Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Чинники попиту та пропозиції на грошовому ринку

Чинники попиту та пропозиції на грошовому ринку

Назва:
Чинники попиту та пропозиції на грошовому ринку
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,95 KB
Завантажень:
177
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Чинники попиту та пропозиції на грошовому ринку


План


Вступ
Реальне економічне життя являє собою рух грошових потоків назустріч товарним. На практиці зміна кількості грошей в оберті здатна істотно вплинути на рівень доходів і випуску продукції.
Тому пропозиції грошей і попиту на гроші приділяється одне з центральних місць у макроекономічному аналізі.
Підтримка попиту і пропозиції грошей у країні на такому рівні, щоб не викликати ні економічний спад, ні інфляцію, є функцією центральних банків. Впливаючи на економіку за допомогою розширення ними скорочення обсягу грошової маси (пропозиції грошей), ці органи здійснюють кредитно-грошову (монетарну) політику.
Мета кредитно-грошової політики полягає в тому, щоб створити на грошовому ринку умови для того, щоб в економіці постійно існувала така маса грошей і кредитів, що необхідна для розвитку, і тим самим забезпечити країну зростаючою кількістю товарів, послуг, робочих місць. З іншої сторони центробанки повинні стежити, щоб у звертанні не виявилося занадто багато грошей і кредитів, тому що такі надлишки завжди приводили до інфляції.
У цій курсовій роботі я хотіла би розглянути пропозицію грошей і попит на гроші. Тут показується, що визначальна роль у формуванні грошової маси належить банківській системі і розглядаються різні інструменти економічної політики, за допомогою яких Центральний банк регулює пропозицію грошей. Також вивчаються фактори, від яких залежить попит на гроші і те, як економічні агенти приймають рішення про величину запасів грошових коштів.
Об’єктом дослідження є вплив макроекономічних факторів на стан грошового ринку в Україні.
Метою курсової роботи є вивчення чинників попиту і пропозиції на грошовому ринку.
Відповідно до мети в роботі поставлені наступні завдання:
- вивчити явище рівноваги грошового ринку, його зміст та наслідки;
- висвітлити чинники попиту на гроші за неокласичною та кейнсіанською теорією;
- окреслити чинники та елементи пропозиції грошей і зміст грошових агрегатів;
- дослідити динаміку грошових агрегатів та ставки відсотку в Україні.
1. Рівновага грошового ринку: зміст та наслідки
Мережа інститутів, що забезпечують взаємодію пропозиції та попиту на гроші, звичайно називається грошовим ринком. Однак використовувати цей термін слід з застереженнями. Справа в тому, що термін “грошовий ринок” означає ринок короткострокових високоліквідних цінних паперів. По-друге, варто підкреслити, що гроші, “не продаються” і “не купуються” у тім же змісті, як продаються і купуються товари. При угодах на ринку грошей, гроші обмінюються на інші ліквідні активи по альтернативній вартості, вимірюваної в одиницях номінальної норми відсотка. Як і на будь-якому іншому ринку, рівновага на грошовому ринку має місце в перетинанні кривих попиту та пропозиції. Рівновага на ринку грошей означає рівність кількості грошей, які агенти хочуть зберегти у своїх портфелях активів, кількості грошей, пропонованій Центральними банками, при здійсненні поточної грошово-кредитної політики.
Припустимо, що рівновага при заданій грошовій пропозиції грошей має місце при номінальній нормі відсотка рівної 10%, тоді при процентній ставці 8% зберігається альтернативна вартість збереження грошей, і господарські агенти почнуть продавати свої альтернативні грошам активи - такі, як облігації - прагнучи збільшити свої грошові заощадження в їхньому чистому виді. Роблячи таким чином, вони знижують ринкові ціни на ці види активів, і разом з тим, збільшують загальний доход від ринкових продажів. Якщо припустити, що норма відсотка піднялася до 12,5%, то господарські агенти зволіли б тримати меншу суму у формі грошей із загальної величини своїх портфелів активів, хоча існували б грошові резерви. Вони могли б бути активізовані розширенням масштабів кредитних операцій за допомогою пропозицій позичальникам більш привабливої норми позичкового відсотка.
Перетинання кривих пропозицій та попиту на ринку грошей указує крапку рівноваги ринку, у якій господарські агенти бажають зберігати у своїх портфелях активів саме ту кількість грошей, що здатна запропонувати банківська система при проведенні поточної кредитно-грошової політики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Чинники попиту та пропозиції на грошовому ринку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок