Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Формування асортименту в магазині

Формування асортименту в магазині

Назва:
Формування асортименту в магазині
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
34,87 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Формування асортименту в магазині
курсова робота з економіки підприємства


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми дослідження. Формування асортименту – процес підбору груп видів і різновидів товарів у відповідності з попитом населення з метою більш повного його задоволення.
Формування асортименту здійснюється постійно у всіх ланках руху товарів – від виробництва до споживання. У кожній з них асортимент товарів розрізнений. При цьому як цільова установка формування асортименту в усіх ланках руху товарів виступає торговий асортимент роздрібних торгових підприємств.
Асортиментна структура попиту міського і сільського населення, а також населення окремих районів держави володіє особливостями, викликаними географічними, кліматичними, національними та іншими факторами. Навіть у межах одного міста окремі магазини (великі чи малі, у центрі чи на околиці) мають особливості в структурі попиту населення, що ними обслуговується.
Для прийняття управлінських рішень працівникам торгівлі і промисловості потрібна різна інформація про попит і чинники, що його формують, по всьому асортименту товарів. Кожна ланка апарату управління залежно від характеру рішень, що приймаються, висуває особливі вимоги до обсягу, складу і якості інформації, на основі якої приймаються рішення.
У торгових організаціях і підприємствах на основі матеріалів вивчення попиту і прогнозів його розвитку вирішуються три основні завдання:
1) організовується поточне постачання магазинів товарами відповідно з попитом;
2) розробляються замовлення на постачання товарів;
3) вносяться необхідні корективи в замовлення в ході їх виконання, проводяться рекламні та інші заходи щодо активізації продажу товарів.
Попит на товари може бути стабільним (стійким) або зазнавати певних (в тому числі і різких) коливань. З урахуванням цього товари ділять на наступні групи: стабільного попиту; товари, попит на які схильний до різких коливань; твердо сформульованого попиту; альтернативного попиту; імпульсного попиту.
Для раціонального формування асортименту товарів в роздрібній торговій мережі велике значення має угруповання товарів за комплексністю попиту покупців, коли до складу комплексів входять товари різних груп, призначені для комплексного задоволення попиту. В основу розробки таких комплексів може бути поставлена статево-вікова ознака ("Товари для жінок" і т.д.), особливості образу життя і проведення дозвілля ("Товари для садівника", "Товари для туриста" і т.д.). Споживчі комплекси діляться на мікрокомплекси.
У магазинах відносно вузький виробничий асортимент перетворюється на широкий торговий, що включає товари різних спеціалізованих виробничих підприємств. Випуск виробів в ринковій економіці, з точки зору маркетингу, повинен бути направлений на задоволення різноманітних запитів населення з урахуванням місцевих, національних і кліматичних умов, тому першорядна увага в магазинах повинна бути звернена на формування товарного асортименту як процесу встановлення такої номенклатури, яка задовольняла б потоварну структуру попиту населення.
Все це відіграє чи не найважливішу роль у здійсненні успішної господарської діяльності роздрібного торгового підприємства
Таким чином, викладене вище зумовлює актуальність дослідження теми курсової роботи.
Об’єкт дослідження – теоретичне обґрунтування та практичне втілення методів формування асортименту магазину.
Предмет дослідження – формування асортименту в магазині "Троянда".
Метою курсової роботи є дослідження принципів формування асортименту в магазині "Троянда".
Мета роботи передбачає виконання таких завдань:
охарактеризувати значення раціонального управління асортиментом у ринкових відносинах;
дослідити формування асортименту на підприємстві "Троянда";
висвітлити процес планування товарного асортименту і управління товарним асортиментом.
Розділ 1. Значення раціонального управління асортиментом у ринкових відносинах
Стабільність роздрібної торгівлі визначається раціональністю, повнотою і стійкістю асортименту товарів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Курсова робота на тему: Формування асортименту в магазині

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок