Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Шляхи раціонального використання матеріальних ресурсів підприємства

Шляхи раціонального використання матеріальних ресурсів підприємства

Назва:
Шляхи раціонального використання матеріальних ресурсів підприємства
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,67 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Шляхи раціонального використання матеріальних ресурсів підприємства


Зміст


Вступ
Тема даної курсової роботи – “Шляхи раціонального використання матеріальних ресурсів підприємства”.
Основна мета курсової роботи полягає в дослідженні питань, пов’язаних з раціональністю та ефективністю використання матеріальних ресурсів підприємства на прикладі ВАТ “Укрпластик”. Також локальними цілями курсової роботи є поглиблення теоретич-них і практичних знань з менеджменту організацій, вироб-лення умінь застосовувати їх при вирішенні конкретних практи-чних завдань.
Основними завданнями курсової роботи є:
вивчення та узагальнення теоретико-методологічних засад з питань управління матеріальними ресурсами;
проведення всебічної діагностики ситуації із застосуванням сучасного інструментарію;
розробка та оцінка альтернативних підходів до вирішення визначеної проблеми.
Актуальність обраної теми курсової роботи полягає в тому, що необхідною умовою організації виробництва продукції є забезпечення його матеріальними ресурсами: сировиною, матеріалами, паливом, енергією, напівфабрикатами і т.д. Розв’язання проблеми ефективного управління матеріальними ресурсами - одне з найважливіших питань менеджменту підприємства і потребує ретельного вивчення.
Предметом дослідження є шляхи раціонального використання матеріальних ресурсів, а об’єктом дослідження в дипломній роботі виступає ВАТ “Укрпластик” та питання управління матеріальними ресурсами на ньому.
ВАТ “Укрпластик” є традиційним постачальником гнучких пакувальних матеріалів для підприємств усіх галузей харчової промисловості, а також тютюнової, косметичної і фармацевтичної промисловості. Відкрите акціонерне товариство "Укрпластик" займає провідні позиції в країнах східної Європи по виробництву двуосноорієнтованих поліпропіленових плівок і є традиційним виробником гнучких пакувальних матеріалів. Товариство тісно співпрацює зі своїми партнерами і своєчасно реагує на запити ринку.
В роботі :
а) визначено теоретико-методологічні засади управління матеріальними ресурсами підприємства;
б) проведена оцінка стану використання матеріальних ресурсів у ВАТ "Укрпластик";
в) обґрунтовані шляхи вдосконалення ефективності використання матеріальних ресурсів ВАТ "Укрпластик".
При написанні курсової роботи автором були використані Закони України та інші нормативні документи, річна фінансова звітність ВАТ “Укрпластик” за 2001-2002 рр., підручники, монографії, періодичні видання, аналітичні статті з менеджменту, економіки підприємства, економічного аналізу тощо.


1.Теорія та методологія оцінки та управління матеріальними ресурсами підприємства
1.1 Поняття та сутність управління матеріальними ресурсами
Необхідною умовою організації виробництва продукції є забезпечення його матеріальними ресурсами: сировиною, матеріалами, паливом, енергією, напівфабрикатами і т.д.
Вартість матеріальних ресурсів входить у собівартість продукції за елементами «Матеріальні витрати» і містить у собі ціну їхнього придбання (без обліку ПДВ і акцизів), націнки, комісійні винагороди, що сплачуються постачальникам і зовнішньоекономічним організаціям, вартість послуг бірж, мито, плату за транспортування, збереження і доставку, здійснені сторонніми організаціями[14, с.42-43].
Шляхи покращення забезпеченості матеріальними ресурсами
Екстенсивний | Інтенсивний
Збільшення видобутку сировинних ресурсів | Збільшення виробництва матеріальних ресурсів | Раціональне використання матеріалів | Утилізація відходів матеріальних ресурсів | Використання досягнень НТП | Використання безвідходних технологій
Рис.1.1. Основні шляхи поліпшення забезпеченості матеріальними ресурсами.
Екстенсивний шлях припускає збільшення видобутку і виробництва матеріальних ресурсів і пов'язаний з додатковими витратами. Крім того, зростання обсягу виробництва при існуючих технологічних системах привів до того, що темпи виснаження природних ресурсів і рівень забруднення навколишнього середовища вийшли за припустимі межі. Тому зростання потреби підприємства в матеріальних ресурсах повинне здійснюватися за рахунок більш раціонального їхнього використання в процесі виробництва продукції чи інтенсивним шляхом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Шляхи раціонального використання матеріальних ресурсів підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок