Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Управління формуванням та використання чистого прибутку підприємства

Управління формуванням та використання чистого прибутку підприємства

Назва:
Управління формуванням та використання чистого прибутку підприємства
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
2,51 KB
Завантажень:
563
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
„ Управління формуванням та використання чистого прибутку підприємства „


В умовах ринкової економіки для підприємства важливими питаннями є розширення чи скорочення виробництва та реалізації продукції, зростання норми прибутковості, складності податкового, фінансового та бухгалтерського обліку, що викликають потребу в дослідженні вказаних проблем. Необхідність вирішення цих проблем та розробка заходів щодо покращення управління прибутком і обумовили актуальність даної теми. Прибуток суб'єкта господарювання відіграє провідну роль у системі управління його фінансами, а тому незмінно привертає значну увагу дослідників із академічних кіл та практиків фінансового менеджменту, таких як: А. М. Поддєрьогін, І. Н. Герчікова, Г. Г. Кірейцев, Н. П. Любушин, А. Г. Нестеренко, О. Д. Василик, І. А. Бланк і ін..
Прибуток як – найважливіша фінансова категорія, що відображає позитивний фінансовий результат господарської діяльності підприємства, характеризує ефективність виробництва і в кінцевому рахунку свідчить про обсяг і якість виготовленої продукції, стан продуктивності праці, рівень собівартості [3, с.154] . Він є не лише джерелом забезпечення внутрішньогосподарських потреб підприємства, а й джерелом формування бюджетних ресурсів держави.
етою дослідження є розробка методів ефективного управління формуванням та використання чистого прибутку підприємства.
Завданням управління формуванням та використання прибутку підприємства є досягнення та подальше забезпечення належного рівня конкурентоспроможності підприємства в короткостроковому та довгостроковому періодах. При цьому вважається, що фінансово-господарська діяльність підприємства повинна забезпечувати приріст добробуту його власників.
Забезпечення ефективності фінансового менеджменту на підприємстві передбачає обгрунту-вання, формування та реалізацію адекватної моделі управління прибутком як цілісної системи прогнозування, планування і контролю за процесами формування, розподілу та використання прибутку підпри-ємства в процесі здійснення його фінансово-господарської діяль-ності. Модель управління формуванням і використання чистого прибутку підприємства є індивідуальною для кожно-го підприємства. Iндивідуальність такої моделі визначається по-требою врахування особливостей його фінансово-господарської діяльності, специфіки ринкового середовища її реалізації.
Прибуток розглядається в трьох основних аспектах: *
прибуток як вираження результату фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання та винагорода за підприємницький ризик; *
прибуток як вираження ефективності управління операційною, інвестиційною та фінансовою діяльністю суб'єкта господарювання; *
прибуток як джерело самофінансування підприємства (при цьому чистий прибуток розглядається як найдешевше джерело фінансування потреби підприємства у капіталі і посідає основне місце у так званій ієрархії фінансування).
Прибуток підприємства являє собою результативний фінансовий показник, що унеможливлює його безпосереднє використання як прямого об'єкта управління і вимагає формування важелів впливу на величину прибутку через управління фактора-ми його формування та використання. Це дає змогу виділити ряд структурних елементів, які в результаті і формують цілісну систему управління прибутком підприємства :
- управління прибутком на етапі його формування;
- управління доходами суб'єкта господарювання;
- управління затратами суб'єкта господарювання;
- управління прибутком на етапі його використання.
Системоутворюючими елементами моделі управління формування і використання чистого прибутку підприємства є мета та завдання такого управління, від чіт-кості формулювання яких залежить ефективність, як моделі управління прибутком, так і фінансового менеджменту взагалі.
Розглянемо основні питання реалізації моделі управління формуванням і використання чистого прибутку суб'єкта господарювання:
1)
стратегія управління прибутком підприємства;
2) особливості обгрунтування управлінських фінансових рішень;
3) критерії організації управління прибутком підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Курсова робота на тему: Управління формуванням та використання чистого прибутку підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок