Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Державна власність: суть та економічна роль

Державна власність: суть та економічна роль

Назва:
Державна власність: суть та економічна роль
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,56 KB
Завантажень:
602
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
“Державна власність: суть та економічна роль”


Зміст


Вступ
Тема даної курсової роботи – „Державна власність та її економічна роль”.
Мета написання роботи полягає в вивченні особливостей державної форми власності, дослідженні державної власності, як економічної категорії. Велика увага в роботі приділяється питанням трансформації відносин власності в Україні.
Актуальність обраної теми курсової роботи полягає в тому, що фундаментом усієї системи економічних відносин є відносини власності. Дослідження питань розвитку відносин власності є необхідною передумовою для кваліфікованого аналізу процесів які відбуваються в цій галузі на сучасному етапі переходу України до ринкових відносин.
Структура роботи складається з трьох частин. Перша частина присвячена дослідженню сутності державної власності. В другій частині вивчається роль державної власності в перехідній економіці. Третя частина роботи розглядає проблеми та перспективи існування державної власності в Україні, а також питання трансформації відносин власності в Україні. Велика увага приділяється процесам приватизації та реформам в аграрній сфері.
При написанні роботи використані закони України, постанови Верховної Ради України, укази Президента України, зокрема Закон України «Про власність», Закон України "Про Державну програму приватизації" тощо. Теоретичною базою при написанні роботи послужили підручники з політекономії та економічної теорії, зокрема “Економічна теорія: макро - і мікроекономіка” 3. Ватаманюка, “Основи економічної теорії: політекоеномічний аспект” Г.Климка тощо.
Також в роботі використані періодичні видання та наукові статті, зокрема журнал “Національна безпека і оборона”, “Українсь-кий інвестиційний журнал” тощо.
1. Сутність державної власності
Власність як комплекс відносин, багатомірне та багаторівневе явище, і соціально-економічний про-цес характеризується поліфункціональністю і полірезультативністю. Див. Основи економічної теорії: політекоеномічний аспект//Під ред. Г.Климка, К:ВШ-1997, С.57
Структурна складність відносин власності виявляється у багатоаспектності процесу її історичного розвитку. Розрізняють соціальні, політичні, морально-психологічні та, навіть, ідеологічні аспекти власності. Однак найважливішими є економічне і юридичне розуміння власності, які не слід ні ототожнювати, ні протиставляти.
Власність в економічному розумінні є історично і логічно визначеною. Як соціально-економічна категорія вона визначається ступенем розвитку продуктивних сил і характеризується системою об'єктивно обумовлених, історично мінливих відносин між суб'єк-тами господарювання в процесі виробництва, розподілу, обміну та споживання благ, що характеризуються привласненням засобів виробництва та його результатів. Див. там само С.58
Інакше кажучи, соціально-економічна сутність власності розкри-вається і реалізується в площині взаємодії "людина — людина".
Для аналізу економічного змісту власності важливе значення має розуміння взаємозв'язку і розмежування відносин власності та економічних відносин. Часто ці поняття ототожнюються, що не є виправданим.
По-перше, відносини власності є сутнісними, системоутворюючими, тобто визначають характер функціонування і розвитку ком-плексу відносин відтворення, пронизують кожний його елемент, але не відбивають усієї різноманітності їхніх вторинних та інших похідних форм.
По-друге, власність характеризує діалектику взаємозв'язку економічних та юридичних відносин і форм, соціально-економіч-ної сутності та матеріально-речового змісту. В такому розумін-ні власність більш містка категорія, ніж система економічних від-носин.
Власність як економічні відносини формуються ще на зорі становлення людського суспільства. На монополізації різних об'єктів власності тримаються всі найважливіші форми позаекономічного й економічного примуса до праці. Так, при античному способі виробництва позаекономічний примус був заснований на праві власності на раба — безпосереднього виробника; в умовах азіатського способу виробництва — на праві власності на землю; у період феодалізму — на праві власності на особистість і землю одночасно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Державна власність: суть та економічна роль

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок