприємства в ринкових умовах

Планування розвитку діяльності підприємства в ринкових умовах

Назва:
Планування розвитку діяльності підприємства в ринкових умовах
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,87 KB
Завантажень:
180
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Планування розвитку діяльності підприємства в ринкових умовах
господарювання


ПЛАН
ВСТУП
Цілі та значення планування на підприємстві
2. Основні розділи і показники плану розвитку підприємства
3. Особливості складання виробничої програми підприємства
4. Напрями вдосконалення планової роботи підприємств
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ


ВСТУП
В Україні відбуваються глибокі економічні зміни, обумовлені поверненням країни в річище загальних економічних процесів світового розвитку.
Йде корінна перебудова старого механізму управління підприємством, його заміна ринковими методами господарювання.
Ефективна діяльність підприємств в умовах ринкової економіки в значній мірі залежить від того, наскільки вірогідно вони передбачають далеку і ближню перспективу свого розвитку, тобто від прогнозування.
Протягом ряду років у нашій країні розроблявся довгостроковий прогноз науково-технічного прогресу і його соціально-економічних наслідків. На його основі формувався прогноз розвитку окремих галузей усього народного господарства. Однак ці прогнози досить достовірними не були, і результат — стан економіки зараз. Тому особливо необхідне вивчення світового досвіду розробки і використання прогнозів економічної діяльності і застосування його з урахуванням специфіки вітчизняного розвитку.
У цих умовах формування підприємствами виробничих програм буде здійснюватися на основі прямих договорів між виробниками і споживачами продукції, що враховують реальні потреби в ній, у тому числі і на державні нестатки, а також виробничі і ресурсні можливості їхнього задоволення.
Таким чином, ефективна діяльність підприємств в умовах ринкової економіки можлива лише за умови розробки планів розвитку, виробничих програм, прогнозів соціально-економічного розвитку підприємств.
Це і визначає актуальність обраної теми курсової роботи.
Крім того актуальність теми роботи визначається ще й наступними моментами:
По-перше, більшість вітчизняних підприємств, керівництво яких звикло отримувати плани від вищестоящих інстанцій, опинилися в ситуації, коли практичний досвід планування розвитку підприємства на рівні підприємства практично відсутній;
В силу того, що зникла обов’язковість планування діяльності, на багатьох підприємствах планування або не здійснюється, або ж здійснюється формально;
Розвиток ринкових відносин в Україні вимагає посиленої уваги до планової роботи на рівні підприємств, яка, як свідчить практика, є однією з передумов виживання підприємства в умовах ринку.
Метою даної роботи є розгляд теоретичної суті та методології планування розвитку підприємств в ринкових умовах господарювання.
Завдання які вирішувалися в процесі виконання роботи:
Дослідити сутність та основні цілі планування розвитку підприємства;
Розглянути суть і значення основних розділів плану розвитку підприємства;
Проаналізувати можливі шляхи підвищення ефективності планової роботи на підприємстві.
Об’єктом даної роботи є управління діяльністю вітчизняних підприємств.
Предметом дослідження є методологія планування розвитку підприємства у умовах ринкових відносин.


1. Цілі та значення планування на підприємстві
Планування є однією з важливих складових частин і водночас однією з найважливіших задач загального менеджменту на підприємстві.
Планування роботи підприємства має бути побудовано так, щоб кінцевою метою стало підвищення ефективності його діяльності Экономика предприятия: Учебник для вузов./ Под ред. В.Я.Горфинкеля, В.А.Швандара. -М.: Банки и биржи, 1998. –С. 269.. Проте за такого визначення головної мети планування дискусійним є питання ефективності діяльності підприємства. Адже ефективність може розглядатися і в плані максимізації прибутку, і в плані росту ринкової вартості підприємства, захоплення ринку та іншими цілями.
Безумовно планування має орієнтуватися на ринкову кон'юнктуру, враховувати ймовірність настання певних подій і водночас на розроблення моделі по-ведінки підприємства за зміни ситуації з матеріальними, трудовими та фінансовими ресурсами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Планування розвитку діяльності підприємства в ринкових умовах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок