Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Особисте страхування і його місце в системі страхового захисту громадян

Особисте страхування і його місце в системі страхового захисту громадян

Назва:
Особисте страхування і його місце в системі страхового захисту громадян
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,08 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Особисте страхування і його місце в системі страхового захисту громадян


ПЛАН


Вступ
Страхування виникло і розвивалося з метою задоволення різноманітних потреб людини через систему страхового захисту від випадкових небезпек. У страхуванні реалізуються визначені економічні відносини, що складаються між людьми в процесі відтворення, звертання, обміну і споживання матеріальних благ. Воно надає всім суб'єктам господарювання і членам суспільства гарантії щодо відшкодування збитків. Сутність економічної категорії страхового захисту складається в нагромадженні і перерозподілі ресурсів для захисту від впливу ризиків і відшкодуванні витрат, зв'язаних з ними. Відповідно до Закону України «Про страхування» - це вид цивільно-правових відносин, зв'язаних із захистом майнових інтересів громадян і юридичних осіб у випадку настання визначених подій (страхових випадків), визначених договором чи страхування чинним законодавством, за рахунок фондів, що формуються шляхом сплати громадянами і юридичними особами страхових платежів (страхових внесків, премій) Закон України «Про страхування». «Урядовий кур’єр” від 18 квітня 1996 р..
У перехідній економіці забезпечується ріст ролі страхування в суспільному відтворенні, розширюється сфера страхових послуг. У ринковій економіці страхування виступає, з одного боку, засобом захисту бізнесу і добробуту людей, а з іншого боку – видом діяльності, що приносить доход. Сьогодні страхова справа розвивається високими темпами.
У найзагальнішому плані особисте страхування можна визначити як галузь страхової діяльності, яка забезпечує страховий захист громадян або зміцнення досягнутого ними сімейного добробуту.
Особисте страхування має багато спільного з соціальним, насамперед у об'єктах страхового захисту громадян. Головна відмінність між ними — в джерелах формування страхових фондів: для соціального — це в основному кошти підприємств, установ, організацій, і лише незначною мірою — індивідуальні доходи, тоді як для особистого індивідуальні доходи є головним джерелом, а кошти підприємств, установ та організацій —тією мірою, якою особисте страхування є обов'язковим.
Необхідність особистого добровільного страхування зумовлюється як ризиковим характером відтворення робочої сили, так і підвищенням ступеню ризику життя у зв'язку з урбанізацією, погіршенням довкілля, а також зростанням питомої ваги людей похилого віку в загальній чисельності населення. Це ускладнює захист особистих інтересів громадян з боку держави та за її рахунок і передбачає формування захисних механізмів за рахунок перерозподілу індивідуальних доходів.


Економічна необхідність. Розвиток особистого страхування.
В основі особистого страхування, як і страхування майна, також лежить замкнутий перерозподіл страхових платежів між учасниками особистого страхування через спеціальний страховий фонд. Разом з тим, очевидні й розбіжності між ними, тому що об’єктами страхових відносин в особистому страхуванні є працездатність, здоров’я, життя людей, тобто воно пов’язане із специфічною стороною виробництва – відтворенням робочої сили. Але цей найважливіший чинник виробництва неможливо безпосередньо виразити у ціновому виразі, що й визначає особливості особистого страхування Заруба О.Д. Страхова справа: Підручник. – К.: Товариство “Знання”, КОО, 1998. – С. 217.
На відміну від страхування майна особисте страхування не забезпечує відшкодування матеріальних збитків, а дозволяє одержати грошову допомогу застрахованим громадянам або їхнім сім’ям. Така допомога надається у разі смерті застрахованого члена сім’ї чи втрати ним здоров’я або працездатності. Специфічною формою особистого страхування є страхування на дожиття, змістом якого є нагромадження визначеної страхової суми до кінця дії договору страхування. Таке страхування спріє зміцненню матеріального добробуту населення, дає можливість створювати грошові джерела для додаткового захисту вже досягнутого рівня життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Особисте страхування і його місце в системі страхового захисту громадян

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок