Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Товарне виробництво

Товарне виробництво

Назва:
Товарне виробництво
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,62 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ПЛАН
1. Анотація………………………………………………………………………… | 3
2. Еволюція товарного виробництва……………………………………… | 3
3. Характеристика товарного виробництва……………………………… | 5
3.1. Товарне виробництво та його ознаки……………………………. | 7
4. Причини виникнення товарного виробництва………………………. | 8
5. Товар та його властивості………………………………………………… | 14
5.1. Споживна вартість…………………………………………………….. | 14
5.2. Вартість…………………………………………………………………… | 16
6. Закон вартості і категорії товарного виробництва…………………... | 20
7. Теорії вартості………………………………………………………………… | 24
8. Висновки……………………………………………………………………….. | 29
9. Література………………………………………………………………………. | 30


Анотація
Методологічні прийоми вивчення економіки обумовлюють спосіб і напрямки аналізу досліджуваної проблеми. Логічна послідовність вивчення економічних понять і проблем передбачає використання загальноприйнятої економічної термінології. Так, наприклад, поняття “виробництво” – це не тільки процес створення благ, необхідних для задоволення різноманітних потреб людини. Це ще й відтворення самого життя людей, оскільки при цьому забезпечуються засоби їхнього фізичного існування, а також реалізація і розвиток їхніх здібностей.
В цієї роботі я хочу розглянути питання що стосуються товарного виробництва. За яких причин виникло товарне виробництво, що є головними ознаками товарного виробництва. Також розглянемо таке поняття як “товар” – що є основним продуктом товарного виробництва. Які властивості має товар (споживна вартість і вартість). А також розглянемо основні закони товарного виробництва.
1. Еволюція товарного виробництва.
Товарне виробництво існувало вже 5-7 тисячоліть тому, за часів первісного суспільства. Тою чи іншою мірою воно було поширене в різних соціально-економічних системах. Так, автори посібнику “Україна і світ”, характеризуючи економіку Стародавньої Греції, звертають увагу нате, що широкого розвитку набули у грецьких містах грошовий обіг і товарне виробництво. Щодо нашої країни, то тут вже на початку ХІІІ ст. з’являється тенденція товарного ремесла, коли предмети вироблялися не тільки на замовлення, а й на продаж. Отже, існують спільні для різних історичних епох причини виникнення товарного виробництва.
Першою з цих причин слід вважати суспільний поділ праці, який змінюється у відповідності до вдосконалення знарядь праці. Технічний прогрес не має часових меж, отже необмеженим є і розвиток поділу праці в суспільстві, а отже вдосконалення товарного виробництва. За сучасних умов науково-технічна революція спричинила появу нового, поглибленого поділу праці – виготовлення окремих деталей складних виробів на різних заводах, між якими склалися взаємні торговельні відносини. У другій половині ХХ ст. для багатьох підприємств стала характерна не спеціалізація на виготовленні одного виду продукції, а диверсифікація – виробництво декількох товарів.
Другою причиною появи товарного виробництва є господарське відокремлення виробників, кожен з яких займається виготовленням якогось певного товару. Такий вид організаційно-економічних відносин органічно доповнює суспільний поділ праці. Людина обирає якийсь вид роботи і перетворює його на самостійну діяльність. Це, звичайно, підсилює залежність цього товаровиробника від інших, спричиняє необхідність обмінюватися різнорідною продукцією та встановлювати господарські зв’язки за допомогою ринку. В цьому разі відпадає всякий позаекономічний примус до праці. Працівник сам відчуває потребу і матеріальну зацікавленість в тому, щоби збільшити і якісно поліпшити виготовлення корисних речей.
Господарське відокремлення виробників пов’язано з формами власності на засоби виробництва. Воно є найбільш простим і навіть абсолютним, коли товаровиробник – це приватний власник. Меншою мірою воно досягається, коли якесь майно дається в оренду – тимчасове володіння і користування. Тоді орендар набуває права тимчасово володіти і розпоряджатися чужим майном. Проте слід зазначити, що і приватна власність сама по собі не породжує товарно-ринкового господарства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Товарне виробництво

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок