Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Економічна ефективність використання виробничих фондів сільського господарства і шляхи його підвищення

Економічна ефективність використання виробничих фондів сільського господарства і шляхи його підвищення

Назва:
Економічна ефективність використання виробничих фондів сільського господарства і шляхи його підвищення
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
29,75 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
КУРСОВА РОБОТА
Дисципліна: “ЕКОНОМІКА СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА”
Тема: “Економічна ефективність використання виробничих фондів сільського господарства і шляхи його підвищення”


ЗМІСТ |
Стор.
Вступ. | 3
1. Наукові основи ефективного використання фондів сільського господарства. | 4
1.1. Економічна суть виробничих фондів сільського господарства. | 4
1.2. Показники рівня забезпеченості й економічної ефективності використання основних та оборотних виробничих фондів. | 6
2. Рівень забезпеченості господарства виробничими фондами і економічна ефективність їх використання. | 9
2.1. Природноекономічні умови розвитку сільськогосподарського виробництва. | 9
2.2. Динаміка забезпеченості і структура виробничих фондів. | 16
2.3. Економічна ефективність використання основних і оборотних фондів. | 20
3. Шляхи поліпшення використання виробничих фондів | 25
3.1. Удосконалення структури основних виробничих фондів. | 25
3.2. Раціональне співвідношення основних і оборотних фондів. | 25
3.3. Зниження матеріаломісткості сільськогосподар-ської продукції. | 28
Висновки. | 34
Список літератури. | 35


Вступ.
Розв’язання проблеми збільшення виробництва сільськогосподарської продукції та поліпшення її якості вимагає радикальних перетворень економічних відносин, прискорення науково-технічного прогресу і соціальної перебудови села. Нині вже здійснюється поступовий перехід до розвитку агропромислового виробництва на снові різних форм власності і видів господарювання в умовах ринкової економіки.
Інтенсифікація сільського господарства неможлива без зростання вкладень у виробництва та більш ефективного використання ресурсів підприємств. Матеріально-технічна база агропромислового комплексу зміцнюватиметься за рахунок створення систем високопродуктивних машин, поліпшення якості техніки, обладнання і всіх засобів виробництва, що надходять у господарства.
Зростання розмірів виробничих фондів, що функціонують у сільському господарстві, є важливим фактором підвищення економічної ефективності виробництва, а отже, й поліпшення добробуту населення. У цьому зв’язку слід зазначити, що ефективність інвестицій у сільське господарство безпосередньо залежить від обґрунтованості та компетентності рішень про напрями їх реалізації. Наукові знання про найновіші технології сільськогосподарського виробництва, майбутній попит на продукцію та ділову кон’юнктуру мають першорядне значення у вирішенні проблем економічного розвитку. Компетентність, рівень кваліфікації, знань і вміння керівників та спеціалістів сільського господарства відіграють велику роль у зростанні продуктивності праці, збільшенні обсягів виробництва. Економічна підготовка спеціалістів сільського господарства має забезпечити підвищення наукового рівня та ефективності господарювання.
В Україні необхідно створити принципово нову методологію прогнозування і планування підготовки спеціалістів сільського господарства, щоб досягти радикальних змін в організації і формах їх використання.
Спеціалісти сільського господарства повинні бути компетентними, мати найсучасніші знання про умови виробництва, передову техніку, прогресивні технології, форми організації праці і вміти реалізовувати їх. В умовах переходу до ринкових відносин вони повинні навчитись працювати самостійно, передбачати перспективи збільшення виробництва продукції, поліпшення її якості. З розвитком підприємництва і конкуренції тільки висококваліфіковані спеціалісти в змозі реалізувати самостійність, надану сільськогосподарським підприємствам чинним законодавством, сприяти перетворенню трудівників на справді вільних і незалежних виробників. Лише за таких умов можливий перехід до ринкових відносин з урахуванням особливостей національно-історичного розвитку економіки країни.
1. Наукові основи ефективного використання виробничих фондів сільського господарства.
1.1. Економічна суть виробничих фондів сільського господарства
Існування і розвиток людського суспільства немож-ливі без виробництва матеріальних благ і нагромаджен-ня багатства, які забезпечують відповідний рівень добро-буту населення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Курсова робота на тему: Економічна ефективність використання виробничих фондів сільського господарства і шляхи його підвищення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок