Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Формування активів та структура капіталу

Формування активів та структура капіталу

Назва:
Формування активів та структура капіталу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,03 KB
Завантажень:
356
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота
Формування активів та структура капіталу


План


ВСТУП
Основні виробничі фонди, що складаються з будинків, споруд, машин, устаткування й інших засобів праці, що беруть участь у процесі виробництва, є головною основою діяльності фірми. Без їхньої наявності навряд чи б відбуватися будь-яка діяльність. Проте, для нормального функціонування кожного підприємства необхідні не тільки основні засоби, але й оборотні кошти, що представляють собою насамперед кошти, що використовуються підприємством для придбання оборотних фондів і фондів обігу. Таким чином для нормальної роботи підприємства необхідно як необоротні активи, так і оборотні, які забезпечують функціонування перших.
Діяльність підприємства в умовах ринкової економіки будь-якої форми власності, організаційно-правового статусу і галузевої спрямованості безпосередньо залежить від фінансового капіталу та його структури. Досягнення стратегічних цілей підприємства також значно залежить від ефективності управління капіталом підприємства та його структурою, тобто визначення загальної потреби в них, формування оптимальної структури, умов їх залучення.
Однією з головною задач на підприємстві є правильно розподілити напрямки вкладення капіталу, який змогло залучити для своєї діяльності підприємство між різними видами активів. Адже надмірна кількість необоротних активів призводить до того, що підприємство не в змозі завантажити їх на повну потужність внаслідок недостатності ресурсів для фінансування оборотних активів: сировини, комплектуючих, електроенергії і т.п. В той же час надмірна кількість оборотних активів призводить до наявності значної кількості запасів, які “заморожують” фінансові ресурси підприємства. І в першому і в другому випадку фінансові ресурси підприємства не використовуються з максимальною ефективністю, так як частина їх випадає з процесу обігу капіталу на підприємстві.
Саме тому знаходження оптимального співвідношення між різними видами активів підприємства та формуванням ефективної структури капіталу є дуже актуальним питанням. Актуальність даної теми посилюється тим, що більшість вітчизняних підприємств мають в своєму розпорядженні дуже незначну суму фінансового капіталу, тому, щоб вижити, мають розпоряджатися нею максимально ефективно.
Для цього необхідно провадити постійний моніторинг за динамікою та структурою активів підприємства з метою завчасного виявлення негативних тенденцій у структурі активів та розробці заходів з метою їх оптимізації.
Метою даної роботи є дослідження на прикладі конкретного підприємства структури його активів та джерел формування капіталу, виявлення негативних тенденцій та розробка рекомендацій по оптимізації їх структури.
Для досягнення мети роботи вирішувалися наступні завдання:
Розглянути сутність активів підприємства та капіталу та зв’язок їх структури з ліквідністю;
Провести дослідження структури активів та капіталу конкретного підприємства, виявити негативні тенденції;
Проаналізувати ліквідність підприємства;
Окреслити можливі шляхи поліпшення структури активів та капіталу досліджуваного підприємства.


РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ АКТИВІВ ТА КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВА
1.1. Економічна сутність фінансового капіталу підприємства
Вихідним моментом у процесі наукового дослідження фінансового капіталу підприємств як економічної категорії має бути визначення поняття “фінансовий капітал підприємства”. Формулювання цього поняття не розкриває цілком природи й основних характеристик цієї категорії, але дає змогу відокремити фінансовий капітал від інших понять, пов’язаних із багатогранною економічною категорією “капітал”.
Отже, фінансовий капітал підприємства як економічна категорія існує об’єктивно і його природа визначається не суспільно-економічною формацією або типом економічної системи держави, а реальним процесом формування підприємницьких структур і механізмом здійснення фінансування їхньої діяльності. Тому фінансовий капітал підприємств формується і використовується суб’єктами господарювання в будь-якій економічній системі відповідно до стратегічних і тактичних цільових настанов цієї системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Формування активів та структура капіталу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок