Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Національне багатство, його структура та джерела зростання

Національне багатство, його структура та джерела зростання

Назва:
Національне багатство, його структура та джерела зростання
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,29 KB
Завантажень:
584
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота на тему: Національне багатство, його структура та джерела зростання


План


Вступ
Розгорнуте визначення національного багатства: «Національне багатство - це сукупність накопичених матеріальних і нематеріальних активів, створених працею всіх попередніх поколінь, що належать країні або її резидентам і тим, хто знаходиться в даній країні, що на економічній території, і за її межами (національне майно), а також розвіданих і притягнутих в економічний оборот природних і інших ресурсів».
Частина національного багатства, що знаходиться у власності населення і яка призначена для задоволення його потреб, складає домашнє майно.
Оцінка національного майна провадиться в грошовому вираженні, природних ресурсів - у натуральному вираженні.
Національне багатство характеризує майнове положення країни, потенційні можливості подальшого її розвитку.
Актуальність теми курсової роботи полягає у необхідності притягувати кожного громадянина до процесу накопичення національного багатства, і перед усім надавати йому повне розуміння важливості даного аспекти життя держави.
Мета курсової роботи - дати теоретичний опис національного багатства країни, його структури та джерел зростання.
Для досягнення поставленої мети автор ставить перед собою такі завдання:
детально розглянути сутність національного багатства та підходи до його визначення різних науковців;
визначити складові структури національного багатства, методи розрахунку та джерела зростання.
Структурно робота складається з вступу, двох розділів, висновків та використаної літератури.


1. Сутність суспільного багатства
Показник суспільного багатства як національного вперше був визначений у XVII ст. У. Петті як сума нагромаджених матеріальних цінностей. Подальші спроби статистичного дослідження національного багатства належать до XIX ст., а з 1853 р. його виміри стають темою міжнародних статистичних конгресів.
Наприкінці XIX - на початку XX ст. представники історичної школи заперечували дію об'єктивних економічних законів, оскільки, на їхню думку, існує багатство лише окремих осіб (економісти - російський А. Шторх, німецькі А. Амонн, Р. Ліфман, П. Хермберг). Інші вчені підходили до визначення і обчислення національного багатства з точки зору можливості використання його з метою оподаткування. В трактуванні французького економіста Е. Роговського національне - це багатство, що приносить прибуток його власнику, а в масштабі суспільства - це сума багатств приватних осіб, визначена в діючих цінах, тобто вона не включає майно держави, церкви та об'єкти громадського користування (парки, вулиці, канали тощо). Англійський економіст Р. Гіффен обчислював національне багатство на основі інформації про прибутковий податок. Інші дослідники визначали його виходячи з даних про май-но, що одержувалося в спадщину або в дарунок, та іншими способами.
У першій половині XX ст. було поширене трактування національного багатства як сукупності "економічних" благ, що мають ціну, та "вільних" благ - дарів природи тощо. Крім того, національне багатство визначалось як благо, що його можна оцінити грошима. Наприклад, ціна житлового будинку повинна включати клімат і ландшафт, де будинок розміщений. Оскільки в практичних розрахунках виявити дійсну вартість "вільних" благ не вдалося, то величину національного багатства визначали як суму "економічних" благ. Окремі західні економісти включали в національне багатство рівень професійної підготовки працівників, тривалість життя населення та інші елементи, що пов'язані з особистістю учасника виробництва, визначаючи їх як живе національне багатство. Його величина визначалась як "вартість виробництва людей", тобто витрати на виховання, освіту та підтримання здоров'я. Відомі зіставлення "живого" та речового багатства (у 1891 р. у Великобританії 5 : 1), обчислення "середньої вартості людини" (в 1911 р. в США - 23,6 тис. франків, в європейській частині Росії - 10,1 тис. франків) та ін.
Сучасна західна статистика визначає національне багатство як сукупну вартість усіх матеріальних активів, наявних на території країни, плюс сальдо міжнародної заборгованості та капіталовкладень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Національне багатство, його структура та джерела зростання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок