Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Ринок цінних паперів. Суб’єкти фондового ринку

Ринок цінних паперів. Суб’єкти фондового ринку

Назва:
Ринок цінних паперів. Суб’єкти фондового ринку
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,08 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КУРСОВА РОБОТА
На тему
Ринок цінних паперів. Суб’єкти фондового ринку.


План
Вступ
1. Сутність ринку цінних паперів та його структура
2. Суб’єкти фондового ринку
3. Сучасний стан і тенденції фондового ринку України
4. Напрями і перспективи розвитку фондового ринку України
Висновки


ВСТУП
Дослідження особливостей вітчизняного ринку цінних паперів є необхід-ним через його функціонування як засобу залучення фінансових ресурсів для інвестиційного процесу Дмитрієва О.А. Вплив ринку фінансових послуг на інвестиційний процес // Фінанси України. – 2003. - №5. – С. 21..
Як відомо, реформування власності супроводжується структурною перебудовою народного господарства і зумовлює створення фондового ринку, а останній (як зворотний зв'язок) сприяє закріпленню результатів цього реформування. Але для стабільного та ефективного функціонування ринку цінних паперів необхідно розробити нові та вдосконалити існуючі механізми регулювання, як обов'язкової складової цивілізованого ринку.
В Україні, як і в інших країнах з перехідною економікою, обіг цінних паперів стає однією з основних галузей фінансової сфери, без якої даремно надіятися на нормальне функціонування складного механізму ринкової економіки.
Так само як фондовому ринкові властиві позитивні риси ринку взагалі, йому властиві і його недоліки. Крім того, безконтрольний та нерегульований фондовий ринок може призводити до таких небажаних наслідків як монополізація, нерівність учасників процесу обігу цінних паперів, недозволене використання закритої інформації тощо. В умовах перехідної економіки безконтрольність особливо згубна. Тому актуальність дослідження сутності ринку цінних паперів, особливостей діяльності суб’єктів, які діють н аньому, механізмів, які регулюють та стимулюють його діяльність є очевидною.
Світовий досвід показує, що не потрібно залишати фондовий ринок без контролю, особливо в перехідний період. Це дозволить досягти основної мети - створити цілісний, високоліквідний, ефективний і справедливий фондовий ринок в Україні, регульований державою і здатний інтегруватись у світові фондові ринки. Реалізація цієї мети дає можливість створення найбільш досконалої моделі функціонування фондового ринку в Україні, враховуючи як європейські стандарти, так і національні аспекти розвитку економіки.
Вищесказане і зумовлює актуальність теми даної роботи.
Метою даної роботи є дослідити сутність, особливості структури та механізм функціонування вітчизняного ринку цінних паперів, суб’єктів фондового ринку та проаналізувати основні перспективи його розвитку.
Для досягнення поставленої мети в роботі вирішувалося ряд завдань:
Проаналізувати характерні риси структури фондового ринку України;
Дослідити особливості діяльності суб’єктів вітчизняного фондового ринку на сучасному етапі;
Розглянути перспективи розвитку вітчизняного фондового ринку.


1. Сутність ринку цінних паперів та його структура
Ринок цінних паперів - це інститут чи механізм, який зводить разом покупців (пред'явників попиту) і продавців (постачальників) фондових цінностей, тобто цінних паперів Мендрул Олександр Гарієвич, Шевчук Ірина Анатоліївна. Ринок цінних паперів: Навч. посіб. / Київський національний економічний ун- т. — К., 1998. — С.27..
Поняття фондового ринку і ринку цінних паперів збігаються. Відповідно до визначення, товаром, що обігу на даному на ринку, є цінні папери, що, у свою чергу, визначає склад учасників даного ринку, його місце розташування, порядок функціонування, правила регулювання і т.п.
Ринок цінних паперів співвідноситься з такими видами ринків, як ринок капіталів, грошовий ринок, фінансовий ринок; традиційно на цих ринках представлений рух грошових ресурсів . Фондовий ринок є сегментом як грошового ринку, так і ринку капіталів, що також включають рух прямих банківських кредитів, перерозподіл грошових ресурсів через страхову галузь, внутріфірмові кредити і т.д.(див. рис.1.1).
Рис.1. Фондовий ринок в структурі ринків
У ринковій економіці ринок цінних паперів є основним механізмом перерозподілу грошових нагромаджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Ринок цінних паперів. Суб’єкти фондового ринку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок