Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Позамагазинні форми торгівлі

Позамагазинні форми торгівлі

Назва:
Позамагазинні форми торгівлі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
11,39 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
План


Мета роботи: охарактеризувати позамагазинні форми торгівлі та приділити увагу їх практичному використанню у Львові.
ВСТУП
Як у світі так і в Україні у роздрібній торгівлі магазинний продаж становить 90-95%. Проте для поліпшення торгового обслуговування, пришвидшення руху товару від виробника до споживача використовуються нові методі саме позамагазинного продажу товарів. Саме завдяки цьому у світі торговий оборот підвищився майже у 2 рази, не говорячи про ці мільйонні покупки через Інтернет. Їхнє використання сприяє наближенню товарів до місць проживання, роботи і відпочинку людей.
Для торгового обслуговування населення поза магазином можуть застосовуватися: дрібнороздрібна стаціонарна мережа; дрібнороздрібна пересувна мережа (пересувні засоби торгівлі); торгові автомати; ярмарки і базари; мережний маркетинг; роздрібна посилкова (поштова) торгівля; електронна торгівля (Інтернет-магазини).
Вибір позамагазинної форми обслуговування залежить від місцевих умов: чисельності жителів у населеному пункті, наявності й асортиментного профілю підприємств торгівлі, сезонних і кліматичних умов і інших факторів.


1. ДРІБНОРОЗДРІБНА СТАЦІОНАРНА МЕРЕЖА
В Україні після економічної кризи набула поширення торгівля з лотків, ларьочків та вагончиків, які обладнані під торгівельний магазин або кафе. Бум невеликих торгівельних підприємств тривав з 1991 до 1999 року через неможливість відкривати нові великі торгівельні площі, коли ж стало можливим побудувати стаціонарні великі магазини власники відмовляються від такої торгівлі.
Зараз продаж товарів через мережу дрібнороздрібних стаціонарних підприємств застосовується для обслуговування жителів населених пунктів, у яких відсутні стаціонарні підприємства торгівлі (магазини, павільйони), а також широке поширення вона одержала в сільській місцевості, де будівництво магазинів недоцільно через малу чисельність населення.
Через дрібнороздрібну стаціонарну мережу проводиться продаж непродовольчих товарів (крім технічно складних товарів, а також товарів, що вимагають створення визначених умов при продажі — приміряння і т.п.).
До дрібно роздрібних підприємств відносять:
Кіоски – торговий об'єкт розташований в закритій чи напівзакритій споруді, що має одне робоче місце та відсутні склад для зберігання товару та торговий зал для покупців.
Палатка – легка побудова відкритого типу, що має 1 або 2 робочих місця та відсутні склад для зберігання товару та торговий зал для покупців.
Павільйон – легка споруда яка є досить об'ємною, містить 3-4 робочих місць та підсобні приміщення, а в особливих випадках і для покупців торговий зал.
Дрібнороздрібна стаціонарна мережа може бути використана і як доповнення наявної мережі магазинів, наприклад, для організації сезонного продажу футболки, шорти, купальники й ін.
Які є позитивні і негативні риси дрібнороздрібної мережі торгівлі? Дешевизна в побудові і експлуатації таких підприємств, можливість швидкого переміщення та перекваліфікування, максимальне наближення до споживачів і можливість швидко реагувати на попит ось основні плюси, а мінусами є вузька спеціалізація та асортимент, погане зберігання товару та умови торгівлі – це мінуси дрібнороздрібної мережі.
Для продажу товарів де неможливо побудувати навіть дрібнороздрібну торгівельну мережу використовують пересувну торгівлю. До пересувних засобів торгівлі відносяться спеціально обладнані пристосування для торгівлі на вивіз: автомагазини, автопричепи, ізотермічні ємності і цистерни, ручні візки, лотки, кошики і т.п.). Їхнє використання особливе зручно для обслуговування жителів сільської місцевості, а також для торгівлі в місцях найбільшого скупчення людей у містах.
Різновидами пересувної торгівлі є: розвізна торгівля та розносна торгівля – для продажу запчастин, одягу та інших непрод товарів.
Автомагазини знайшли широке застосування в торгівлі одягом, тканинами, головними уборами, галантерейними, парфюмерно-косметичними товарам, господарськими і деякими іншими непродовольчими товарами, а також основними групами продовольчих товарів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Курсова робота на тему: Позамагазинні форми торгівлі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок