Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Роль страхування у трансформаційному процесі

Роль страхування у трансформаційному процесі

Назва:
Роль страхування у трансформаційному процесі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,61 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Роль страхування
У трансформаційному процесі
Курсова робота з страхової справи


Вступ
У наступні кілька років швидкий перехід колишніх соціалістичних країн до ринкової економіки і необхідні регулятивні реформи в країнах Центральної та Східної Європи (ЦСЄ) стимулюватимуть розвиток і значне розширення ринків страхування.
Щоб вести мову про розвиток страхового сектора, спочатку потрібно розглянути макроекономічний рівень, або, іншими словами, фінансову стабільність економіки. Оскільки здорова макроекономічна і структурна полі-тика – суттєвий фактор стабільності фінан-сової системи, вона зможе запобігти або щонайменше обмежити серйозний фінансовий дисбаланс, допоможе уникнути недосконалості коливання цін і недостатнього стимулювання.
В умовах дедалі більшої інтеграції економіки найімовірніше, що стабільності фінан-сового сектора можна досягнути за умови, коли ринки працюватимуть на основі конкуренції, професіоналізму і відкритості. Якщо більшість країн, які розвиваються, відпо-відають моделі каузальності (причинності) розвитку (див.: Юнг, 1986), то особливу увагу слід приділити структурним, фінансовим і технічним обмеженням, що мають значний вплив на здатність страхових компаній до забезпечення. Головним чином, ці фактори зводяться до наявності невеликих за розміром місцевих ринків, недокапіталізації страхових компаній, нестачі відповідної експертизи і браку кваліфікованих працівників (див.: Outreville, 1996, Центральна Європа).
Щоб розкрити дані проблеми, стаття побудована таким чином: у першій частині подаються спостереження щодо ролі страхування в економіці, а в другій – деякі зауваження щодо структури страхових ринків у країнах Центральної і Східної Європи. Третя частина дає пояснення економічної вагомості страхування і чинників зростання страхування. Роль контролю та лібералізації ринків страхування розглянута у четвертій частині. П’ята частина містить підсумкові коментарі.
I. Роль страхування в економіці
I.1. Загальний огляд
Страхування можна розглядати як сектор, розвиток якого в більшості залежить від розвитку економіки загалом: воно обслуговує виробництво, споживання, розподіл товарів і послуг, грошовий та кредитний обіг, а також створення і збереження матеріальних та фінансових ресурсів.
Проте дві сучасні тенденції змінюють роль послуг, а отже, і роль страхування в економіці. З одного боку, питома вага прямих затрат зменшується, а частка затрат, пов’язаних із доставкою і наданням послуг, зростає. Більшість послуг виявляється у науково-дослідній, фінансовій діяльності, контролі якості, безпеці, логістиці, мережі розподілу, експлуатації, лізингу, управлінні відходами, переробці та ін. Вони служитимуть у перспективі, тому будь-яка більша частка затрат відображає ймовірне бачення майбутніх затрат, що відповідають «зворотному циклу» визначення ціни страхування (див.: Giarini, 1997. – С. 5).
З іншого боку, збільшення вразливості, що є результатом парадоксу, знову ж таки залежить від сучасної технології: чим більше технологічно розвинена система, тим вужчі допустимі межі помилок при функціонуванні і більші наслідки нещасних випадків чи поганого управління (там само. – С. ). Саме тут є широке поле для діяльності страховиків – нечасті, зате з високим коефіцієнтом травматизму випадки. Контроль вразливості в промисловій, побутовій та соціальній сферах вимагає ефективнішого страхового забезпечення.
Обидві ці причини вказують на велике і дедалі зростаюче значення страхування у сфері управління ризиком послуг і управління ненадійними ситуаціями вразливого середовища. Ось чому добре відпрацьований страховий ринок відіграє важливу роль для економічного зростання і розвитку.
У сучасній ринковій економіці страхування сприяє економічному зростанню і розвитку принаймні у чотирьох різних напрямках, де кожен з них має свої дві лінії – стабілізацію і зростання, куди входять:
розміщення ризику;
накопичення капіталу;
мобілізація фінансових ресурсів;
управлінський контроль.
Високофективне розміщення ризику мінімізує затрати на операції і зменшує втрати завдяки швидкому залагодженню претензій та шляхом технічного контролю за витратами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Роль страхування у трансформаційному процесі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок