Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Комерційна діяльність в оптовій торгівлі в умовах формування ринкової економіки

Комерційна діяльність в оптовій торгівлі в умовах формування ринкової економіки

Назва:
Комерційна діяльність в оптовій торгівлі в умовах формування ринкової економіки
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,02 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота на тему:
Комерційна діяльність в оптовій торгівлі в умовах формування ринкової економіки


ПЛАН
Сутність комерційної діяльності в оптовій торгівлі в умовах формування ринкової економіки.
Економічна характеристика оптового підприємства.
Використання матеріалів і вивчення попиту покупців в оперативній комерційній роботі.
Організація закупок товарів на оптових ярмарках та біржах і поза ними.
Висновок і пропозиції
Список використаної літератури та матеріалів.


1. Сутність комерційної діяльності в оптовій торгівлі в умовах формування ринкової економіки.
Комерційна діяльність виступає як спосіб реалізації комерційних відносин, які в умовах ринково-зорієнтованої економіки стають домінуючими.
Саме ці відносини покликані всебічно стимулювати виробництво, надати динамізму потребам, активізувати товарно-грошовий обмін. Тому комерційна діяльність виступає об'єктивно необхідною категорією ринкової економіки, причому надзвичайно складною за своїм характером і змістом.
Суть комерційної діяльності полягає в організації комерційних процесів, операцій, спрямованих на забезпечення системи товарно-грошового обміну, і управління цими процесами.
Отже, комерційна діяльність покликана забезпечити обмін товарів, послуг у грошовій формі. Причому забезпечити не лише момент обміну, а й усю стадію цієї відтворювальної фази. Ясно, що в такому випадку комерційна діяльність охоплює сукупність процесів і операцій, відповідно до завдань різних етапів фази обміну. Варто підкреслити, що йдеться про процеси й операції комерційні. Щодо стосується технологічного аспекту обміну, пов'язаного з матеріально-технічним аспектом товаропросування, то він належить до технологічної функції торгівлі, яка не охоплюється комерційною діяльністю.
Таким чином, в основі комерційної діяльності лежить організація комерційних процесів, операцій і управління ними.
Комерційний процес означає послідовне виконання операцій, що забезпечують організаційні, економічні, соціальні, правові аспекти товарно-грошового обміну.
Комерційний процес за своєю суттю є триєдиним актом:
- організаційним, у процесі якого здійснюється обмін товару, послуги на платіжні засоби;
- економічним, який зумовлює зміну форм вартості в процесі обміну і фіксує завершення процесу обміну;
- правовим, який регулює правила товарно-грошового обміну та зафіксовує перехід права власності на товар.
Зміст комерційного процесу залежить від того, який етап обміну він забезпечує і за якою схемою здійснюється обмін.
Комерційний процес дискретний, коли обмін здійснюється за схемою: постачальник (виробник) - посередник - оптова ланка - роздрібна торгівля - споживач. Це означає, що комерційний процес складається з відокремлених самостійних фрагментів.
Так, у схемі "постачальник - посередник" комерційний процес містить лише операції, пов'язані з формуванням господарських зв'язків. За варіанту "посередник - оптова ланка" комерційний процес ускладнюється і охоплює операції, які забезпечують оптову купівлю-продаж товарів.
Комерційний процес наскрізний, коли прямо взаємодіють постачальник (виробник) і кінцевий покупець (роздрібне підприємство). Тут комерційний процес містить усю сукупність операцій, пов'язаних з реалізацією обміну у формі купівлі-продажу.
Зміст комерційного процесу залежить також від характеру угоди. За одноразових зв'язків комерційний процес складається, по суті, з однієї операції: купівлі-продажу. Якщо зв'язки довготермінові, комерційний процес суттєво ускладнюється через додаткові операції - постачання, формування асортименту, маневрування ресурсами, перепродаж тощо.
Складовим компонентом комерційної діяльності є комерційна операція, яка являє собою сукупність прийомів і способів, спрямованих на забезпечення функціонування різних стадій системи товарно-грошового обміну.
З'ясувати всю різноманітність комерційних операцій складно, тому виникає необхідність їх систематизації за основними ознаками (табл. 1.).
Загалом можна виділити три класи операцій:
- основні, які безпосередньо забезпечують процес обміну і зміну вартості, а також перехід власності;
- особливі, що обумовлюють реалізацію окремих стадій систем товарно-грошового обміну;
- допоміжні, які обслуговують комерційні операції і комерційний процес у цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Комерційна діяльність в оптовій торгівлі в умовах формування ринкової економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок