Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Фінансова діяльність держави.

Фінансова діяльність держави.

Назва:
Фінансова діяльність держави.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,56 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ПЛАН
1. Фінансова діяльність держави.
2. Поняття фінансів та їх функції
3. Зміст, методи та форми здійснення фінансової діяльності держави
4. Фінансова система держави
5. Державні органи, які керують фінансовою діяльністю
Використана література
1. Фінансова діяльність держави.
Використання фінансів (фінансової системи) зумовлює здійснення державою та її місцевими утвореннями фінансової діяльності, яка є однією з найбільш важливих сфер діяльності держави і проявляється у відносинах, врегульованих відповідними правовими нормами.
Фінансова діяльність держави - це здійснення нею функцій щодо планомірного утворення, розподілу й використання грошо-вих фондів (фінансових ресурсів) з метою реалізації завдань соціально-економічного розвитку, забезпечення обороноздатності й безпеки держави, а також використання фінансових ресурсів для діяльності державних органів.
На думку ряду авторів, фінансова діяльність держави - це організаційна діяльність уповноважених органів щодо утворен-ня, перерозподілу і використання централізованих і децентралі-зованих фондів грошових коштів, що забезпечують безперервне функціонування держави та її адміністративно-територіальних утворень на кожному етапі суспільного розвитку. Існує визна-чення фінансової діяльності держави як планової діяльності у сфері мобілізації, розподілу й використання централізованих та децентралізованих фондів коштів з метою виконання завдань і функцій держави.
Фінансова діяльність місцевих утворень, що здійснюється органами місцевого самоврядування, спрямована на вирішення завдань місцевого значення, які визначено Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні». Вона являє собою здійснен-ня функцій щодо планомірного утворення, розподілу й викорис-тання місцевих грошових фондів з метою реалізації соціально-економічних завдань місцевого значення і забезпечення фінансо-вими ресурсами діяльності органів місцевого самоврядування.
На мою думку, фінансова діяльність держави (місцевих ут-ворень) - це врегульована нормами права організаційна діяльність уповноважених органів держави (органів місцевого самовряду-вання) щодо утворення, розподілу, перерозподілу і використання централізованих та децентралізованих фондів грошових коштів з метою забезпечення безперервного функціонування держави та її складових частин (адміністративно-територіальних утворень).
Значення фінансової діяльності зумовлено наступним:
Фінансова діяльність є важливою й необхідною складовою частиною механізму соціального управління. Це проявляється у тому, що накопичені фінансові ресурси спрямовуються в економіку, соціальну та інші сфери з урахуванням пріоритетності заходів, що фінансуються. Здійснення ефективної соці-альної діяльності держави є необхідним фактором проведен-ня справедливої соціальної політики.
За допомогою фінансової діяльності створюється матеріальна основа, необхідна для функціонування органів державної влади й управління, правоохоронних органів, забезпечення оборо-ноздатності та безпеки держави.
Вплив на соціально-економічні процеси в державі та її місцеві утворення здійснюється не тільки у формі прямої фінансової підтримки, виділення коштів на певні програми, а й непрями-ми формами - це надання податкових пільг, застосування понижених процентних ставок, надання безпроцентних кредитів, відстрочок та розстрочок за податковими платежами з метою стимулювання будь-якої діяльності, що визнана державою як пріоритетна.
Фінансова діяльність впливає на розвиток відносин між дер-жавою та місцевими утвореннями. Важливою її стороною є розподіл фінансових ресурсів між державними та місцевими органами, що має певне значення для регулювання та коорди-нації виробництва та розвитку соціально-культурної сфери в межах як держави, так і її адміністративно-територіальних утворень.
Як складова частина механізму державного регулювання та управління соціально-економічними процесами фінансова діяльність містить широкі можливості для розвитку ринкових відносин.
Для фінансової діяльності держави властиві такі організацій-но-правові особливості:
На відміну від інших сфер діяльності держави, вона має міжга-лузевий характер, оскільки акумуляція, розподіл та викорис-тання фінансових ресурсів охоплює всі галузі і сфери держав-ного управління.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Фінансова діяльність держави.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок