Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Фінансові ресурси підприємств, і джерела їх формування

Фінансові ресурси підприємств, і джерела їх формування

Назва:
Фінансові ресурси підприємств, і джерела їх формування
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,52 KB
Завантажень:
803
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Курсова робота
 
Фінансові ресурси підприємств, і джерела їх формування


План


ВСТУП
Під фінансовими ресурсами на сьогодні варто розуміти сукупність усіх грошових ресурсів, що надійшли на підприємство за визначений чи період на визначену дату в процесі його діяльності і якими воно розпоряджається.
Актуальність теми даної роботи зумовлена винятковою роллю, що належить фінансовим ресурсам у життєдіяльності підприємства, а також складності управління процесом формування фінансових ресурсів і подальшим їх розміщенням в умовах перехідної економіки України.
Метою даної роботи є вивчити економічну сутність фінансових ресурсів підприємства, методологію аналізу ефективності формування, використання і управління фінансовими ресурсами, а також на прикладі конкретного підприємства провести практичний аналіз структури фінансових ресурсів, а також розробити шляху підвищення ефективності управління фінансовими ресурсами підприємства.
При написанні роботи зважувався ряд задач:
· дослідити економічну сутність фінансових ресурсів підприємства;
· розглянути джерела формування фінансових ресурсів підприємств;
· провести аналіз структури фінансових ресурсів підприємства та джерел їхнього формування;
· намітити шляхи удосконалювання управління фінансовими ресурсами підприємства.
Об’єктом дослідження є процес фінансової діяльності підприємства.
Предметом дослідження даної роботи є сукупність економічних відносин, зв'язаних з формуванням, використанням і керуванням фінансовими ресурсами підприємств.
Інформаційною базою роботи слугував бухгалтерський звіт ТОВ “Імпеданс” статистичні матеріали, роботи вітчизняних та закордонних фахівців.


РОЗДІЛ 1. ОСНОВИ ФІНАНСОВИХ РЕСУРСІВ ПІДПРИЄМСТВ
1.1. Сутність фінансових ресурсів
Поняття фінансових ресурсів як економічної категорії сполучено сьогодні з визначеними труднощами.
В українській економічній думці на сьогодні існує дуже багато визначень фінансових ресурсів підприємства. Така неоднозначність відображає, по-перше, відірваність української економічної науки від тих процесів, перетворень і явищ, що нині відбуваються в українській економіці. По-друге, це свідчить про визначене нерозуміння функціонування ринкової економіки і її законів, що поступово, але неухильно приходять на зміну командно-адміністративній системі, чи, принаймні , про невдалу спробу з'єднати закономірності цих двох систем у єдиному симбіозі.
Подивимося на деякі з тих визначень, що було сформульовано в 90-ті роки XX століття українськими і російськими авторами, тобто в період становлення нових української і росіянки економік.
Визначення 1. М.Я. Коробов: "Фінансові ресурси підприємства - це його власні і позичкові грошові фонди цільового призначення, що формуються в процесі розподілу і перерозподілу національного багатства, внутрішнього валового продукту і національного доходу і використовуються в статутних цілях підприємства" Коробов М.Я. Финансово-экономический анализ деятельности предприятий. — 'К.: Знание; — 2000.-С. 267. .
Визначення 2. В.М. Родіонова: "Фінансові ресурси підприємства - це грошові доходи і надходження, що знаходяться в розпорядженні суб'єкта господарювання і призначені для виконання фінансових зобов'язань Финансы / Под ред. В. М. Родионовой. — Г.: Финансы и статистика. — 1995. — С. 125. .
Визначення 3. В.Г. Белолипецкий (посилаючись на визначення, що, на думку автора, приводиться в "багатьох вітчизняних [російських] підручниках"):
"Фінансові ресурси фірми - частина грошових ресурсів у виді доходів і зовнішніх надходжень, призначених для виконання фінансових зобов'язань і виконання витрат із забезпечення розширеного відтворення" Белолипецкий В. Г. Финансы фирмы: Курс лекций. — М.: ИНФРА. — 1998. — С. 64..
Визначення 4. О.Д. Василик: "Фінансові ресурси - це грошові нагромадження і доходи, що створюються в процесі розподілу і перерозподілу валового внутрішнього продукту і зосереджуються у відповідних фондах для забезпечення безперервності розширеного відтворення і задоволення інших суспільних потреб" Василик О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Фінансові ресурси підприємств, і джерела їх формування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок