Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Шляхи підвищення ефективності використання основних фондів (на прикладі ТОВ “Фіолент”)

Шляхи підвищення ефективності використання основних фондів (на прикладі ТОВ “Фіолент”)

Назва:
Шляхи підвищення ефективності використання основних фондів (на прикладі ТОВ “Фіолент”)
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
14,77 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Шляхи підвищення ефективності використання основних фондів (на прикладі ТОВ “Фіолент”)


ЗМІСТ


ВСТУП
Будь-який господарюючий суб'єкт, здійснюючи виробничу діяльність, використовує обмежені економічні ресурси, що підрозділяються на природні, матеріальні, трудові, фінансові і підприємництво (як особливий ресурс).
Визначальною складовою усієї виробничо-господарської діяльності підприємства є основні фонди (засоби), а їх ознакою виступає засіб перенесення вартості на продукт - поступово, протягом ряду кругообігів (виробничих циклів), частинами в міру зносу. Таким чином, одноразово авансована вартість у статутний капітал (фонд) у частині основного капіталу здійснює постійний оборот, переходячи з грошової в продуктивну, товарну і знову в грошову форму. У цьому складається економічний зміст основних фондів.
Основні виробничі фонди беруть участь у багатьох виробничих циклах, зберігають свою натурально-речовинну форму до кінця експлуатації, переносять свою вартість на продукт, що виготовляється, у міру зносу, відшкодовуються спочатку в грошовій формі, потім у натуральній формі.
Перехід до ринкової системи господарювання неможливий без вирішення питання підвищення ефективності використання основних фондів і виробничих потужностей. Від вирішення цієї проблеми залежить місце підприємства в економіці, його фінансовий стан, конкурентноздатність на ринку. Технічний рівень, якість, надійність, довговічність продукції залежить від якісного стану техніки й ефективного її використання, що визначає ефективність виробництва. Це визначає актуальність теми даної роботи.
Метою дослідження роботи є розкриття ролі основних засобів за допомогою механізмів економічного аналізу для покращення діяльності господарських суб’єктів.
Для досягнення поставленої мети в роботі необхідно виконати наступні завдання:
визначити ознаки основних фондів;
охарактеризувати інформаційну основу проведення аналізу основних фондів;
провести аналіз основних фондів підприємства;
подати пропозиції щодо підвищення використання основних фондів.
Об’єктом дослідження виступає ТОВ “Фіолент”.
Предметом дослідження виступають основні фонди підприємства.
Методами дослідження є вертикальний та горізонтальний аналіз, методи коефіцієнтів, групування та порівняння.
В роботі використані праці відомих фахівців з економічного аналізу: Шеремета А.Д., Сайфуліна Р.С. , Коробова М.Я. та ін., дані нормативних документів, що стосуються основних фондів, фінансова звітність підприємства ТОВ “Фіолент”.


РОЗДІЛ 1
Загальна характеристика основних фондів
Для здійснення будь-якого виробничого процесу, крім самої праці як доцільної діяльності людей, необхідні предмети праці, тобто матеріально-технічні ресурси та засоби праці. Сукупність засобів праці, якими розпоряджається підприємство, складає його основні фонди.
Під терміном "основні фонди" розуміють матеріальні засоби, що використовуються у виробничій діяльності підприємства впродовж періоду, який перевищує 365 календарних днів від дати їх вводу до експлуатації, і вартість яких поступово зменшується у зв'язку із фізичним або моральним зносом.
Таким чином, характерними особливостями основних фондів є:
1. Використання в натуральному вигляді впродовж тривалого часу (не менше року).
2. Схильність до зносу, який виявляється у поступовій втраті можливої подальшої експлуатації у зв'язку з старінням, закінченням резерву потужності (матеріальний знос) або з втратою доцільності подальшої експлуатації у зв'язку з виникненням основних фондів, що мають якісніші характеристики (моральний знос).
3. Специфічний характер кругообігу та відшкодування вартості через механізм поступової амортизації з віднесенням амортизаційних відрахувань на поточні витрати підприємства, і відповідно, вартість продукції (робіт, послуг).
Основні фонди підприємства повинні забезпечити належні матеріальні умови для здійснення господарської діяльності торговельного підприємства, зберігання необхідного обсягу товарних запасів, проведення транспортних, розвантажувально-навантажувальних, фасувальних та інших підготовчих операцій, пов'язаних з отриманням та реалізацією товарів, виконанням виробничих функцій, наданням послуг, праці та відпочинку робітникам підприємства, підвищенням продуктивності їхньої праці та ефективності господарювання всього підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Шляхи підвищення ефективності використання основних фондів (на прикладі ТОВ “Фіолент”)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок