Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Управління промисловістю

Управління промисловістю

Назва:
Управління промисловістю
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
26,53 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Курсова робота
«Управління промисловістю»


ЗМІСТ
Вступ.
Розділ 1. Організаційно-правові засади управління промисловістю.
1.1. Промисловість як об’єкт управління. Організаційно-правові засади управління.
1.2. Завдання державного регулювання розвитку промислового виробництва.
Розділ 2. Система органів управління промисловістю.
Розділ 3. Підприємства та їх об'єднання в промисловості. Місцеве самоврядування і промисловість.
3.1. Підприємства та їх об'єднання в промисловості. Правове становище їх адміністрації
3.2. Місцеве самоврядування і промисловість.
Розділ 4. Державний контроль і нагляд в управлінні промисловістю. Адміністративна відповідальність за правопорушення в промисловості
4.1. Державний контроль і нагляд в управлінні промисловістю.
4.2. Адміністративна відповідальність за правопорушення в промисловості
Висновки.
Література.


Вступ
Актуальність теми. Промисловість – найважливіша структурна ланка господарського комплексу України. Галузевий поділ промислового виробництва є в основі галузевого державного регулювання.
Об'єктами державного регулювання на макроекономічному рівні є міжгалузеві комплекси – єдині господарські системи, які складаються з групи взаємопов'язаних галузей і покликані забезпечити потребу національної економіки у певному виді кінцевої продукції (послуг). Кожен комплекс має низку спеціалізованих галузей, технологічно, економічно й організаційно пов'язаних між собою.
До складу міжгалузевих комплексів промислового виробництва належать такі: паливно-енергетичний, металургійний, машинобудівний, хіміко-лісовий.
Державне регулювання промислового виробництва у складі Міністерства економіки України провадить департамент розвитку базових галузей промисловості та виробничої інфраструктури, у складі якого функціонують відділи: економіки чорної та кольорової металургії, економіки хімічного та нафтохімічного комплексів, економіки розвитку енергетики, економіки лісопромислового та лісогосподарського комплексів, економіки машинобудівного та оборонного комплексу; департаменти: реалізації соціальної політики з відділом економіки виробництва непродовольчих товарів та послуг; розвитку агропромислового комплексу з відділом виробництва продовольчих товарів.
Суб'єктами державного регулювання промислового виробництва є Міністерство промислової політики. Міністерство вугільної промисловості, Міністерство енергетики, а також Державні Комітети: нафтової, газової та нафтопереробної промисловості; харчової промисловості; медичної та мікробіологічної промисловості та ін.
Залежно від типу галузей і форм власності державне регулювання промислового виробництва ведуть у вигляді прямого державного управління об'єктами (підприємствами) і регулювання їхньої підприємницької діяльності.
Пряме управління промисловим виробництвом передбачає: управління з боку міністерств об'єктами, що є у сфері державної власності; організацію монопольного виробництва деяких видів промислової продукції; індикативне планування; контроль за виробництвом і розподілом частини продукції, яку виготовляють на державних підприємствах.
Регулювання промисловості є однією з найважливіших функцій держави за умов ринкового господарювання, а тим більше за умов переходу до нього. Саме держава встановлює правові основи для прийняття управлінських рішень, захищає інтереси національної економіки, формує її інфраструктуру, контролює процеси грошового обігу, встановлює і розвиває економічно вигідні для суспільства і держави правовідносини. Це й зумовлює актуальність теми дослідження даної курсової роботи.
Мета роботи. Метою даної курсової роботи є дослідження процесу управління промисловістю України як складової частини державного регулювання економічних процесів в державі.
Об’єктом дослідження даної курсової роботи є проблеми державного управління.
Предмет дослідження – управління промисловістю в Україні.
Методологічною основою роботи є принцип об’єктивізму. Присутнє намагання уникати односторонніх, поверхово аргументованих оцінок і способом уникнення цих упередженостей є використання таких методів дослідження як аналітичний, порівняльний, описовий, статистичний.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Управління промисловістю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок