Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Обігові кошти підприємства та ефективність їх використання

Обігові кошти підприємства та ефективність їх використання

Назва:
Обігові кошти підприємства та ефективність їх використання
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,93 KB
Завантажень:
133
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КУРСОВА РОБОТА
Обігові кошти підприємства та ефективність їх використання


Зміст


ВСТУП
Безумовно, для нормального функціонування підприємства, необхідна наявність в певному обсязі засобів і джерел. Основні виробничі фонди, що складаються з будинків, споруд, машин, устаткування й інших засобів праці, що беруть участь у процесі виробництва, є головною основою діяльності фірми. Без їхньої наявності навряд чи б відбуватися будь-яка діяльність. Проте, для нормального функціонування кожного підприємства необхідні не тільки основні засоби, але й оборотні кошти, що представляють собою насамперед кошти, що використовуються підприємством для придбання оборотних фондів і фондів обігу. Таким чином для нормальної роботи підприємства необхідно як необоротні активи, так і оборотні, які забезпечують функціонування перших.
Однією з головною задач на підприємстві є правильно розподілити напрямки вкладення фінансових ресурсів, які змогло залучити для своєї діяльності підприємство між різними видами активів. Адже надмірна кількість необоротних активів призводить до того, що підприємство не в змозі завантажити їх на повну потужність внаслідок недостатності ресурсів для фінансування оборотних активів: сировини, комплектуючих, електроенергії і т.п. В той же час надмірна кількість оборотних активів призводить до наявності значної кількості запасів, які “заморожують” фінансові ресурси підприємства. І в першому і в другому випадку фінансові ресурси підприємства не використовуються з максимальною ефективністю, так як частина їх випадає з процесу обігу капіталу на підприємстві.
Саме тому знаходження оптимального співвідношення між різними видами активів підприємства є дуже актуальним питанням. Актуальність даної теми посилюється тим, що більшість вітчизняних підприємств мають в своєму розпорядженні дуже незначну суму фінансових ресурсів, тому, щоб вижити, мають розпоряджатися нею максимально ефективно.
Для цього необхідно провадити постійний моніторинг за динамікою та структурою бігових коштів підприємства з метою завчасного виявлення негативних тенденцій у структурі активів та розробці заходів з метою їх оптимізації.
Метою даної роботи є дослідження на прикладі конкретного підприємства структури його обігових коштів, виявлення негативних тенденцій та розробка рекомендацій по підвищенню ефективності їх використання.
Для досягнення мети роботи вирішувалися наступні завдання:
Розглянути сутність оборотних активів підприємства ;
Провести дослідження структури активів виробничого підприємства, виявити негативні тенденції;
Проаналізувати ефективність використання оборотних активів;
Окреслити можливі шляхи підвищення ефективності використання оборотних активів досліджуваного підприємства.
В якості досліджуваного підприємства було вибрано ВАТ “Електронприлад” (м. Київ), яке займається виготовленням контрольно-вимірювальної апаратури.


1. ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ АНАЛІЗУ ОБІГОВИХ КОШТІВ
1.1 Сутність обігових коштів і їхня класифікація
Серед фахівців, які займаються фінансами підприємств відсутня одностайність у розумінні сутності обігових коштів. Це слідує навіть з того, що обігові кошти називають оборотними фондами, оборотними активами, оборотним капіталом, поточними активами тощо. Так Ізмайлова вказує, що оборотні активи (синоніми - поточні активи, оборотний капітал), це вид активів який забезпечує поточні потреби підприємства в сировині, матеріалах, товарах і т.п. і досить швидко завершують свій фінансовий кругообіг, трансформуючи з грошової в матеріальну форму і назад у гроші. Їхня ліквідність значно вище, ніж в основних фондів [4, c.32]. Проте в кожен даний момент часу, певна частина вкладеного в підприємство капіталу повинна бути зв'язана (іммобілізована) у залишках яких-небудь оборотних активів - запасів, дебіторської заборгованості й ін. Зниженню величини цих залишків сприяє прискорення оборотності поточних активів. У цьому випадку та сама сума вкладеного в підприємство капіталу принесе йому більший доход.
З позицій ліквідності розглядає оборотні активи і Черкасов, вказуючи, що оборотний капітал (оборотні кошти) - це поточні активи компанії, що є коштами чи можуть бути обернені в них протягом року чи одного виробничого циклу [17, c.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Обігові кошти підприємства та ефективність їх використання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок