Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Теоретико-ймовірнісні моделі розрахунку ринкової вартості основних типів цінних паперів (опціонів)

Теоретико-ймовірнісні моделі розрахунку ринкової вартості основних типів цінних паперів (опціонів)

Назва:
Теоретико-ймовірнісні моделі розрахунку ринкової вартості основних типів цінних паперів (опціонів)
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
11,18 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Курсова робота
на тему:
«Теоретико-ймовірнісні моделі розрахунку ринкової вартості основних типів цінних паперів (опціонів)»


ПЛАН
1.
Поняття цінних паперів, їх класифікація
2.
Похідні цінні папери. Опціони.
Види опціонів
3.
Основні поняття про роботу опціонів. Опціонні стратегії
4.
Методи визначення ціни опціона
5.
Розрахунок вартості та хедж-стратегій для опціонів Европейського типу
6. Приклади роботи з опціонами
7. Використана література
1.


Поняття цінних паперів, їх класифікація
Цінні папери - грошові документи, що засвідчують право володіння або відносини позики, визначають взаємовідносини між особою, яка їх випустила, та їх власником і передбачають, як правило, виплату доходу у вигляді дивідендів або процентів, а також можливість передачі грошових та інших прав, що випливають з цих документів, іншим особам.
Цінні папери можуть бути іменними або на пред'явника. Іменні цінні папери, якщо інше не передбачено Законом України «Про цінні папери і фондову біржу» або в них спеціально не вказано, що вони не підлягають передачі, передаються шляхом повного індосаменту (передавальним записом, який засвідчує перехід прав за цінним папером до іншої особи). Цінні папери можуть бути використані для здійснення розрахунків, а також як застава для забезпечення платежів і кредитів.
Відповідно до Закону України «Про цінні папери і фондову біржу» в Україні можуть випускатися такі види цінних паперів:
акції;
облігації внутрішніх та зовнішніх державних позик;
облігації місцевих позик;
облігації підприємств;
казначейські зобов'язання республіки;
ощадні сертифікати;
інвестиційні сертифікати;
векселі;
приватизаційні папери.
2.
Похідні цінні папери. Опціони.
Види опціонів
Крім основних цінних паперів — акцій та облігацій, на міжнародно-му ринку протягом останніх 10-20 років все ширше розповсюджуються так звані похідні цінні папери, що їх інколи називають дерівативами. До них належить опціони, варанти, ваучери та ф'ючерсні контракти.
Варант — це цінний папір, що випускається компанією або фірмою, і надає його власнику право придбати вказану кількість акцій даної фірми чи компанії по фіксованій ціні. Варант може бути використаний у будь-який момент часу до фіксованої дати.
Ваучер — це цінний папір, що дає його власнику право придбати будь-яку акцію по номінальній вар-тості (позначеній на акції).
Ф'ючерс, або ф'ючерсний контракт — це угода про купівлю або продаж деякого товару в майбутній фіксований момент часу по визначеній ціні. Ф'ючерсні контракти укладаються як на купівлю-продаж товарів чи сировини — буряків, пшениці і т.д., так і на купівлю-продаж валюти. Особливістю таких контрактів є те, що вони укладаються на біржі і контрактні ціни ф'ючерсних операцій ви-значаються відкритими ринковими аукціонами. Ф'ючерсні контракти відрізняються від строкових контрактів тим, що клірингова (розрахун-кова) палата здійснює реєстрацію, контроль і відповідний розрахунок між покупцем і продавцем. Клірингова палата е покупцем для прода-вця і продавцем для покупця. Зазначимо, що ф'ючерсні контракти на продаж-купівлю валюти в більшості втрачають силу і не реалізуються.
Опціон — контракт, який дає право власникові (але не зобов'язує його) купити або продати певний актив по договір-ній ціні (ціні виконання) у визначений термін.
Слід зауважити, що іноді виникають питання про те, до якого ви-ду — основних чи похідних — віднести ті чи інші цінні папери.
Доречі, на великих біржах опціонів торгують двома основними ви-дами опціонів: опціоном на купівлю і опціоном на продаж. Оп-ціон па купівлю (call option) забезпечує власникові контракту право протягом певного періоду купувати наперед визначену кількість акцій (чи інших цінних паперів) по фіксованій цілі. Та-ку фіксовану ціну називають ціною виконання (exercise price) опціона. Опціон на продаж (put option) дає власни-кові контракту право продажу протягом певного періоду напе-ред визначеної кількості акцій (чи інших цінних паперів) по фік-сованій ціні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Курсова робота на тему: Теоретико-ймовірнісні моделі розрахунку ринкової вартості основних типів цінних паперів (опціонів)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок