Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Транснаціональні корпорації та їх роль у сучасних міжнародних економічних відносинах

Транснаціональні корпорації та їх роль у сучасних міжнародних економічних відносинах

Назва:
Транснаціональні корпорації та їх роль у сучасних міжнародних економічних відносинах
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
37,05 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Транснаціональні корпорації
та їх роль у сучасних міжнародних економічних відносинах


Зміст
Вступ 3
Розділ І
Теоретичні основи ТНК 4
1.1. Суть, поняття, історія розвитку ТНК 4
1.2. Фактори розміщення і причини виникнення ТНК 7
1.3. Структура і типи ТНК 10
Розділ ІІ
Особливості розвитку ТНК в сучасних міжнародних відносинах 12
2.1. Вплив НТР на ТНК 12
2.2. Значення ТНК в міжнародних економічних відносинах 14
2.3. Прямі іноземні інвестиції і ТНК 20
2.4. Фінансові і валютно-кредитні аспекти функціонування ТНК 22
2.5. Експансіоністична діяльність ТНК 24
Розділ ІІІ
Правове регулювання діяльності ТНК 28
3.1. Взаємовідносини ТНК і держави 28
3.2. Міжнародно-правове регулювання ТНК 31
Висновок 34
Література 36
Додатки 38


Вступ
На рубежі XX – XXI ст. транснаціональним корпораціям (ТНК) приділяється багато уваги. Сьогодні немає жодного значного процесу в світовій економіці, що відбувався б без участі ТНК. Вони приймають як пряму, так і опосередковану участь у світових економічних, а також політичних процесах. Хоча ТНК здійснюють свою діяльність у системі світового господарства, їх вплив поширюються і на політичну сферу, що дозволяє розглядати ТНК поряд із державами і міжнародними організаціями.
Загалом дослідження даної теми у різних дослідників є досить суперечливим і неоднозначним, тому феномен ТНК і досі є дискусійним питанням як у спеціалістів, що займаються дослідженням сучасних міжнародних відносин, так і у керівників держав, а також і у політичних діячів.
Об’єктом дослідження курсової роботи виступають ТНК, оскільки вони відіграють одне з панівних положень у світовій економічній системі. Ще на стадії виникнення ТНК стали об’єктом бурхливих економічних дискусій, а на сучасному етапі розвитку міжнародних економічних відносин вони займають панівне положення загалом завдяки своїй економічній могутності.
Метою даної курсової роботи є вивчення ТНК як суб’єкта світового економічного процесу, що зумовлений рядом як економічних, так і політичних факторів.
Предметом дослідження є специфіка функціонування, особливості діяльності ТНК у міжнародних відносинах, а також тенденції розвитку і їх вплив на світові економічні процеси.
Виходячи з мети курсової роботи сформовані наступні завдання: дослідити передумови виникнення і фактори розміщення, структуру і типи ТНК; проаналізувати вплив науково-технічної революції на їх діяльність; охарактеризувати ТНК у різних аспектах, насамперед у фінансовій, валютно-кредитній, інвестиційній, технологічній сферах, а також провести дослідження щодо впливу ТНК на окремі країни.
Завдання курсової роботи зумовили її структуру. Робота складається із вступу, трьох розділів, висновку, списку літератури і додатків.
При написанні курсової роботи використовувались такі методи як економіко-математичний, порівняльний, системно-структурний, статистичний.
Курсова робота може бути використана при підготовці до практичних і семінарських занять з таких дисциплін як “Міжнародні економічні відносини”, “Зовнішня політика”, а також в економічних науках.


Розділ І
Теоретичні основи ТНК
1.1. Суть, поняття, історія розвитку ТНК
Незважаючи на загальновизначеність величезної ролі і значення ТНК у світі, відсутня єдність у визначенні самого поняття ТНК і критеріїв їхнього виділення. Тут існують різноманітні підходи.
Оскільки з моменту свого виникнення вони діяли як економічні організації, так і більшість підходів і визначень, особливо на ранніх етапах, були чисто економічними. У цих дослідженнях увага в основному приділялося участі цих корпорацій в економічній діяльності інших держав, що, безумовно, є головною умовою виділення ТНК. Але здійснити вимір ступеня цієї участі виявилося не такою легкою і простою справою. Наприклад, деякими дослідниками за основу приймалися такі фактори як загальний обсяг продажів на ринках інших країн, загальний обсяг прибутку, одержуваного в інших країнах або число зайнятих на підприємствах за рубежем, тобто чисто кількісні показники.
Основні ідеї і практика ТНК були виявлені в таких її джерелах як діяльність Ганзейських міст і Ост - Індійських компаній.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Курсова робота на тему: Транснаціональні корпорації та їх роль у сучасних міжнародних економічних відносинах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок