Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Проблеми ефективності використання оборотних коштів

Проблеми ефективності використання оборотних коштів

Назва:
Проблеми ефективності використання оборотних коштів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,05 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КУРСОВА РОБОТА
Проблеми ефективності використання оборотних коштів


Зміст


ВСТУП
Актуальність даної теми посилюється тим, що більшість вітчизняних підприємств мають в своєму розпорядженні дуже незначну суму фінансових ресурсів, тому, щоб вижити, мають розпоряджатися нею максимально ефективно.
Основні виробничі фонди, що складаються з будинків, споруд, машин, устаткування й інших засобів праці, що беруть участь у процесі виробництва, є головною основою діяльності фірми. Без їхньої наявності навряд чи б відбуватися будь-яка діяльність. Проте, для нормального функціонування кожного підприємства необхідні не тільки основні засоби, але й оборотні кошти, що представляють собою насамперед кошти, що використовуються підприємством для придбання оборотних фондів і фондів обігу. Таким чином для нормальної роботи підприємства необхідно як необоротні активи, так і оборотні, які забезпечують функціонування перших.
Однією з головною задач на підприємстві є правильно розподілити напрямки вкладення фінансових ресурсів, які змогло залучити для своєї діяльності підприємство між різними видами активів. Адже надмірна кількість необоротних активів призводить до того, що підприємство не в змозі завантажити їх на повну потужність внаслідок недостатності ресурсів для фінансування оборотних активів: сировини, комплектуючих, електроенергії і т.п. В той же час надмірна кількість оборотних активів призводить до наявності значної кількості запасів, які “заморожують” фінансові ресурси підприємства. І в першому і в другому випадку фінансові ресурси підприємства не використовуються з максимальною ефективністю, так як частина їх випадає з процесу обігу капіталу на підприємстві.
Саме тому знаходження оптимального співвідношення між різними видами активів підприємства є дуже актуальним питанням.
Для цього необхідно провадити постійний моніторинг за динамікою та структурою бігових коштів підприємства з метою завчасного виявлення негативних тенденцій у структурі активів та розробці заходів з метою їх оптимізації.
Метою даної роботи є дослідження на прикладі конкретного підприємства структури його обігових коштів, виявлення негативних тенденцій та розробка рекомендацій по підвищенню ефективності їх використання.
Для досягнення мети роботи вирішувалися наступні завдання:
Розглянути сутність оборотних активів підприємства ;
Провести дослідження структури активів виробничого підприємства, виявити негативні тенденції;
Проаналізувати ефективність використання оборотних активів;
Окреслити можливі шляхи підвищення ефективності використання оборотних активів досліджуваного підприємства.
В якості досліджуваного підприємства було вибрано ВАТ “Промприлад” (м. Київ), яке займається виготовленням контрольно-вимірювальної апаратури.


1. ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ОБОРОТНИХ КОШТІВ
1.1 Сутність оборотних коштів і їх класифікація
Оборотні кошти — це активи, які протягом одного ви-робничого циклу або одного календарного року можуть бути пере-творені на гроші. Деякі автори таке саме визначення дають терміну «оборотний капітал». Це свідчить про ідентичність, на їхню думку, понять — оборотні кошти та оборотний капітал [3. 10].
Оборотний капітал проходить три стадії кругообігу: грошову, ви-робничу й товарну. На першій стадії під час авансування коштів здійс-нюється придбання й нагромадження необхідних виробничих запасів.
У виробничому процесі авансується вартість для створення про-дукції: у розмірі вартості використаних виробничих запасів, перене-сеної вартості основних фондів, витрат на саму працю (заробітна плата та пов'язані з нею витрати). Виробнича стадія кругообігу обо-ротного капіталу завершується випуском готової продукції, після чого настає стадія реалізації.
На третій стадії авансування коштів триває доти, доки товарна форма вартості не перетвориться на грошову. Отримання виручки від реалізації свідчить про корисність створеної підприємством варто-сті і про відтворення авансованих коштів. Грошова форма, якої набирає оборотний капітал на третій стадії кругообігу, одночасно є і початковою стадією наступного обороту капіталу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Проблеми ефективності використання оборотних коштів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок