Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Структура управління затратами на підприємстві

Структура управління затратами на підприємстві

Назва:
Структура управління затратами на підприємстві
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,00 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Структура управління затратами на підприємстві


План


Вступ
Проблема управления затратами производства представляет большой научный и практичний інтерес в умовах сучасних трансформаційних процесів, зв'язаних з переходом України до ринкової системи господарювання. Дана проблема одержала новий зміст у світлі рішення таких проблем, як забезпечення конкурентноздатності українських підприємств, реалізація ефективних моделей економічної концентрації, здійснення структурних перетворень на різних рівнях економіки й ін.
Управління витратами виробництва є однією з основних підсистем економічної політики суб'єктів господарювання, що забезпечує достатній рівень рентабельності для відтворення і розширення діяльності. Від якості управління витратами залежить значною мірою економічне становище підприємств, рівень конкурентноздатності продукції і послуг, що ними випускається.
Це визначає актуальність теми даної роботи.
Метою роботи є розкриття сутності витрат та системи управління ними на підприємстві.
У відповідності до мети в роботі поставлені наступні завдання:
- розглянути економічну сутність і співвідношення категорій «витрати» і «собівартість»;
- визначити сутність поняття витрат;
- охарактеризувати систему управління витратами і її основні елементи;
- дати оцінку калькуляції як інструменту реалізації функцій управління витратами;
- дослідити основні етапи процесу калькулювання собівартості продукції;
- проаналізувати планування витрат на основі бюджету.
1. Економічна сутність і співвідношення категорій «витрати» і «собівартість»
З переходом української економіки до ринкових відносин потрібен був новий підхід до розгляду категорії «витрати». Проаналізувавши вітчизняну й іноземну літературу, можна зробити висновок, що єдиний підхід тут не вироблений. Різні автори відзначають різні властивості витрат. Наприклад, на думку М.І.Бухалкова, «витрати являють собою вартість усіх видів затрачуваних матеріалів і виконуваних послуг» [7].
Економічна енциклопедія трактує витрати як «грошове вираження цінності економічних ресурсів, затрачуваних при здійсненні економічним суб'єктом яких-небудь дій» [1].
Деякі автори вважають, що витрати виробництва являють собою вартісну оцінку використовуваних у процесі виробництва продукції (робіт, послуг), природних ресурсів, сировини, матеріалів, палива, енергії, основних фондів, трудових ресурсів і інших витрат на її виробництво [9].
У закордонній літературі витрати розглядаються як сума коштів, необхідних для придбання виробництва товарів чи послуг [19], чи як витрати, грошова оцінка яких відповідає основним розпорядженням про складання звітності [24].
Досить розповсюдженою є класифікація, що виділяє бухгалтерські, економічні й альтернативні витрати. Бухгалтерські витрати – відбиті цілком у бухгалтерському обліку підприємства. Альтернативні витрати – це витрати використання ресурсів, що належать самому підприємству. До даних витрат відноситься недоотриманий прибуток, що могло б одержати підприємство при більш вигідному використанні приналежних йому ресурсів, а також нормальний прибуток як мінімальна плата за виконання підприємницьких функцій, необхідна для утримання підприємницького таланта власника. Економічні витрати дорівнюють сумі бухгалтерських і альтернативних витрат. У такий спосіб зарплата власника за управління підприємством повинна включатися в економічні витрати і розглядатися як елемент внутрішніх, чи неявних, витрат [19].
У сучасній теорії граничного продукту широко застосовується термін «граничні витрати», під якими розуміються витрати виробництва додаткової одиниці продукції, тобто зміна загальної вартості виробництва при випуску додаткової одиниці продукції [21].
Таким чином, поняття витрат має різні значення і залежить від цілей дослідження, характеру розв'язуваних економічних задач.
Формою прояву витрат, як економічної категорії, є сукупність переміщень фінансових коштів, що роблять вплив на результати господарської діяльності і структуру підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Структура управління затратами на підприємстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок