Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Митно-тарифні засоби зовнішньоекономічної політики

Митно-тарифні засоби зовнішньоекономічної політики

Назва:
Митно-тарифні засоби зовнішньоекономічної політики
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
10,19 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Контрольна робота
з дисципліни “Зовнішньоекономічна політика”
за темою:
„Митно-тарифні засоби зовнішньоекономічної політики.”
 
 


План
Вступ............................................................................стор. 3
Роль і види митно-тарифних засобів зовнішньоекономічної політики................................стор. 3
Види митних зборів....................................................стор. 5
Митні тарифи..............................................................стор. 10
Особливості сучасної митно-тарифної політики.....стор. 12
Висновок......................................................................стор. 15
Список використаної літератури...............................стор. 16
1. Вступ.
Міжнародна торгівля, як і будь-який інший вид людської діяльності, не може здійснюватися у правовому вакуумі. На сучасному етапі вона відбувається у межах досить чітко визначеного правового поля.
Протягом періоду після Другої світової війни правова база між народної торгівлі була створена значною мірою завдяки тривалим переговорам у рамках Генеральної угоди з тарифів і торгівлі.
Серед торгових засобів ЗЕП найдавнішими і перевіреними є мит-но-тарифні. Їх основою є митні збори, зведені в митні тарифи.
Митний збір — це непрямий податок, який стягується з товарів, що ввозяться у країну або вивозяться з неї. Цей податок включається в ціну продажу, а тому оплачується споживачем товарів.
Митні збори існували ще за часів, що передували створенню централізованої держави. Тоді вони мали в основному фіскальний характер, оскільки їх основна мета полягала у поповненні скарбниці. У подальшому розвитку суспільства значення митних зборів як інструмента ризику зменшується, а зростає їх роль як ефективного засобу здійснення торгової політики. Однак фіскальна функція митного збору зберігається. Нині частка надходжень від стягування митних зборів у прибутковій частині бюджету становить у розвинених країнах близько 10—20 %, а в тих, що розвиваються, — ще більше.
2. Роль і види митно-тарифних засобів зовнішньоекономічної політики.
Економічна роль митного збору:
створює вартісний бар'єр, що підвищує ціну імпортного товару. Мито є першим і часто єдиним чинником, що збільшує ціну товару при його переміщенні на внутрішній ринок країни;
цілеспрямовано застосовуючи мито, держава може стимулювати розвиток певних галузей економіки.
Торгово-політична роль митного збору:
захищає певні галузі економіки від конкуренції іноземних товарів. Це не обов’язково мають бути слабші в економічному плані галузі або підприємства. Часто найзахищенішими є саме найрозвиненіші, монополізовані галузі. Мета такої політики – створити національним виробникам умови для отримання 11.1 внутрішньому ринку монопольно високого прибутку як однієї з умов ефективної діяльності на зовнішньому ринку;
широко використовується як важіль тиску на конкурентів з метою примусити їх піти на певні поступки.
Після зниження мита, у повоєнні роки під час переговорів у межах ГАТТ окремі економісти заявили, що роль митних зборів як торговельно-політичного засобу послабшала, що свідчить про припинення протекціонізму. Зовні це схоже на правду: після реалізації домовленостей, досягнутих під час "Токійського раунду", середній рівень митного збору становив 4,9 %. Після подальшого зниження в ході виконання рішень "Уругвайського раунду" середній рівень митного збору не перевищував 3%.
На практиці справи дещо інші. Проти твердження про припинення митного протекціонізму свідчить той факт, що на всіх раундах переговорів у межах ГАТТ одним з основних питань була проблема зниження митних зборів. До того ж постійно виникають "митні війни". Крім того, останніми роками митні збори знижуються лінійно, але на окремі товари їх скасовують повністю, чим значною мірою і пояснюється низький середній рівень обкладання.
Варто зазначити, що раніше митні збори були єдиним засобом, протекціонізму, тепер вони — один з багатьох інструментів цієї політики.
Угода про митну оцінку була укладена у 1980 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Курсова робота на тему: Митно-тарифні засоби зовнішньоекономічної політики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок