Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Перехідна економіка

Перехідна економіка

Назва:
Перехідна економіка
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,73 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЗМІСТ


ВСТУП
Економічна система є сукупність взаємопов'язаних та впорядкованих елементів економіки, що в цілому складають економічну структуру суспільства.
Без системного характеру економіки не могли б відтворюватися ( постійно відновлюватись) економічні відносини та інститути, не могли б існувати економічні закономірності, не могло б скластися теоретичне осмислення економічних явищ та процесів, не могла б бути сформована ефективна та скоординована економічна політика.
Коректне та науково обґрунтоване визначення закономірностей функціонування економічної системи завжди мало важливе значення. У важких умовах нашої держави проблема розкриття сутності економічного розвитку набуває додаткової актуальності, так як уже протягом великого проміжку часу не вдається вийти на шлях стійкого економічного росту. До того ж зміна політичного курсу нашої країни також змушують критично оцінювати попередню модель економічного розвитку.
Головною проблемою сучасного періоду формування научних економічних систем у вітчизняній науці можна вважати проблему суміщення універсальних, розроблених світовою економічною думкою , з необхідністю відображення важкої картини сучасної економічної дійсності в Україні.


1. Економічна система та її основні частини
Економічна система - це надзвичайно складна категорія, яка має дуже розгалужену структуру, цілу систему законів її функціонування і розвитку. Причому йдеться не про простий набір різних елементів, а про ієрархічну побудову, де є основні системоутворюючі елементи, які визначають природу економічних систем.
Поняття «економічна система» широко використовується в економічній науці, політології, політиці. Проте в його трактуванні відсутня єдність поглядів. Зумовлено це тим, що поняття, яке розглядається, є складним системним утворенням з багатоманітними характеристиками, кожна з яких, хоч і "відображає суттєві сторони економічної системи, не є повною. Саме тому в на-уковій літературі економічна система визначається як економіка, спосіб виробництва, тип господарства, сукупність виробничих відносин (економічний базис), сукупність видів господарської діяльності тощо. Між цими поняттями часто ставлять знак рівності, розглядають їх як синонімічні.
Поняття «економічна система» можна доповнити суб'єктивним фактором у зв'язку з тим, що, по-перше, економічна система не існує без людей, по-друге, до складу продуктивних сил входять не тільки люди, а й продукти їхньої інте-лектуальної діяльності (наука, технологія), менталітет, що відрізняє один народ від іншого. Невід'ємною складовою економічної системи є природне середовище, що перетворюється людьми.
Основними елементами економічної системи є:
1. продуктивні сили;
2. виробнично-економічні відносини;
3. господарський механізм.
1.1 Продуктивні сили
Продуктивні сили являють собою матеріальну основу економічної системи І складаються з факторів виробництва, а саме:
- засоби виробництва (речові фактори), до яких відносять засоби праці та предмети праці;
- робоча сила (особистий фактор) - це сукупність фізичних та розумових здібностей людини, що можуть бути використані нею в відповідному віці в виробничій діяльності.
В сучасних умовах до складу продуктивних сил включають також науку, технологію, організацію, інформацію.
Продуктивні сили в процесі історичного розвитку постійно оновлюються, удосконалюються, примножуються.
1.2 Виробничо-економічні відносини
 
Виробнично-економічні відносини - це відносини, що виникають між людьми з приводу виробництва, розподілу, обміну і споживання матеріальних благ. Економічні відносини передбачають наявність суб'єктів та об'єктів.
Існує ряд класифікацій:
а) - окремі особи;
- групи або колективи;
- суспільство в цілому, б) - виробник (продавець);
- споживач (покупець);
- посередник.
в) - фізичні;
- юридичні.
г) - вітчизняні;
- зарубіжні (іноземні).
Об'єктами економічних відносин можуть бути:
окремі види підприємницької діяльності та їх результати;
- природні ресурси; робоча сила;
- гроші;
- цінні папери;
- інформація;
- духовні та культурні цінності, тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Перехідна економіка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок