Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Організація оплати праці в сучасних умовах, шляхи її удосконалення

Організація оплати праці в сучасних умовах, шляхи її удосконалення

Назва:
Організація оплати праці в сучасних умовах, шляхи її удосконалення
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,55 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Організація оплати праці в сучасних умовах, шляхи її удосконалення


План


Вступ
Перехід до ринкової економіки вимагає від підприємств підвищення ефективності виробництва, конкурентоспроможності продукції і послуг на основі впровадження досягнень науково-технічного прогресу, ефективних форм господарювання і керування виробництвом.
Важлива роль у реалізації цієї задачі приділяється ефективному використанню трудових ресурсів.
Сьогодні відповідно до змін в економічному і соціальному розвитку країни істотно змінюється і політика в області оплати праці, соціальної підтримки і захисту працівників. Багато функцій держави по реалізації цієї політики передані безпосередньо господарюючим суб'єктам, що самостійно встановлюють форми, системи і розміри оплати праці, матеріального стимулювання її результатів. Поняття «заробітна плата» наповнилося новим змістом і охоплює усі види заробітків, премій, надбавок, соціальних пільг, нарахованих у грошовій і натуральній формах незалежно від джерел фінансування.
Проблеми оплати праці в сучасних умовах господарювання стають усе більш гострими й актуальними ще в зв'язку і з тим, що для дуже значного числа підприємств регулярність і розмір виплат визначають не тільки перспективи розвитку самих організацій, але і забезпечують фактичне виживання їхнього персоналу.
Усі це визначає актуальність теми даної роботи.
Метою дипломної роботи є дослідження організації оплати праці в сучасних умовах і пошук шляхів її удосконалення на прикладі конкретного підприємства.
Для досягнення поставленої мети в роботі виконані наступні завдання:
- розкриті поняття, сутність і функції заробітної плати;
- досліджені форми та системи оплати праці;
- визначено шляхи удосконалення заробітної плати;
- проведено аналіз основних економічних показників діяльності підприємства ТОВ “А-Прінт”;
- здійснено аналіз організації оплати праці на підприємстві;
- розглянуті шляхи поліпшення організаці оплати праці в сучасних умовах;
- подані пропозиції щодо покращення організації оплати на підприємстві ТОВ “А-Прінт”.
Предметом дослідження є організація оплати праці на підприємстві.
Об'єктом роботи є поліграфічне підприємство ТОВ “А-Прінт”.


1. Економічна сутність заробітної плати
1.1. Поняття, сутність і функції заробітної плати
У сучасних умовах вітчизняні підприємства шукають нові моделі оплати праці, що ламають зрівнялівку і дають простір розвитку особистої матеріальної зацікавленості. Однак перш ніж сконструювати механізм оплати праці в нових умовах, потрібно визначити, що ж таке заробітна плата, тому що багато економістів і практиків наполегливо доводять, що замість поняття «зарплата» варто вживати поняття «трудовий доход».
Однак, найбільш принциповим є не шукати нове в термінології, а більш докладно виявити суть і властивості економічної категорії «зарплата» в умовах, що змінилися. Визначення заробітної плати як частки суспільного продукту (сукупного суспільного продукту, національного доходу і т.п.), що розподіляється по праці між окремими працівниками, суперечить ринку.
Тут наводиться тільки джерело заробітної плати, до того ж не зовсім конкретно називається це джерело. Крім того - заробітна плата розподіляється тільки по кількості і якості праці. Але її розміри залежать і від фактичного трудового внеску працівника, від кінцевих результатів господарської діяльності підприємства. Далі, не враховуються зміни у відносинах власності, процеси роздержавлення і приватизації.
І, нарешті, визначення заробітної плати, як частини сукупної суспільної праці, національного доходу, що формуються на рівні суспільства, затушовує зв'язок заробітної плати з безпосереднім джерелом її формування, із загальними результатами роботи трудового колективу.[17]
З урахуванням вищевказаного, розглянуту категорію можна визначити таким чином. Заробітна плата - це основна частина коштів, що направляються на споживання, що представляє собою частку доходу (чисту продукцію), що залежить від кінцевих результатів роботи колективу і що розподіляється між працівниками відповідно до кількості і якості витраченої праці, реального трудового внеску кожного і розміром вкладеного капіталу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Організація оплати праці в сучасних умовах, шляхи її удосконалення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок