Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Економічні теми -> Економічний ризик та методи його аналізу

Економічний ризик та методи його аналізу

Назва:
Економічний ризик та методи його аналізу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,17 KB
Завантажень:
319
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Економічний ризик та методи його аналізу
курсова робота з підприємництва


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми дослідження. Функціонуючи в умовах ринку, суб'єкт господарювання в кожний момент часу поставлений в умови коли від нього вимагається прийняти певне рішення: розробити шлях досягнення певної мети. І оскільки детермінованих ситуацій в економіці практично не існує, такий підприємець не може на 100% бути впевненим, що обраний ним шлях приведе до поставленої мети, тобто підприємець постійно стикається із ситуацією невизначеності.
Невизначеність – це ситуація, в якій імовірність отримання результатів прийнятого рішення невідома, в окремих випадках невідомий і весь спектр наслідків такого рішення.
Виробляти рішення в ситуації невизначеності підприємцю не тільки не вигідно, але й загрозливо, тому основною вимогою є переведення невизначеності в ризик.
Ризик – це ситуація, коли результат здійснення певного процесу не відомий, але відомі, його можливі альтернативні наслідки і достатньо інформації для того, щоб оцінити ймовірність настання цих наслідків.
Ще з часів первинних державних утворень людина інтуїтивно намагалася захистити себе від різних випадковостей, зокрема, створюючи різного роду запаси на випадок неврожаю або війни. Це були перші спроби управляти господарським ризиком. Проте науковий підхід до проблеми ризику окреслився лише на початку ХХ століття. Розгляд цього питання здійснювався поетапно:
Виправданий ризик – необхідний атрибут стратегії і тактики ефективного менеджменту. У кожній ситуації, що пов'язана з ризиком, виникають запитання: що означає виправданий (допустимий) ризик, де проходить межа, що відділяє допустимий ризик від нерозумного? Відповісти на ці запитання – значить знайти рівень "прийнятного ризику", кількісну та якісну оцінки конкретних ризикових рішень.
Знати про існування комерційного ризику, проаналізувати його на якісному рівні та провести його логіко-ймовірнісне моделювання необхідно, але недостатньо. Важливо виявити його міру, причому слід оцінити ймовірність того, що певна подія справді відбувається, а потім – як це вплине на результат комерційного рішення.
Ступінь допустимого комерційного ризику визначається з урахуванням таких параметрів, як обсяг власного капіталу, рівень його ліквідності підприємства, фінансової стійкості, рентабельності тощо.
За кількісної оцінки комерційного ризику слід розрізняти розмір реальної вартості, що пов'язана з ризиком, та обсяг сподіваних збитків. Якщо перший показник на момент рішення, як правило, відомий, то другий оцінюють з тим чи іншим ступенем невизначеності.
Кількісні значення комерційного ризику обчислюють як в абсолютних, так і у відносних величинах, що виражають міру невизначеності під час реалізації прийнятого рішення.
В абсолютному вираженні комерційний ризик може визначатися системою показників, що застосовуються для оцінки економічного ризику.
Таким чином, викладене вище зумовлює актуальність дослідження курсової роботи.
Об'єктом дослідження курсової роботи теоретичні проблеми ситуаційного обліку та аналізу.
Предмет дослідження – економічний ризик та методи його аналізу.
Метою курсової роботи є дослідження економічного ризику та методів його аналізу.
Мета роботи передбачає виконання таких завдань:
дослідити поняття ризику у підприємницькій діяльності;
охарактеризувати систему кількісних оцінок економічного ризику;
визначити методи оцінки економічного ризику.


Розділ 1. Поняття ризику у підприємницькій діяльності
1.1. Поняття ризику. Алгоритм оцінки й обґрунтування господарського ризику
Для того, щоб охарактеризувати поняття "ризик", розглянемо, що таке ситуація ризику. Кожна людина у побутовій, виробничій і інших видах діяльності постійно стикалася із ситуаціями, коли вона не має однозначного рішення, але обов'язково потрібно зробити вибір одного з декількох варіантів рішень, які мають різну ймовірність здійснення. Акт розуміння людиною того, що вона стикнулася із ситуацією ризику можна охарактеризувати терміном "усвідомлення ризику".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Економічний ризик та методи його аналізу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок