Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Інтеграція України у світове господарство

Інтеграція України у світове господарство

Назва:
Інтеграція України у світове господарство
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,57 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота
Інтеграція України у світове господарство


План
Вступ
Теоретичні основи інтеграції та економічне зростання.
Основні напрямки економічної інтеграції.
Короткий огляд сучасних інтеграційних процесів.
Необхідність входження України у світове господарство.
Висновки
Перелік використаної літератури.


Вступ
Унікальність переважаючої більшості країн колишнього СРСР полягає в тому, що вони виникли на руїнах відносно цілісної економічної і політичної системи. У зв'язку з цим їм об'єктивно необхідні час і відповідні зусилля для національно-державної ідентифікації, створення ряду передумов ефективного включення їх в глобальні економічні структури і процеси. Крім того, після проголошення незалежності певний період ці країни були ізольовані від світогосподарських глобальних процесів і приречені на автократичну замкненість і самодостатність.
Інтеграція України в світове господарство - один з пріоритетів її державної політики з моменту проголошення незалежності.
Як показує світовий досвід, інтеграція в сучасну світову економіку - це тривалий процес, який вимагає вироблення довгострокової економічної політики, що враховує історичні і господарські особливості кожної конкретної країни, тенденції НТП і світогосподарських зв'язків. Її реалізація складається в структурній перебудові економіки, підвищенні конкурентоспроможності її галузей, корінній перебудові форм і методів господарських зв'язків, в поступальному русі вперед в напрямі більшої відвертості економіки.
Об'єктом дослідження даної курсової роботи є сукупність зв'язків (торгових, інвестиційних, фінансових) між Україною і країнами-членами світового співтовариства.
Предметом дослідження є процес інтеграції України у світове господарство.
Метою курсової роботи є вивчення, аналіз та визначення пріоритетних напрямків інтеграції України у світове господарство, особливості динаміки та структури присутності України на світовому ринку загалом та на ринках окремих країн-членів, а також чинників, що перешкоджають більш ефективній присутності України на світовому ринку.
У роботі відповідно до даної мети поставлені наступні завдання:
проаналізувати теоретичні основи інтеграції та економічного зростання України;
визначити основні напрямки економічної інтеграції;
розглянути сучасні інтеграційні процеси в Україні;
намітити основні шляхи та дати рекомендації щодо необхідності входження України у світове господарство.
В процесі написання даної курсової роботи я використала такі методи макроекономічного дослідження: логічний, аналіз, синтез, метод аналогії та порівняння.
Структурно курсова робота розміщена на 43 сторінках і складається із вступу, чотирьох розділів, висновку та переліку використаної літератури.
Теоретичною і методологічною основою роботи послужили закони і нормативні акти, підручники, публікації, друковані періодичні видання.
1 Теоретичні основи інтеграції та економічне зростання.
Відкрита економіка є важливою передумовою міжнаціонального руху капіталу, товарів і праці. Товарообмін між країнами стимулює товаровиробництво, рівень споживання і економічного зростання загалом. Для посилення міжнаціонального руху капіталу, товарів і праці країни-учасниці торговельних відносин намагаються ліквідувати бар’єри на його шляху. Вони узгоджують внутрішнє законодавство, створюють взаємовигідні умови міжнаціональних відносин, міжнародні фінансові та інші структури, національні органи управління і регулювання, тобто інтегруються для координації дій з метою розвитку національних економічних систем і піднесення рівня життя своїх громадян.
Економічна інтеграція є якісно новим етапом міжнаціональних економічних відносин, який передбачає наближення і взаємопристосованість окремих національних економік. Визначається вона концентрацією і взаємопроникненням капіталів, реалізацією узгодженої міждержавної економічної політики. За останні п’ятдесят років інтеграційні об’єднання стали невід’ємним елементом відносин у світовій економічній системі. Вони мають регіональний характер і відрізняються особливістю та глибиною інтеграційних процесів, викликаних поглибленням і розширенням міжнаціонального поділу праці та глобалізацією економічних та політичних перетворень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Інтеграція України у світове господарство

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок