Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Аналіз нематеріальних активів

Аналіз нематеріальних активів

Назва:
Аналіз нематеріальних активів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,58 KB
Завантажень:
520
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Курсова робота
Аналіз нематеріальних активів


Зміст


Вступ
Тема даної курсової роботи – “Аналіз нематеріальних активів”.
Мета написання даної курсової роботи полягає в дослідженні питань, пов’язаних з економічною сутністю нематеріальних активів, значенням аналізу нематеріальних активів для господарської діяльності підприємств, загальними принципами та методологією аналізу та обліку нематеріальних активів. Завдання полягає в аналізі нормативної бази, спеціалізованої літератури, періодичних видань, первинних документів підприємства “Кастл” тощо, з метою об’єктивного аналізу досліджуємого питання.
Актуальність обраної теми полягає в тому, що до теми інтелектуальної власності ми звертаємося сьогодні дедалі частіше. Нинішній підприємець, маючи у своєму активі продукт інтелектуальної власності, чудово розуміє, що цей продукт має певну ринкову вартість, а тому, знаючи його вартість, може розпоряджатися ним на свій розсуд: здати в оренду, продати, передати в заставу для отримання кредиту, розширити власний капітал тощо. Тобто цей продукт, часто не маючи матеріально-речової форми, може виступати і як товар, і як капітал. Тому важливим є питання щодо аналізу НМА з метою виявлення тенденцій їхнього використання в господарській діяльності.
Предметом дослідження є питання теорії та практики аналізу нематеріальних активів.
Об’єктом дослідження є підприємство “Кастл” та практика аналізу і обліку нематеріальних активів на ньому.
В роботі досліджуються наступні питання: економічний зміст нематеріальних активів, значення їх аналізу для системи управління підприємством, модель аналізу НМА, інформаційне забезпечення та система показників, що застосовуються при аналізі НМА, методика загального аналізу НМА, аналіз ефективності використання НМА тощо.


1. Економічний зміст нематеріальних активів, значення їх аналізу для системи управління підприємством
Оцінка та правильне визначення собівартості нематеріальних активів - це головне завдання для підприємств, які або придбали або створили продукт інтелектуальної власності. Як і будь-які активи, нематеріальний актив використовується в процесі виробництва. Згідно з новими принципами складення балансу, які застосовуються в світі вже багато років, нематеріальний актив буде зараховано до складу активів даного підприємства тільки у тому випадку, коли він буде приносити прибуток у майбутньому. Внаслідок багатьох причин нематеріальні активи хоч і не маючи фізичного стану допомагають процесу виробництва: вони можуть прискорювати його або навпаки - не використовуватися у повну силу та бути тягарем.
До теми інтелектуальної власності ми звертаємося сьогодні дедалі частіше. Нинішній підприємець, маючи у своєму активі продукт інтелектуальної власності, чудово розуміє, що цей продукт має певну ринкову вартість, а тому, знаючи його вартість, може розпоряджатися ним на свій розсуд: здати в оренду, продати, передати в заставу для отримання кредиту, розширити власний капітал тощо. Тобто цей продукт, часто не маючи матеріально-речової форми, може виступати і як товар, і як капітал.
З економічної точки зору, інтелектуальна власність - це витрати капіталу на освіту або придбання підприємцем нематеріальних об'єктів, що здійснюються з метою його приросту. Висловлюючись бухгалтерською мовою, інтелектуальна власність є не чим іншим, як нематеріальними активами підприємства.
Нематеріальні активи - активи, що не мають матеріально-речової форми або матеріально-речова форма яких не має істотного значення для їх використання в господарській діяльності, які виступають у вигляді інтелектуальної власності, довгострокових майнових прав, гудвілу (ціни фірми, зумовленої добрим іменем, діловими зв'язками), що забезпечують його власнику (власникам) певний прибуток або іншу користь протягом тривалого періоду (понад один рік).
2. Економічна характеристика на основі показників діяльності ТОВ "Кастл"
В цьому розділі ми показники, на основі яких зможемо здійснити аналіз нематеріальних активів в діяльності ТОВ “Кастл”, особливу увагу ми придамо питанню ефективності використання нематеріальних активів(в розділі 7).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Аналіз нематеріальних активів

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок