Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Дослідження конкурентів

Дослідження конкурентів

Назва:
Дослідження конкурентів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
3,74 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Тема: Дослідження конкурентів
Концепція галузевої конкуренції
Конкурентні сили за Портером
Ідентифікація конкурентів
Класифікація конкурентів
Конкуренція як змагання між суб'єктами господарювання є об'єктом постійної уваги і самих фірм, і державних органів, завдання яких — створення умов для вільної конкуренції в інтересах споживачів і всього суспільства. Автор сучасної теорії конкуренції М.Портер визначив п'ять сил конкуренції(рисунок 1):
конкуренція між діючими фірмами в галузі;
потенційні конкуренти;
товари-замінники;
споживачі;
постачальники.
Рисунок 1 -Конкурентні сили (за М. Портером)
Отже, конкурентне середовище створюють не тільки фірми, які вже діють у галузі. Потенційні конкуренти також представляють для фірми загрозу. Ця загроза може бути зменшена шляхом створення бар'єрів входу в галузь для нових фірм. До факторів, які визначають так звану висоту бар'єрів, можна віднести:
- економіка масштабів (виробничо-збутові витрати фірм, які вже діють на ринку, завдяки більшим масштабам виробництва нижчі, ніж у тих, які щойно з'явилися на ринку). Нижчі у останніх відповідно й очікувані прибутки, що й може стримати їх від виходу в новий бізнес;
- звичність торгової марки (торгові марки фірм, які діють на ринку, вже завоювали популярність у споживачів, новим фірмам — ще належить завоювати їхню прихильність);
- фіксовані витрати, пов'язані з проникненням у нову галузь;
- витрати на основні фонди;
- доступ до системи товароруху;
- доступ до системи постачання;
- відсутність досвіду виробництва цього виду продукту;
- протидія підприємств галузі, спрямована на захист своїх інтересів.
Іншою загрозою для фірми є поява товарів-замінників (товарів-субститутів) — товарів, які задовольняють ту саму потребу, але засновані на іншій технології або принципах дії (підвищення цін на нафту сприяло розвитку атомної енергетики, нове медичне устаткування — нових підходів до лікування офтальмологічних захворювань тощо).
Сила позицій покупців визначається типом ринку, на якому діє фірма, та їхньою здатністю торгуватися. На здатність клієнтів торгуватися впливають обсяги купівель; можливість переключення на товари інших фірм; витрати, пов'язані з цим переключенням. А здатність постачальників торгуватися обумовлена можливістю піднімати ціни, обмежувати обсяги реалізації продукції, що своєю чергою стає можливим завдяки високій якості або дефіциті продукції; додатковими витратами, які з'являються у фірми в разі зміни постачальника.
Вивчення конкурентів передбачає аналіз частки ринку, стратегії і тактики конкурентів, аналіз ефективності маркетингової діяльності. Основна мета вивчення конкурентів-розподіл сфер впливу на ринку (через орієнтацію на певний цільовий сегмент, вибір певного асортименту тощо) і послаблення конкурентної боротьби.
Класифікацію фірм-конкурентів наведено на рисунку 2.
Рисунок 2 - Класифікація конкурентів
Перший варіант класифікації передбачає розподіл конкурентів за товарним принципом.
Відповідно до цього критерія конкурентами фірми-постачальника препаратів східної медицини є:
- інші постачальники фітопрепаратів східної медицини тих самих виробників;
- виробники гомеопатичних препаратів вітчизняного і західного виробництва;
- виробники фармацевтичних препаратів;
- інші методи профілактики та лікування хвороб.
Класифікація конкурентів залежно від обраної ними стратегії є актуальною для прогнозування дій конкурентів на ринку. Суб'єкти ринку, як правило, дотримуються якоїсь певної стратегії. Так, фірми, які обрали стратегію низьких витрат, мають об'єктивні підстави проводити гнучку цінову політику. Від фірм, які застосовують стратегію диференціації, можна очікувати виведення на ринок нових, модифікованих товарів. А фірми, які використовують стратегію диверсифікації, становлять певну загрозу для інших учасників ринку, оскільки для закріплення позицій на новому для них товарному ринку можуть встановлювати ціни на рівні граничних витрат, відшкодовуючи фіксовані витрати за рахунок інших сфер діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Курсова робота на тему: Дослідження конкурентів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок