Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Страхова справа

Страхова справа

Назва:
Страхова справа
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
11,81 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Особых требований к уровню специального образования и стажу работы при приеме на работу нештатных агентов страхования не предъявляетс
я


КОНТРОЛЬНА РОБОТА
З предмету:
“Страхова справа”


ПЛАН


1. Поняття про терміни: страховий агент, страховий брокер, страхове поле, страховий портфель, страхове агентство.
Страхові агенти - громадяни або юридичні особи, які діють від імені та за дорученням страховика і виконують частину його страхової діяльності, а саме: укладають договори страхування, одержують страхові платежі, виконують роботи, пов'язані із здійсненням страхових виплат та страхових відшкодувань. Страхові агенти є представниками страховика і діють в його інтересах за винагороду на підставі договору доручення із страховиком.
Посередницька діяльність на території України з укладання договорів страхування з іноземними страховиками не допускається, крім договорів перестрахування.
Державний страховий агент – посадова особа, що виконує від імені органів державного страхування операції по виводу з населенням договорів добровільного особистого і майнового страхування і прийому по них страхових платежів, а також обов'язковому страхуванню майна громадян у міській місцевості. Державний страховий агент – позаштатний працівник інспекції. Заробітну плату одержує у виді комісійної винагороди за збір страхових платежів, обслуговування страхувальників на підставі укладеного трудового договору за установленою формою. Робота страхового агента припускає повну матеріальну відповідальність за збиток, заподіяний і органам Держстраха.
Особливих вимог до рівня фахової освіти і стажу роботи при прийомі на роботу позаштатних агентів страхування не пред'являється. Перевага віддається обличчям, що мають як мінімум середню освіту і досвід проведення організаційно-масової роботи серед населення. Основною формою організації праці позаштатних агентів страхування є бригадна форма. Страхові агенти поєднуються для спільного і погодженого виконання загального плану бригади по проведенню державного страхування. Робота страхових агентів контролюється за допомогою планових (не рідше разу в рік) і позапланових ревізій.
Брокер страховий – компанія або окреме обличчя, що виступає посередником між страхувальником і страховиком. По своєму статусу страховий брокер є представником страхувальника і повинний підшукати йому компанію (групу компаній), що повинна бути фінансово стійкою і забезпечувати оптимальні умови страхування по обсязі відповідальності і розміру ставок платежів. При настанні страхового випадку страховий брокер повинний допомогти страхувальнику в одержанні відшкодування. Разом з тим він одержує комісію від страховика, несе перед ним відповідальність за сплату страхових внесків (премії). У деяких країнах через страхових брокерів полягає велика частина видів страхування, в інших – тільки страхування великих, нових і маловідомих ризиків. Інститут брокерів особливо розвинутий у Великобританії.
Функцією перестрахувального брокера є розміщення переданого в перестрахування ризику між компаніями, готовими прийняти його на свою відповідальність у визначеній частці. З ростом страхових і перестрахувальних операцій роль брокерів на страховому ринку значно підвищується.
Страхова діяльність в Україні може провадитися за участю страхових посередників. Страховими посередниками можуть бути страхові або перестрахові брокери, страхові агенти.
Посередницька діяльність страхових та перестрахових брокерів у страхуванні та перестрахуванні здійснюється як виключний вид діяльності і може включати консультування, експертно-інформаційні послуги, роботу, пов'язану з підготовкою, укладанням та виконанням (супроводом) договорів страхування (перестрахування), в тому числі щодо врегулювання збитків у частині одержання та перерахування страхових платежів, страхових виплат та страхових відшкодувань за угодою відповідно із страхувальником або перестрахувальником, інші посередницькі послуги у страхуванні та перестрахуванні за переліком, встановленим Уповноваженим органом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Курсова робота на тему: Страхова справа

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок