Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> “Податкові надходження до бюджетів, їх характеристика, роль і місце в доходах держави”

“Податкові надходження до бюджетів, їх характеристика, роль і місце в доходах держави”

Назва:
“Податкові надходження до бюджетів, їх характеристика, роль і місце в доходах держави”
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,10 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
“Податкові надходження до бюджетів,
їх характеристика, роль і місце в доходах держави”


ПЛАН
1. Поняття про податкові надходження до бюджету
2. Основні характеристики чинної податкової системи
Висновки
Використана література


1. Поняття про податкові надходження до бюджету
Своєчасне наповнення дохідної частини Державного бюджету України є базою розбудови економіки держави та гарантією соціального забезпечення населення. Важливу роль у цьому процесі відведено податковим надходженням як вагомому джерелу поповнення бюджету. Податки є регулятором перерозподілу валового внутрішнього продукту (ВВП), вони відчутно впливають на економічні процеси в державі.
Вплив системи оподаткування на розвиток економіки та розмір бюджетних надходжень залежить від фінансово-господарської діяльності підприємств. З одного боку, податковий тиск повинен бути помірним, а з іншого — податкові надходження мають бути стабільними i давати змогу державі виконувати свої функції. Аналізуючи стан економіки в 2004 році, відзначимо, що мобілізація доходів до бюджету відбувалась в умовах певної стабілізації економіки, про що свідчить деяке зростання обсягів виробництва промислової продукції та уповільнення темпів падіння ВВП.
Державна податкова адміністрація України мобілізувала в 2004 році до зведеного бюджету на 20% більше коштів, ніж у 2003 р. До держбюджету надійшло 14,9 млрд. грн., або 90,7% від затверджених законом надходжень у частині доходів, що контролюються податковою службою. Якщо при затвердженні держбюджету теоретична база оподаткування давала змогу забезпечувати в певних розмірах податкові надходження до зведеного та державного бюджетів, то в процесі виконання було порушено принципи оподаткування. Так, у 1997 році набрали чинності Закони України «Про податок на додану вартість» та «Про оподаткування прибутку підприємств», а в 2004 році Верховною Радою України прийнято 17 законодавчих актів, які зменшили річні надходження до бюджету на 3,7 млрд. грн. Серед них — надання права сільгоспвиробникам використовувати ПДВ на придбання матеріально-технічних ресурсів; скасування обмежень з переліку товарів критичного імпорту для сплати ПДВ; збільшення розміру мінімальної заробітної плати; відміна сплати 10% амортизаційних відрахувань; зниження ставок акцизного збору на спирт, алкогольні напої, тютюнові вироби та нафтопродукти; надання пільг підприємствам гірничо-металургійного комплексу при проведенні економічного експерименту тощо.
За 10 місяців 2005 року ДПА України забезпечила надходжень до зведеного бюджету в сумі 25,5 млрд. грн., що на 5,1 млрд. грн., або на 25% більше минулорічного, тоді як ВВП зріс на 5 відсотків. На 114% виконано надходження згідно з прогнозними розрахунками Мінфіну України.
За цей же період поточного року до Державного бюджету України мобілізовано 15,5 млрд. грн., що на 3,9 млрд. грн. більше порівняно з минулим роком i становить майже двомісячний обсяг надходжень.
Практично всі надходження до держбюджету забезпечено грошовими коштами, що на 5 млрд. грн. більше минулорічних надходжень.
Одним із головних резервів збільшення податкових надходжень до дохідної частини держбюджету є діяльність органів державної податкової служби зі стягнення податкової заборгованості. Заходами примусового стягнення заборгованості додатково забезпечується близько третини всіх надходжень до зведеного бюджету.
Найбільшу питому вагу серед податкових надходжень має ПДВ, який найчастіше піддається критиці. Його взагалі пропонують відмінити або замінити податком з продажу та податком з обігу, непрямими податками, які супроводжуються кумулятивним ефектом. Ставку обкладення ПДВ пропонується зменшити з 20% до 18%. Таке зниження дещо зменшить податковий тиск на споживання, але не приведе до зменшення цін на товари та послуги. Український ринок у таких випадках надто інертний i прикладом цьому є зменшення акцизних ставок.
У країнах ЄС рекомендовано ставку ПДВ не нижче 14 — 20% щодо головних груп товарів. Найвищі ставки ПДВ у Данії та Швеції — 25%, найнижчі — в Люксембурзі — 15%, у ФРН та Іспанії — 16%.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: “Податкові надходження до бюджетів, їх характеристика, роль і місце в доходах держави”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок