Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Формування ресурсів комерційних банків

Формування ресурсів комерційних банків

Назва:
Формування ресурсів комерційних банків
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,90 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ФОРМУВАННЯ РЕСУРСІВ комерційних банків
П Л А Н
Введення
1. Джерела формування кредитних ресурсів комерційних банків
1.1 Власний капітал
1.2 Притягнуті засоби
1.2.1 Депозитні операції комерційних банків
1.2.2 Міжбанківський кредит
1.3 Сучасний стан формування кредитних ресурсів у Україні
1.3.1 Депозити юридичних осіб
1.3.2 Ринок міжбанківських кредитів в Україні
2 Аналіз діяльності банків по формуванню і розміщенню кредитних ресурсів
2.1 Аналіз діяльності банків у 1998 році.
2.2 Аналіз структури балансів найбільших банків України на 1.10.1998
ВИСНОВКИ
РЕКОМЕНДАЦІЇ
Список використаної літератури


Введення
Формування банками кредитних ресурсів, а також їхнє використання зв'язане з функціями кредиту і насамперед з перераспредилительной функцією. Перераспредилительные процеси зв'язані з однієї сторони з акумуляцією кредитних ресурсів, а з іншого боку - з розміщенням їх у позички.
Раніше діяла система централізованого формування і використання позичкового фонду приводила до того, що в банківській сфері питанням формування ресурсної бази не віддавалося належного значення. Видача коротко- і довгострокових позичок заснуваннями банків не була поставлена в залежність від наявності в них кредитних ресурсів. Контроль за стійкістю фінансового положення банків і ліквідністю їхнього балансу не здійснювався.
Монополія банків на проведення кредитних операцій, тверде закріплення за ними відповідної клієнтури, перебування банківських заснувань на кошторисному фінансуванні не сприяли підвищенню зацікавленості їхніх працівників у розширенні й удосконалюванні операцій по залученню ресурсів.
Сформована практика формування і використання кредитних ресурсів не відповідала потребам ринкової економіки. Тому, в умовах переходу до ринку, функціонування банків на принципах комерційного розрахунку турбота про створення стабільної якісної ресурсної бази є однієї з основних задач у їхнє діяльності.
Усе це визначає актуальність даної теми в даний час. Виходячи з тематики в даній роботі були поставлені задачі:
- розглянути основні джерела кредитних ресурсів;
- вивчити ситуацію по залученню кредитних ресурсів, що склалася в даний час в Україні ;
- проаналізувати діяльність банків по залученню і використанню ресурсів у 1997-1998 р..
1. ДЖЕРЕЛА ФОРМУВАННЯ КРЕДИТНИХ РЕСУРСІВ
1.1 Власний капітал банку
Для створення комерційного банку необхідний визначений власний капітал, що маючи чітко виражену правову основу і функціональну визначеність утворить фінансову базу розвитку банку. У порівнянні з іншими сферами підприємницької діяльності власний капітал банку займає невелика питома вага в сукупному капіталі. Це порозумівається специфікою діяльності банку як заснування, що здійснює мобілізацію вільних ресурсів на грошовому ринку і надання їх у борг.
Тому власний капітал банківської діяльності має несколько інше призначення, чим в інших сферах підприємницької діяльності. Якщо в останніх - це забезпечення платоспроможності і виконання більшості оперативних функцій підприємстві й організацій, то в банків власний капітал служить прежде для страхування інтересів вкладників ( захисна функція капіталу ) і в меншій мері -фінансового забезпечення оперативної діяльності. У цьому зв'язку розмір власного капіталу є чинником забезпечення надійності функціонування банка і повинний знаходитися під твердим контролем органів, що регулюють діяльність комерційних банків. Тому, є підстави вважати, что власний капітал банків виконує і регулюючу функцію: через фіксування его розмірів регулювальні органи впливають на діяльність комерційних банків у цілому.
Захисна функція власного капіталу включає страхування внесків і депозитів, що гарантує інтереси кредиторів банку у випадку його чи ліквідації банкрутства, а також забезпечення функціонування банку навіть з появою збитків по його поточній діяльності. Ці збитки, як правило покриваються за рахунок поточної прибутку. Якщо її недостатньо, а також для покриття непередбачених витрат використовується частина власного капіталу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Формування ресурсів комерційних банків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок