Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Теоретико-методологічні основи організації управління підприємством

Теоретико-методологічні основи організації управління підприємством

Назва:
Теоретико-методологічні основи організації управління підприємством
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
35,49 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Теоретико-методологічні основи організації управління підприємством
курсова робота з економіки підприємства


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми дослідження. Поняття "управління" надзвичайно містке й глибоке. Його застосовують як до складових навколишнього середовища, в якому існує людина (управління в неживій і живій природі, в людському суспільстві), так і до різноманітних видів людської діяльності (управління державою, регіоном, організацією, політичною партією, автомобілем, дорожнім рухом тощо). Такі сфери і види діяльності є системами, сформованими з багатьох взаємопов'язаних елементів і відносин між ними. У кожній із них можна виділити суб'єкт і об'єкт управління.
Суб'єкт (лат. subjectivus – підкладений) управління – елемент (група елементів) системи, який своїми свідомими чи неусвідомленими активними діями (поведінкою) чи бездіяльністю впливає на об'єкт управління.
Суб'єкт управління не може існувати ізольовано. Сенсом його існування і функціонування є вплив на об'єкт управління, в сукупності з яким вони утворюють систему управління.
Об'єкт (лат. objectus – предмет) управління – елемент (група елементів) системи управління, який змінює свою поведінку під впливом суб'єкта.
Управління в узагальненому розумінні трактують як процес впливу суб'єкта управління на об'єкт, який змінює режим існування системи, в якій вони діють.
Найскладніші процеси управління відбуваються у людському суспільстві, оскільки стосуються діяльності як окремих людей, так і їх груп (колективів, прошарків, класів, суспільства загалом), яким властиві різноманітні інтереси. Люди пізнають і використовують закони природи й суспільства у процесі виробництва, розподілу, обміну та споживання матеріальних благ, продукують необхідні для цього технічні системи, застосовують створені природою біологічні. У зв'язку з високою складністю управління людьми виокремлюють типи управління: політичне, економічне та соціальне.
Таким чином, викладене вище зумовлює актуальність теми дослідження.
Об'єктом дослідження курсової роботи є теоретичні засади економіки підприємств.
Предмет дослідження – теоретико-методологічні основи організації управління підприємством.
Метою курсової роботи є дослідження організації управління підприємством.
Для реалізації поставленої мети необхідно виконати такі завдання:
дослідити сутність і функції процесу управління;
охарактеризувати методи управління діяльністю підприємств;
проаналізувати організаційні структури управління підприємствами;


Розділ 1. Сутність і функції процесу управління
1.1. Необхідність управління
Згідно з основними положеннями теорії систем будь-який об'єкт, явище чи процес (включаючи підприємство) можна розглядати як систему. Під системою розуміють сукупність взаємозв'язаних в одне ціле елементів. Елемент системи – це частина цілого, яка в процесі аналізу не підлягає поділу на складові. Отже, будь-яка система:*
по-перше, складається з двох або більшої кількості елементів;*
по-друге, кожний елемент системи має властиві лише йому якості;*
по-третє, між елементами системи існують зв'язки, за допомогою яких вони впливають один на одного;*
по-четверте, система не може існувати поза часом і простором. Система має часову сутність (її склад може бути визначений у кожний даний момент), а також свої межі та навколишнє середовище.
Перша особливість підприємства як системи полягає в тім, що підприємство – це відкрита система, яка може існувати лише за умови активної взаємодії з навколишнім середовищем (рис. 1.1). Воно вибирає із проміжного та загального зовнішнього середовища основні фактори виробництва і, перетворюючи їх на продукцію (товари, послуги, інформацію) та відходи, передає знов у зовнішнє середовище. Умовою життєздатності системи є корисний (вигідний) обмін між "входом" і "виходом" [7, 58].
Інша особливість підприємства як системи: воно є штучною системою, створеною людиною заради її власних інтересів, передовсім спільної праці. Тому очевидною характеристикою будь-якого підприємства є поділ праці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Курсова робота на тему: Теоретико-методологічні основи організації управління підприємством

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок