Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Розвиток Європейського союзу

Розвиток Європейського союзу

Назва:
Розвиток Європейського союзу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
12,26 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Розвиток Європейського союзу


План
Передумови та етапи формування Європейського союзу:
а) передумови формування ЄС;
в) перший етап розвитку європейської інтеграції;
г) другий етап розвитку європейської інтеграції;
д) третій етап розвитку європейської інтеграції;
е) етапи будівництва економічного і валютного союзу.
Інституції Європейського Союзу та інтегрована система управління.
Єдиний внутрішній ринок.
Спільний бюджет.
Формування європейської валютної системи.


1. Передумови та етапи формування Європейського союзу.
Інтернаціоналізація господарського життя у другій половині ХХ ст. стала провідною тенденцією розвитку сучасної світової економіки. Однією з головних особливостей цього процесу є утворення великих зон впливу найбільш розвинутих країн. Вони стають своєрідними інтеграційними угрупованнями, навколо яких об'єднуються інші держави, що забезпечує їм важливу роль у світовому господарстві й політиці.
Найбільш повно та чітко економічні інтеграційні процеси проявилися в Західній Європі, де в другій половині століття починає формуватися єдиний господарський простір цілого регіону, в межах якого поступово складаються загальні умови відтворення руху факторів виробництва та постають механізми його регулювання. Окрім таких об'єктивних чинників впливу на західноєвропейську інтеграцію, як розгортання НТР, посилення ролі ТНК, глобальна інтернаціоналізація виробництва й капіталу, вона підживлювалась ідеєю єдиної Європи.
Свій початок західноєвропейська інтеграція бере з 1951р., коли була підписана угода про Європейське об'єднання вугілля та сталі (ЄОВС), у яке увійшли шість держав - Франція, ФРН, Італія та країни Бенілюксу. Але це передісторія. Реально західноєвропейська інтеграція розвивається з 1957р., коли названі країни підписали угоди про створення Європейського співтовариства ("Спільного ринку") та Європейського співтовариства з атомної енергії, так званого Євроатому. До складу угруповання ввійшли країни з високим рівнем економічного розвитку. Це великою мірою визначило динамічні темпи їхнього економічного зростання протягом наступних 15 років.
У Римському договорі, згідно з яким було засновано Європейський спільний ринок, передбачалися ліквідація національних бар'єрів на шляху вільного руху товарів, робочої сили, капіталів і послуг, а також поступовий перехід до проведення єдиної політики в різних сферах економічного життя країн - учасниць (сільське господарство, науково - технічна діяльність, промисловість, транспорт, податки тощо). Перехід до єдиної торговельної політики мав забезпечити узгодження дій угруповання в зовнішньоекономічній сфері та перетворення його на суб'єкта системи міжнародних економічних відносин.
Створення основи співробітництва - митного союзу, за задумом авторів Римського договору, мало викликати перехід до більш високої стадії інтеграції - економічного союзу, а надалі - до політичного об'єднання федеративного типу. На першому етапі розвитку європейської інтеграції (кінець 50-х - середина 70-х років) основну увагу було приділено усуненню перешкод, що стояли на шляху формування "Спільного ринку". Цьому сприяли в цілому вигідна економічна кон'юнктура в західноєвропейських країнах, високі темпи розвитку господарських зв'язків між ними. Важливим було й те, що в Римському договорі містився чіткий погоджений графік ліквідації тарифних бар'єрів і кількісних обмежень у взаємній торгівлі країн - учасниць ЄС. Це надавало виконанню відповідних положень Римського договору певного автоматизму.
Тим самим полегшилося створення митного союзу. Мито у взаємній торгівлі країн - учасниць після поступового його зниження в період 1959 - 1968 рр. було в основному ліквідоване до 1 липня 1968р., а більшу частину кількісних обмежень скасовано вже в 1962 р. Одночасно національні митні тарифи країн - учасниць були замінені єдиним тарифом.
Другим важливим елементом "Спільного ринку", який сформувався в 60-х роках, була єдина сільськогосподарська політика. Її було розроблено і прийнято під тиском Франції, яка найбільше зацікавлена в розширенні збуту своїх сільськогосподарських товарів усередині ЄС.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Курсова робота на тему: Розвиток Європейського союзу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок