Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Соціалістична економічна система та її еволюція

Соціалістична економічна система та її еволюція

Назва:
Соціалістична економічна система та її еволюція
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
26,71 KB
Завантажень:
401
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Соціалістична економічна система та її еволюція


СОЦІАЛІСТИЧНА ЕКОНОМІЧНА СИСТЕМА ТА ЇЇ ЕВОЛЮЦІЯ
ЗМІСТ
Вступ 3
Розділ 1. Економічна система соціалізму: теорія і практика 5
1.1. Еволюція соціалістичної ідеї 5
1.2. Суть державного соціалізму 11
1.3. Економічна система державного соціалізму 14
Розділ 2. Об’єктивні та суб’єктивні умови формування соціалістичної економічної системи 20
2.1. Відмінності між «капіталізмом» і «соціалізмом» 20
2.2. Соціальна політика в Україні 25
Розділ 3. Проблеми та перспективи побудови соціально
-орієнтованої економіки в Україні 29
Висновки 35
ЛІТЕРАТУРА 37


Вступ
Для того щоб реально оцінити, що саме відбувається зараз у нашій країні і найближчу або найвіддаленішу перспективу, потрібно критично проаналізувати минуле. Передусім це стосується економічної моделі, створеної свого часу у Радянському Союзі. Саме цим визначається актуальність теми та її місце у курсі політичної економії.
Відомо, що ідея соціальної рівності, справедливого суспільства існує стільки, скільки існує людство. Буквально всі народи світу мають легенди, в яких описуються ідеальний суспільний устрій та характерні для нього риси соціальної рівності людей. У первісному суспільстві класів не існувало, тому не було проблеми розуміння справедливого суспільства. Воно виникало з розподілом суспільства на соціально нерівні класи і групи людей, що сприяло виникненню думки про соціальну справедливість і рівність, яка потім сформувалась як ідея соціалізму. Остаточному оформленню утопічної ідеї соціалізму сприяв період початкового нагромадження капіталу на тлі зубожіння основної маси трудящих.
При виконанні курсової роботи були поставлені наступні завдання:
- розглянемо суть та основні принципи функціонування економічної системи соціалізму;
- визначити умови формування моделі «державного соціалізму», а також встановити відмінності між «капіталізмом» і «соціалізмом»;
- запропонувати перспективи побудови соціально-орієнтованої економіки в Україні.
Метою курсової роботи є поглиблення теоретичних знань з курсу «Політекономія», а саме вивчення питань, які торкаються категорії «економічна система».
Об’єктом дослідження є соціалістична економічна система.
Предметом дослідження є визначена система економічних відносин, пов’язаних з формуванням і вдосконаленням процесів, котрі впливають на формування, розвиток та розпад соціалістичної економічної системи.


Розділ 1. Економічна система соціалізму: теорія і практика
1.1. Еволюція соціалістичної ідеї
Соціалізм — це не тільки ідея, а й практич-ний рух, пов’язаний з бажанням трудящих кардинально змінити суспільство. На всіх етапах еволюції соціалістичної ідеї вона ґрунтувалась на наукових знаннях, реалістичних передбаченнях, революційному романтизмі та елементах соціальної утопії. У спеціальній літературі виокремлюють такі основні етапи формування соціалістичного вчення. По-перше, це утопічний соціалізм. Його найбільш яскравими представниками були Т. Мор, Т. Кампанелла, А. К. Сен-Сімон, Ш. Фур’є, Р. Оуен та ін. Вони обґрунтовували ідею централізованої планової системи у масштабах країни, пояснювали необхідність ліквідації приватної власності та всієї капіталістичної системи; доводили правомірність організації розподілу за працею і за потребами; робили спробу обґрунтувати органічний взаємозв’язок гуманізму і соціалізму.
Другий етап — перетворення соціалізму з утопії в науку. Цей етап пов’язаний з формуванням об’єктивних передумов та умов для подальшої еволюції ідей соціалізму. Засновниками наукового соціалізму стали К. Маркс і Ф. Енгельс. Основою їх вчення є теза про те, що: розвиток суспільства визначається економічними законами; буржуазні виробничі відносини ґрунтуються на експлуатації найманої праці, яка створює додаткову вартість, котра привласнюється класом капіталістів. Капіталістичне виробництво у своєму розвитку дедалі більше набуває суспільного характеру, який вступає у суперечність з приватною формою привласнення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Соціалістична економічна система та її еволюція

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок